İçeriğe Yönlendir

Connect - Xenon Mercek

Tuncay Uludağ

Recommended Posts

Tuncay Uludağ
(düzenlendi)

Ford Connect 2010 model bir aracım var. Ben aracıma xenon mercek takmam istiyorum aşağıdaki ürünler arabama uyarmı yardımlarınızı bekliyorum.

Mercek : Tıkla Gör

D2S 55W HID Xenon Kit :  Tıkla Gör

D2S Duy : Tıkla Gör

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim tavsiyem orijinal hella bixenon mercek. Verdiginiz linktekiler ile ayni masrafa gelecek. Cin isi merceklerin aynalari erken karardigi icin aydinlatma performansi da erken dusuyor. Butce varsa orijinal xenon kit D1S D3S gibi. D2S ler de olur ama fari kapatmak vs buyuk dert.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tuncay selamlar. Aliexperss'te Hella'nın birebir replikası var. İki tane aldık kullanıyoruz xenon ile. İkisi de yılını devirdi. Onların linkini vereceğim gün içinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tuncay selamlar. Aliexperss'te Hella'nın birebir replikası var. İki tane aldık kullanıyoruz xenon ile. İkisi de yılını devirdi. Onların linkini vereceğim gün içinde

linkini atabilirseniz çok iyi olur. Bunların nasıl takıldığı hakkında bilgi verirseniz iyi olur. Çünkü benim bir bilgim yok bir ustaya felan taktırmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim bana yardım ettiğiniz için.

18 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Benim tavsiyem orijinal hella bixenon mercek. Verdiginiz linktekiler ile ayni masrafa gelecek. Cin isi merceklerin aynalari erken karardigi icin aydinlatma performansi da erken dusuyor. Butce varsa orijinal xenon kit D1S D3S gibi. D2S ler de olur ama fari kapatmak vs buyuk dert.

bu d2s hakkında fazla bilgim yoktu. Servet Beyin linki atmasını bekliyorum. D2S alınca farımı kapatmak lazım konuyu biraz daha açabilirseniz çok makbule geçer.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ürün bu. Gözü kapalı alın. Montajı ehil yer yapmalı ki hata olmasın. İsterseniz Led isterseniz xenon Ampül ile kullanın tercih sizin

TAOCHIS 2 adet Oto Araba Far 3.0 inç Bi-xenon Hella 3R G5 5 Projektör lens Araba styling Güçlendirme kafa ışık Değiştirmek D2s
http://s.aliexpress.com/FZfiqyiE?fromSns=Copy to Clipboard

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ürün bu. Gözü kapalı alın. Montajı ehil yer yapmalı ki hata olmasın. İsterseniz Led isterseniz xenon Ampül ile kullanın tercih sizin

TAOCHIS 2 adet Oto Araba Far 3.0 inç Bi-xenon Hella 3R G5 5 Projektör lens Araba styling Güçlendirme kafa ışık Değiştirmek D2s
http://s.aliexpress.com/FZfiqyiE?fromSns=Copy to Clipboard

Cok tesekkur ederim. Sizce ledmi alim xenon ampulmu? Bana led veya xenon ampul marka olarak onerebilirmisiniz?  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Led biraz göreceli. Bana yeten size zayıf gelebilir. Oem çıkma D2s kit alın. Yalnız gen5 olmalı. İlk selektör anında 900lm ışık gücü gerekiyor. Soğuk selektör dediğimiz olay yani. Xenon dez avantajı muayene. Onunda çaresi h7 halojen ampülü D2s yuvası gibi kenarları traşlayıp yedek olarak tutmak. Muayene zamanı balast uçları iptal edilip halojen ampül bağlanacak.

Son olarak, h4-3 xenon kit tesisatı alın. Mercekli aydınlatma için gerekiyor bu tesisat.

12 V 35 W/55 W H4-3 Bi-Xenon lamba Dönüşüm Kiti Tel Harness Hi/Lo HID Xenon Far Controllor Koşum Röle Kablo
http://s.aliexpress.com/qUzAnE3i?fromSns=Copy to Clipboard

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
31 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Led biraz göreceli. Bana yeten size zayıf gelebilir. Oem çıkma D2s kit alın. Yalnız gen5 olmalı. İlk selektör anında 900lm ışık gücü gerekiyor. Soğuk selektör dediğimiz olay yani. Xenon dez avantajı muayene. Onunda çaresi h7 halojen ampülü D2s yuvası gibi kenarları traşlayıp yedek olarak tutmak. Muayene zamanı balast uçları iptal edilip halojen ampül bağlanacak.

Son olarak, h4-3 xenon kit tesisatı alın. Mercekli aydınlatma için gerekiyor bu tesisat.

12 V 35 W/55 W H4-3 Bi-Xenon lamba Dönüşüm Kiti Tel Harness Hi/Lo HID Xenon Far Controllor Koşum Röle Kablo
http://s.aliexpress.com/qUzAnE3i?fromSns=Copy to Clipboard

D2S kit : https://tr.aliexpress.com/item/12v-55w-AC-Slim-ballast-HID-XENON-BULBS-kit-H1-H3-H4-1-H7-H11-H8/1973088618.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.282.XaDNKt

Mercek: https://tr.aliexpress.com/item/12-V-35-W-55-W-H4-3-Bi-Xenon-lamba-D-n-m-Kiti-Tel/32851856762.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.XaDNKt

H4-3 55W donusum kiti : https://tr.aliexpress.com/item/12-V-35-W-55-W-H4-3-Bi-Xenon-lamba-D-n-m-Kiti-Tel/32851856762.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.XaDNKt

Servet Bey bunlari aliyorum baska bir sey almama gerek varmi?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
16 saat önce, Tuncay Uludağ yazdı:

linkini atabilirseniz çok iyi olur. Bunların nasıl takıldığı hakkında bilgi verirseniz iyi olur. Çünkü benim bir bilgim yok bir ustaya felan taktırmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim bana yardım ettiğiniz için.

bu d2s hakkında fazla bilgim yoktu. Servet Beyin linki atmasını bekliyorum. D2S alınca farımı kapatmak lazım konuyu biraz daha açabilirseniz çok makbule geçer.

D2S ampülü çalıştırmak için ayrıca bir ateşleyici olur orijinal kitlerde. Böyle olunca fazla yer kaplıyor. D4S mantığı da D2S gibi ama o nispeten daha kibar. Benim de önerim D1S veya D3S olur. Ben şu an Audi çıkması Mitsubishi marka D3S xenon kit kullanıyorum. Önceki aracımda da Mercedes çıkması AL Bosch marka D1S de kullandım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

D2s 4300 K olsun. Linklerden ikisi aynı. Mercek linkine bakalım yine

mercek olarak sizin dediğiniz merceği alıcam. Bu merceklerin kapağı içindemi geliyor ayrıca kapaktamı alıyoruz. Tamam D2S 4300K alıyorum. Ürünlerin türkiyeye gelip ve benim taktırmam 1 ayı bulacak. 1 ay sonra resimlerini sizlerle paylaşacağım . Yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

D2S ampülü çalıştırmak için ayrıca bir ateşleyici olur orijinal kitlerde. Böyle olunca fazla yer kaplıyor. D4S mantığı da D2S gibi ama o nispeten daha kibar. Benim de önerim D1S veya D3S olur. Ben şu an Audi çıkması Mitsubishi marka D3S xenon kit kullanıyorum. Önceki aracımda da Mercedes çıkması AL Bosch marka D1S de kullandım.

D2S alıcağım yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Listede sıkıntı yok Tuncay. Kapakları buradan bakarız. Far yapısı büyük senin aracın. Geniş kapak gerekecek. Geldiği vakit konuşuruz yine

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Listede sıkıntı yok Tuncay. Kapakları buradan bakarız. Far yapısı büyük senin aracın. Geniş kapak gerekecek. Geldiği vakit konuşuruz yine

tamam öyleyse siparişi yapıyorum bu hafta içinde çok teşekkür ederim yardım ettiğiniz için. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
7 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Bu techizatı hakkıyla takacak usta nerde?

bir usta bulucam mecbur.. Kaç tl alacağıda meçhul :) Ama ben kafama taktım bu işi :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tercih sizin tabiki ben D2S yi oturtana kadar canim cikti bir fara:) Aku kapagi cam suyu bidonu vs engelleyebiliyor boyle olunca cm lerin onemi cok buyuk.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En küçük arka kısım D2s'te. Birde çinden gelecek olanların arkası direk kablolu. H serileri gibi.

Dr xenon var bu işleri yapan. Malatya'da idi sanırım. Onunla irtibata geçilebilir montaj işçiliği ile ilgili

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkasi kablolu olanlara eyvallah. Ben genislik degil uzunluk acisindan dedim abi. Eski Mercedeslerin d2s balastlari bilirsin kablolari sehir elektrik hatti gibi kalin ve esneklik zor.

Dr Bixenon var Van da Taner Eviş. Malatyadaki Selcuk Keleş sanirim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Sonradan bixenona çevirilen halojen nasıl geçer muayeneden bir yöntemi varmı ?

İlla farı mı değişmek lazm

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...