İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Buğra Höngül
On 27.05.2018 at 18:37, Uğur Kamil yazdı:

Araç üzerindeki fırça çiziklerinin %50-60 kayboldu. 

Uğur bey o çizikleri örter yok etmez bilgi olarak değineyim dedim

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Uygulamalariniz harika:bravo::nazar:.

Led geri vites ampulu uygulamasi sonrasi ampul patlak uyarisi veriyor mu? Ugrastirmayan birseyse ben de dusunuyorum da.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 dakika önce, Tevfik Işık yazdı:

Uygulamalariniz harika:bravo::nazar:.

Led geri vites ampulu uygulamasi sonrasi ampul patlak uyarisi veriyor mu? Ugrastirmayan birseyse ben de dusunuyorum da.

Gizli ozellikleri acarken led lambalarda uyari verme ozelligini kapattik. Ampul yokken yada kesmisse uyari veriyor ama led takinca sorun yok.

Normalde hata verip vermedigi konusunda bilgim yok.

2 saat önce, Buğra Höngül yazdı:
On 27.05.2018 at 18:37, Uğur Kamil yazdı:

Bugün günlerden Meguiars emoji4.png

Araç üzerindeki fırça çiziklerinin %50-60 kayboldu. 

Uğur bey o çizikleri örter yok etmez bilgi olarak değineyim dedim

Birkac ay sonra detayli bir islem yapilcak simdilik goze batmasin yeterli. Onceden gunes altinda firca cizikleri belli oluyordu artik o durum kalmadi

3 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Led geri vites lambasını satış linki var mı?

Connecttede bunlari kullaniyordum aydinlatmasi 2 kata yakin fark ediyor.

2 ADET 1156 BA15S P21W R5W 1200LM LED Ampul Araç Sis Işık kuyruk Sürüş Lambası DRL Gündüz Ters 100 W 6000 K Beyaz 3030 20SMD
http://s.aliexpress.com/7r6vmu2y?fromSns=Copy to Clipboard

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Fabrikanın taktığı 2012 üretim contantional lastikleri Goodyear Eagle Sport ile değiştim(dişleri iyi durumdaydı ama tarihleri çok eskiydi) 2018 14. hafta üretim.

İlk izlenimlerim. Yol sesi azaldı, konfor arttı ve yakıt tüketimi düştü. Herzaman kullandığım güzergahta yol bilgisayarı 0,5-1 lt arası daha az gösteriyor.

Petlas 187 tl idi Goodyear 204 fiyattan dolayı ikisi arasında kararsız kalmıştım Goodyear'ın yol sesi daha düşük ve daha yumuşak lastik oluşundan dolayı aldım. Şuan için memnun kaldım uzun vadede ne olur zamanla görücez artık.

dB5L0L.jpg

0zq0LW.jpg

AzmOgX.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Egzoz başlığıda tamam.

Diğer tarafada takacaktık ama tamponun alt kısımda baya plastik kaplama vardı kesme işi çoktu yoğun olduğu için onu daha müsait bir zamana erteledik. Şimdilik tek olsun.

DDRo3o.jpg

mozqE8.jpg

EDqQ3z.jpg

İlerleyen zamanlarda bu şekilde olacak inşallah.

oVZnjR.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel olmuş. Eline sağlık

Teşekkür ederim Mehmet abi Yavaş yavaş birşeyler yapmaya çalışıyorum.

5 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

Bu işlemlerden sonra en az 17lik bir jant isterim diyor alet..:nazar:

Jant işi biraz maliyetli olduğu için o sona doğru yapılcak bu aralar bütçe sıkıntılı. Jant modeli belli sadece 17 mi 18 mi ona tıkacağım zaman karar vericem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
20 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

süs egzos mu bağlı mı olacak?

Büyük ihtimal süs olacak. Diğer türlü baya uğraşması var ve maliyetli olur. Susturucu vs takılması gerekir 1 tanedaha.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Belli bir zaman sonra kötü görüntü oluşuyor. Bir tarafın içi ayna gibi diğer taraf duman karası. Arada bir değiştirmekte fayda olur kaynak yapılmayacaksa. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 16.06.2018 at 04:21, Recep Selim Kaya yazdı:

Belli bir zaman sonra kötü görüntü oluşuyor. Bir tarafın içi ayna gibi diğer taraf duman karası. Arada bir değiştirmekte fayda olur kaynak yapılmayacaksa. 

Birazdaha araştırma yaptım. Sağ tarafı aktif takmak için çeki demirininde iptal edilmesi gerekiyor. Birde susturucu olayı falan derken baya uğraşmalı iş. Genelde yapanlar direk son susturucudan önce ek alıyor buda egzoz sesinin artmasına neden oluyor ben aracın sessiz oluşunu seviyorum.

Görüntü olayını halletmek kolay, içerisini mat siyah boyarız fark kalmaz :)

k6g9MW.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

2'gün önce küçük bir kaza geçirdik.
Motorlu kurye 2 arabalık yola sığmayıp park halimdeki aracıma çarptı. Baya hızlı olmasına rağmen kendisine birşey olmadı Allah'tan. Vuran kişi %100 hatalı olunca ve ehliyeti olmayınca kasko sigorta vs işine hiç girmedik.(o şekilde bende zararlı çıkacaktım zaten) kabaca zararı hesaplayıp helalleştik(sadece değişecek parçaların ücretini aldım) işlemleri kendim yapıcağım sanayide yaptırıp daha fazla zor duruma kalmasın dedim.
Tamponu sıcak suyla ısıtıp kendim düzelttim, üzerinede pasta cila attım 1-2 küçük çizik dışında ciddi bir sorun kalmadı. Sanayide yaptırmaya kalksan enaz 100 tl isterlerdi. Bagağ kapağında küçük bir iz var(göze batmıyor, çoğu kişi ben göstermeden fark etmedi) hafta sonu onu baktırıcam boyasız düzeltilirse yaptırıcam düzelmezse nazarlık olarak kalacak. Stop lambası, difüzör, tampondakı kedi gözü ve spoyler değişecek. 

LDEL7G.jpg

r1R7BN.jpg

Hazır stop değişecekti üzerine bende biraz para ekleyip audi tarzı led stoplardan aldım. Detaylı resim ve videosunu haftasonu eklerim.
7DP4EW.jpg

PDBg4N.jpg

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Gecmis olsun her şer de bir hayir var derler sizin ki oyle olmus bu vesile ile stoplar degismis guzel olmus.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Gecmis olsun her şer de bir hayir var derler sizin ki oyle olmus bu vesile ile stoplar degismis guzel olmus.

Teşekkür ederim Mehmet abi. Cana birşey olmasında gerisi her türlü hal olur.

Stop lambaları aklımda olan birşeydi ama maliyetinden dolayı 1 sene falan yapamazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Connect den sonra zevkle takip ettiğim bir konun daha abi :) Zevkine hayranım abi gerçekten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Uğur Hocam öncelikle geçmiş olsun. 

Stoplarına bayıldım, çok güzel olmuş. Uzaktan gören A6 zanneder.

Bizim patronda A6 var, sinyallerine hayranım. 

Umarım seninkiler de kayar led sinyallidir:blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uğur geçmiş olsun... 

Önemli bişey yokmuş.. 

Koyunu güden kurdu görür diyoruz biz buna teknik olarak :)

Oluyor böyle şeyler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
4 saat önce, Erkan Tekin yazdı:

Connect den sonra zevkle takip ettiğim bir konun daha abi :) Zevkine hayranım abi gerçekten :) 

Teşekkür ederim. Bütce ayirabildikçe bunuda kendi zevkime gore yapicam.  Aklimda cok seyler var bakalim bitince nasil bir arac olucak.

4 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Uğur Hocam öncelikle geçmiş olsun. 

Stoplarına bayıldım, çok güzel olmuş. Uzaktan gören A6 zanneder.

Bizim patronda A6 var, sinyallerine hayranım. 

Umarım seninkiler de kayar led sinyallidir:blush:

Teşekkür ederim. Stoplarin bütun işiklari led ve sinyallerde kayar led. Tek sevmedigim yani sadece camurluktaki stopta sinyal ozelligi var. Komple bagaj kapagindakinden baslasa sinyal daha guzel olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...