İçeriğe Yönlendir

Accent - Katalizör Arızası ve Muayene

İsmail Sert

Recommended Posts

İsmail Sert

Herkese hayırlı geceler. Bu gün 1.3 accent milenyum kasa 2000 model aracımızı muayene için egzos emisyon testine soktuk. Emisyondan geçemedi yağ filtreler buji değiştir gel deneyelim dediler. Değiştirdim değerlerde neredeyse oynama bile olmadı.

görevli kişi bana ben masraflı olmasın siye bunları söylemiştim ama büyük ihtimalle sıkıntı katalizörde dedi. Bunu yaptırmadan geçemezsin dedi.

Bi kaç ustaya gittim sökülmüş katalizörün içi dediler. 1000 küsür liralardan ağız açtılar. Bir tanesi boru gibi içi dolu kalın bir parça gösterdi bunu takarız çok büyük ihtimallede düzelir 650ye yaparım dedi. Düzelmezsede ben çaresine bakacam dedi güvenemedim. 

Forumlarda gezimirken bir yazı gördüm o konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim yazılanı aktarıyorum.

”katalizörü alttan açtır. İçine yanmaz sünger doldur. Katalizörü kapat git muayeneden geçecek araç. Geri getir katalizörü açtırıp içini boşalt kapattır başka bi şey yapmana gerek yok.” Böyle bir şey mümkün müdür? Her zaman olduğu gibi sizlere güvenmek istedim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

İşimizi görür mü Mehmet abi. Yanlış görmediysem çıkma var 250-300 tlye ama görmeden denemeden alıp elimizde patlamasından korkuyorum ankaradan ilana atmışlar gördüm bi kaç tane.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sünger falan hikaye bence.
Ben olsam yan sanayi takardım. İş görür bence.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

esksozcuyla o sekilde anlas yanasmıyor mu muaneye kadar gecireyim geri takalım kiralamak gibi.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Olmadı dediğiniz gibi yapıcam abilerim bi çözüm bulamadım başka türlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...