İçeriğe Yönlendir

Mondeo - 1996 Yağ Lambası Ara Ara Yanması

Alperen Ünsal

Recommended Posts

Alperen Ünsal

Herkese hayirli kandiller.aracimin yağ lambası belli bi süre sonra ara ara yanip sonuyo.bazen uzun yaniyo bazen yanip sonuyo.forumdada arastirmam neticesinde müsür ,filitre, uygun yağ,ve pompa gibi nedenleri olabiliyomus.benim sizlerfen ricam yağ müşürü aracin neresinde.araci takoza almakta sıkın tı yok.tarifle yada foto ile yardimci olursaniz memnun olurum.simdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal

Yaği tamam Sani bey.artik arastirmalarima gore müşür  değişiminden başlıyacam.Olmassa yağı ve filitreyi değişecem. Sonuç alamassam pompaya baktıracam.pompayı kontrol etmek beni aşar ama geri kalanını hallede bilirim.yalniz arabanın yağ müşürünü tespit etmek aşamasındayım.bu tür şeylere merakliyim uğraşmayı seviyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Karter açılıp süzgeç temizlenmeli öncelikle. Sonra yağ pompası muhtemelen arızalı parça..

Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal

Olma ihtimali kadar olmama ihtimalide var serkan bey.sıralamada sonlara biraktigim ihtimaller oldugu icin yağ musurunun yerini öğrenmek amaçlı bu konuyu actim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 30.04.2018 at 17:20, Sani Gerşon yazdı:

Bunu muhtemelen @Çağlar Bayur bilir.

hyatımda yağ müşiri ilr ilgili bir hatıram olmadı şimdi düşününce :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal

Yağ musurunun yerini buldum arkadaslar.sag tekerlegin arka ustunde yag filitresinin hemun ust solunda kaliyo.yardimci olmaya calisanlara tesekkur ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alperen Ünsal

Sorun yağ müşüründeymiş arkadaşlar.Değişti ve sorun kalmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal
On 13.05.2018 at 21:10, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç aklıma getirmezdim.
Ben ilk önce pompaya bakardım.

Mehmet bey bu ariza için motorcuya gittim.motorcu bana ara ara yanip sönüyosa tesisatla alakalı elektirikciye göster dedi.Elektirikciye gittim oda musurden olabilir motorcu bi baksin tesisat en son iş dedi.ben de bi kaç kisiye daniştiktan sonra musuru degiştim.Artik yağ lambasının ara ara yanip sonmesi düzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...