İçeriğe Yönlendir

Bu Motoru Nasıl Temizlerim?

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Merhabalar

Yeni bi Araç aldımda motoru aşırı pis ben temizliyebilim nelere dikkat etmem gerek tesekkürlere54b06ac0ddd82e63d626c3ba6fc9051.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Çok pismiş, profesyonel destek alsanız iyi olur.

Yoksa motor temizleyiciler ile girişmek lazım. 

Yağlı boya fırçası, motor temizleyici ve tazyiksiz su ile hallolur. Önemli yerleri suya karşı yalıtmayı unutmayın. (Beyin vs)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

reno moturu,  beynin üstüne her ihtimale karşı poşet geçir, yıkamacıya git önce hortumla normal su tut kabası aksın, sonra köpük sıksınlar, sonra tabancayla çok dibine sokmadan yıka geç, korkarsan hortumla tut suyu, sonra silersin....

profesyonellik bir durum yok canım :) yıka geç, zaten olanda toz toprak, hemen geçer, hatt sadece hortumla su tutup silsen bile olur....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
reno moturu,  beynin üstüne her ihtimale karşı poşet geçir, yıkamacıya git önce hortumla normal su tut kabası aksın, sonra köpük sıksınlar, sonra tabancayla çok dibine sokmadan yıka geç, korkarsan hortumla tut suyu, sonra silersin....

profesyonellik bir durum yok canım [emoji4] yıka geç, zaten olanda toz toprak, hemen geçer, hatt sadece hortumla su tutup silsen bile olur....

Beyin dedigimiz yer neresiydi[emoji5]
Çalışıyorsa elleme [emoji4]
[/quote
Ama çok kirli[emoji2]
Hayırlı olsun. Çok pismiş, profesyonel destek alsanız iyi olur.
Yoksa motor temizleyiciler ile girişmek lazım. 
Yağlı boya fırçası, motor temizleyici ve tazyiksiz su ile hallolur. Önemli yerleri suya karşı yalıtmayı unutmayın. (Beyin vs)

Aracın beyni ne tarafta oraya kapatsam yeterli olurmu[emoji5]
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kendiniz yapabilirsiniz kabayı su ile al, fıs fıs şişesine mazot koy bezle sil pırıl pırıl olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

akünü arkasında hava filresi kutusunun solunda, koca soketler var, onu ört tamam...

rahat ol, o motor kışın yağmurda çamurda suyda çalışır, banamısın demez, basınçlı suyu soketin dibine sokmadığın sürece birşey olmaz, ne bu 1970 model arabamı su gelince bozlusun, ayrıca dizel, banamısın demez merak etme....

taunus 1986 dan beri düzenli ara ara yıkandı 3-4 sene önce satılana dek bu sebeble arıza vermedi

fiesta 2006 dan beri aynı şekilde kirlenirse yıkarım, sıfır hata

adam gibi yıkadıktan sonra birşey olmaz, sonrasında ara ara bezle sil yıkamanda gerekmez artık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Geçen hafta mazotlanmis ve yıkanmış halı [emoji4]

c2951254b3c56fdb4c362b011d98bbd8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bayağı kirliymiş, belli ki yetkili serviste bakım görmemiş. Yetkili servisler her bakımda cillop gibi yapıyor motoru.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

servis basıyor tabancayla suyu, öncesinde köpüğüde basıyor :)

o yüzden serviste arabayı yıkamak yasak, motorda dahil, dokunmayacaklar....  izin vermem kasap arkadaşlara.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Bayağı kirliymiş, belli ki yetkili serviste bakım görmemiş. Yetkili servisler her bakımda cillop gibi yapıyor motoru.

Biraz tozlu bi yerdem aldım da aracı:)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

servis basıyor tabancayla suyu, öncesinde köpüğüde basıyor :)

Renault'da bu çok zor. Sürekli serviste bakım gören motor sadece solüsyonla temizleniyor. Belki Hakan bey'in aracı dediğiniz bir muamele görebilir ama sonrasında sıkıntı olmayacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Ali abi şu işaretledigim parcadan bahsediyorsun dimi?36f909ddd661fd3b972814c055d04636.jpg

Ortam toz toprak son 2.5 senesi 10.000 km civarı yapmış:)eb7525c3b18084a72808d23477889869.jpg

Aracın son temizlenmiş halini insallah konu açacağım:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

güzelce yıka kurut sil

sonrasında ara ara kaputu açar arabayı her yıkadığında nemli bezle silersen hep cillop kalır, bir daha yıkatman gerekmez bile :)

ve evet beyin orası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
güzelce yıka kurut sil

sonrasında ara ara kaputu açar arabayı her yıkadığında nemli bezle silersen hep cillop kalır, bir daha yıkatman gerekmez bile [emoji4]

ve evet beyin orası...

Abi tesekkur ederim yarın bu işe girişeyim bakayım nasıl olucak:)
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhabalar
Yeni bi Araç aldımda motoru aşırı pis ben temizliyebilim nelere dikkat etmem gerek tesekkürlere54b06ac0ddd82e63d626c3ba6fc9051.jpg

Würth motor temizlik köpüğü var tavsiye ederim sonrasında detay fırçası ve bezle bi güzel temizleyebilirisniz
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motoru böyle ise öncelikle güzel bir yerde alttan üstten profesyonel yıkatırdım, sonraki aşamada fısfısla temiz tutuablir. tüm alt burçlar vs. toz içinde ise fena

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ben bu zamana kadar hic temizlemedim ama cidden sizinki baya pismis, geçenlerde  youtubede video görmüştüm, youtube motor temizleme wurth yazin, bence en tehlikesizi o olur

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Renault servisinde aynı aracın motorunu tazyikli suyla yıkıyorlar.Tabancayla atılan köpük harici herhangi bir solüsyon da kullanmadılar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tüm alt burçlar vs. toz içinde ise fena

:good1:

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Evet Motorumuz sıfır gibi oldu gereken formüller Tazzikli Su+Kendi özel bi Karısım yaptım
İlk Başta Hava tuttum Tozu gitmesi için sonrasında cam silin içine cifle bulaşık sabunu karıştırdım güzelce kirini akıttım Beyin olanı bölümü güzelce poşetle masketledim ardında Biraz tırssamda verdim tazyikli suyu güzelce yıkadım hemen sonrasın havayla tuttum kuruladım son hali[emoji3] b8e425bc2153e0cf0c0519ffd293c0cb.jpg

Anlık:)0a38bd3753cf71e5deb1922d6cf24c6a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

cif mi naaaptın, iyiki çitilememişsin :)  uğraşmayı araba şampuanı sıkaydınya, neyse olmuş artık, hadi hayırlı olsun, bundan sonra ara ara nemli bezle tozunu al yeter,   alt kısımda  rotlar vs. arakda takozlar  gibi yerler çamur olmasın, ara ara su tut aracın altına, bu arada çamura girersen aklında olsun, bunların arka jantlara çmur yapışırsa balans yapar amortisörü bozar patlatır, bu konuda hassastır bu modeller, olurda çamura falan batarsa tekerin bilgin olsun, jant içini temizle mutlaka...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Önden hava ile tozun fazlasını attır diyecektim, sende onu yapmışsın.

Güzel olmuş gayet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...