İçeriğe Yönlendir

Fiorino - Kaliper ve Kampana Boyaması

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Pazar günü malum evde yayılıp, tv nin karşısında röpteşambır ımla birlikte,  elime bir kadeh viski alıp...izleme listemdekileri kontrol edeyim derken....

Hanım geldi, hadi hadi...bugün benim günüm var  dedi....Fırrrtttt teyp geri sardı bunun bir hayal olduğunu anladım ve gerçek dünyaya dönüş yaptım.. 

Üstümde tişört ve eşofman vardı elimde de çay bardağı...

Kanki mi de alıp çıktık biraz yüksek ses ile gezinti yaptık, gezerken VAG araçlarının bir tanesinde Brembo yazılı kaliper kapağı gördüm jant ile çok güzel bir görüntüsü vardı

Sonra bende yaparım dedim ama.... bulunduğumuz şehirde bu tür parçaları satın alabileceğiniz bir dükkan yok hemde pazar günü hiç yok,

İnşaat malzemeleri satan bir dükkana girdik, sprey boyalara gözüm takılıdı ve ahaaa dedim yaparız... 

Renk seçimini Kanki me bıraktım ve seçini yaptı...

Geldik tekerleri söktük bir güzel temizledik sonra boyadık 

jymGQD.jpg

2JBVEd.jpg

BL35yQ.jpg

Z9mPOo.jpg

oOoR6R.jpg

Vrm13j.jpg

nOZ3JB.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

elinize sağlık. boya ısıya dayanıklı değilse en fazla bir yıl içinde pul pul dökülüp kalkacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

elinize sağlık. boya ısıya dayanıklı değilse en fazla bir yıl içinde pul pul dökülüp kalkacak

sanmıyorum ısıya dayanıklı olduğunu, 5 liralık sprey boya, gittiği kadar... dökülünce yenileriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çocuk işçiye hayır!

Tahir bişey olmaz. Adamın arabası 0-100'e 5 dakikada çıkıp 3 dakikada duruyor :f1:

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çocuk işçiye hayır!

Patron o renk seçimini bile o yaptı... İşçi olan benim... :)

3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Adamın arabası 0-100'e 5 dakikada çıkıp 3 dakikada duruyo

Bunu bir iltifat olarak kabul ediyorum :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Elinize sağlık, Kankiniz rengi güzel seçmiş bence :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Beğendik. Jantların şekli de ayrı bir güzellik katmış. Eline sağlık.

Ben kaliperleri boyardım ama jantlar siyah tenek....ööhöhöö yani gerek yok, jantları boyamıştım ben :fiuw:

image.thumb.png.45124b71e8f2e9f6e4596a6b96bf1cf7.png

image.thumb.png.bbf6336e5a019b48b7485f862be09fd1.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende de isiya dayaniksiz mevcut, daha dokulmedi :)
Hayirli olsun, renk secimi guzel olmus.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
56 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Beğendik. Jantların şekli de ayrı bir güzellik katmış. Eline sağlık.

Ben kaliperleri boyardım ama jantlar siyah tenek....ööhöhöö yani gerek yok, jantları boyamıştım ben :fiuw:

Sis farı veya jant değilde spor yay veya coil mi  taktın üstteki resimde araba basık gibi ?:biggrin:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Isıya dayanalar genç işi tabiki emoji879.png

Öyle bir anda hızlanıp duran araçlar bize göre deel... belli bir yaşdan sonra (46) sonra insanın refleksleri zayıflıyor tabi :)

27 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bende de isiya dayaniksiz mevcut, daha dokulmedi :)
Hayirli olsun, renk secimi guzel olmus.

Teşekkür ederim Sani, çocuklar bu konularda daha başarılı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Sis farı veya jant değilde spor yay veya coil mi  taktın üstteki resimde araba basık gibi ?:biggrin:

O dediğin ceğbeşte vardı :D  Bunda foto grafı çektiğin açı sebebiyle öyle görünüyor :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Masallah masallah. Isi dayaniklilar ayni zamanda toz toprak dere tepe dag byir dayanikli oluyomus. Zengin isi anlayacaginiz [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
27 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

O dediğin ceğbeşte vardı :D  Bunda foto grafı çektiğin açı sebebiyle öyle görünüyor :)

Krikoyu tam indirmeden çekilmiş olmasın :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Krikoyu tam indirmeden çekilmiş olmasın :biggrin:

Haha, valla hatırlamıyorum, belki de ondandır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

eline sağlık, bende kampanaları Hammerite boya ile boyamıştım, pasmas banamısın demedi, seneler oldu hala aynı parlak siyah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kanki bu işi biliyor :)

3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

eline sağlık, bende kampanaları Hammerite boya ile boyamıştım, pasmas banamısın demedi, seneler oldu hala aynı parlak siyah :)

Hammerite boyaları meshur yapı marketlerdeki galiba, memnunsun galiba abi, boya işi olacak ileride aklımda olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sayko boyadır kesinlikle, efekt olayı acaip harbiden, sıktın yada sürdün bir baktın çekiçlenmiş bakıra-metale benziyor gibi, sağlam boya yapmışlar, pas mas dinlemez...

Köksal, bütün evi tek başıma boyadım, balkon demiri falan basit iş, gel de gelelim diyeceğim neredeyse :D boya önemli, yapacaksan iyisini alıp kullanacaksın arkadaş...

bu arada überr fiestanın altında aks-dingil-kaynak yerleri-motor alt travers gibi yerler, gibi pasa müsait yerlerde bununla korumaya alınmıştır bilginiz ola :tongue:

9748133380146.jpg

Marshall dır üreticisi...

https://www.hepsiburada.com/marshall/sprey-boyalar-c-60005205

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Demir
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sayko boyadır kesinlikle, efekt olayı acaip harbiden, sıktın yada sürdün bir baktın çekiçlenmiş bakıra-metale benziyor gibi, sağlam boya yapmışlar, pas mas dinlemez...

Köksal, bütün evi tek başıma boyadım, balkon demiri falan basit iş, gel de gelelim diyeceğim neredeyse :D boya önemli, yapacaksan iyisini alıp kullanacaksın arkadaş...

bu arada überr fiestanın altında aks dingeş kaynek yerler, gibi pasa müsait yerlerde bununla korumaya alınmıştır bilginiz ola :tongue:

9748133380146.jpg

Marshall dır üreticisi...

https://www.hepsiburada.com/marshall/sprey-boyalar-c-60005205

Demir oksit ile kanka oluyorlar ne kadar oksit o kadar sağlam :)))

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

büyük gemilerde paslanan yerlere rulo ile bir asit sürerler, demir oksite çevirirler, bu olay gibi sanırım, pas çoksa tel fırça geç bas bu boyayı ahanda bitti iş.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...