İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Emisyon Yüzünden Vizeden Kaldım

Cemal İhsan Erden

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bir egzozcu söküp bakmalı.. 

İptal edildiğinde, düşük devirlerde performans düşer.. yüksek devirlerde artar.. 

Bir de, Zehirli gazları doğaya salmaya başlayacaksınız. 

Çiğ yakıt var deniyorsa, ateşleme sorunu da olabilir.. Aracın bujileri supapları düzgün mü ?

Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İptal edildiğinde, düşük devirlerde performans düşer.. yüksek devirlerde artar.. 

Çiğ yakıt var deniyorsa, ateşleme sorunu da olabilir.. Aracın bujileri supapları düzgün mü ?

Gecen ay bujileri kontrol ettirmistim bi sorun yok dendi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 saat önce, Cemal İhsan Erden yazdı:

Bukadar insan bu konulari forumlarda konusyor ,bliyorda tuv katakulliden yapilan emisyonlari bilmiyormu

araba satış sitelerinde binlerce defa eksperle anlaşıp fazla para alınmış yazar, kasko ödeyenler veriyor bu parayı diye sigorta şirketine şikayette bulunan var mı?

yolsuzluğa alıştırılan bir zaman içindeyiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gecen ay bujileri kontrol ettirmistim bi sorun yok dendi 

Abiler disardaki emisyonculara sordum , ocak 2018den beri, artk gecmeyen araclari biz geciremiyoruz diyorlar , yok artk yapilmiyor diyorlar , dedim yokmu caresi bunun gecmez abi dediler ,en basiti katalizor kralamak dediler.. burda yaptirdim diyen arkadaslar nezmn yaptirmislar ? Sanirim degismis artik

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemal İhsan Erden

Aracimin katolizorunde sorun cikmadi temiz ve yerinde duruyormus sokup baktik, fakat egzoz darmadagindi komple egzozu degistirttim ve emisyona soktum sorunsuz gecti .. disarda ayarliyorlar diyen arkadaslara tekrardan soleyim ,ocak 2018den itibaren artik eskisi gibi ayarlamak cok zor diyorlar en az 5 emisyoncuya sordum buda dipnot olsun selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Berat Ad
On 15.05.2018 at 00:35, Cemal İhsan Erden yazdı:

Aracimin katolizorunde sorun cikmadi temiz ve yerinde duruyormus sokup baktik, fakat egzoz darmadagindi komple egzozu degistirttim ve emisyona soktum sorunsuz gecti .. disarda ayarliyorlar diyen arkadaslara tekrardan soleyim ,ocak 2018den itibaren artik eskisi gibi ayarlamak cok zor diyorlar en az 5 emisyoncuya sordum buda dipnot olsun selamlar

şuan aynı sorun bende de var. geçirmediler muayeneden. ne yapacağım bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 dakika önce, Berat Ad yazdı:

şuan aynı sorun bende de var. geçirmediler muayeneden. ne yapacağım bilmiyorum.

Tespit yapıldı mı.. Sizdeki sorun ne ? 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
On 30.04.2018 at 18:28, Ersin Özkaya yazdı:

Benimki de iptal.ici boşaltılmış .kaldim tuvden özelden geçti araç.

Ne zaman yaptırdınız artık her yer aynı diyorlar ki ilkini tuv den kaldıysanız dışarıdan da geçemezsiniz demişlerdi bana

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
6 saat önce, Nuri Güngör yazdı:

Ne zaman yaptırdınız artık her yer aynı diyorlar ki ilkini tuv den kaldıysanız dışarıdan da geçemezsiniz demişlerdi bana

Ben geçen sene ocakta gecmistim.simdi sıkı imiş galiba.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Geçenki tüv eksoz muayenesinde epey uğraşıyolardı, normalden baya fazla zaman alıyordu. Daha farklıymış, neyse atlattık :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben dün yaptırdım daha dışarıda artık önleme siteye yükleniyormuş ve her gaz verdiğinizde değer online olarak çevre bakanlığı sitesine yükleniyormuş kamerayı da o yüzden koyuyorlarmış. Sorunsuz geçti egzozdan cuma muayene var bakalım ne olack

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
17 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Ben dün yaptırdım daha dışarıda artık önleme siteye yükleniyormuş ve her gaz verdiğinizde değer online olarak çevre bakanlığı sitesine yükleniyormuş kamerayı da o yüzden koyuyorlarmış. Sorunsuz geçti egzozdan cuma muayene var bakalım ne olack

Yani artık dışarıda geçmek imkansız gibi.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Yani artık dışarıda geçmek imkansız gibi.

Aynen öyle değerler üzerinde değişiklik yapamıyorlarmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Ad
On 04.07.2018 at 14:38, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tespit yapıldı mı.. Sizdeki sorun ne ? 

sorun ne bilmiyorum valla. nasıl geçirebilirim aracı onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sorun ne bilmiyorum valla. nasıl geçirebilirim aracı onu da bilmiyorum.

Önce sorun tespit edilmeli.
Emisyoncu ne hatası görüyor.
Yanmamız faz mı. Karbondioksit mi.
Bu bilgiye ulaşamıyorsanız; ateşlemeyi gözden geçirin. Oksijen sensörlerine baktırın. Maf sensörüne baktırın.
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden

Kusura bakmayin gormedim , tekrar soleyim artk online sistemle ankara merkezs anlik olarak gidiyor emisyon ve ordan onay geliyor.. tuvden kaldiktan sonra baya ugrastim katalizor dediler falan filan dediler 2000lira masraf dediler ,hicbir ustaya inanmadim , enson 6. Sanayide bodur egzoza gittim , cok samimi bir isletme.. katalizoru delip baktilae tertemiz hicbir skintisi yoktu , dedim napcaz abi? Arkadan baslayalim dedi denemeye en son care araya ek katalizor takariz .. neyse egzozu komple degistirttim zaten sokunce anladkki icindeki petekler paramparca olmus , degistrince hemen gecti cok sukur.. maliyeti 450 oldu ama sifir egzozum oldu .. dipnot cok ama cok samimi tanidiginiz varsa su emisyon isini disarda yine bisekilde yapiyolar ama nasil yapildigini bilmiyorum sayglar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...