İçeriğe Yönlendir

5664 Hasar Sorgulama Servisi/ TL’ siz Hasar Kaydı

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

5664 eskiden kmleri de gösteriyordu şimdi ise tam bir para tuzağı. 5 tl plaka için yok detay işin 7.5 tl.  geçen gün bir araç baktım, 5 sahip değişmiş gibi görünüyordu. şase nosundan sorgulattım tam 12 el değiştirmiş. kazalar belli değil. araç 8 yaşında. aracın heryerinde ufak tefek bozukluklar boyalar tamirler vardı. anlamasak bakmasak hop kucağa bırakacaklar valla arabayı.

Haklısınız, bana da güven vermiyor hiç.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yaşar Zengin
On 02.05.2018 at 00:07, Alptuğ Özcan yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

5664 e hasar sorgusu icin msj attım, gelen SMS’de 2015’in 9uncu ayında 1 adet kazaya karışmıştır diye yazıyor fakat herhangi bir TL tutar yazmıyor. Bunun nedeni nedir. İnternette biraz araştırdım fakat herkes farklı birşey söylemiş. Sağlıklı bir bileğiyle ulaşamadım. Bunun nedeni hakkında bilgi sahibi olan varsa acil aydınlatırsa sevinirim. 

Bizzat başıma geldiği için biliyorum. karşı tarafın %100 kusurlu çıktığı bir trafik kazası geçirdim. Karşı tarafın sigortasından benim aracın tamiratı yapıldı ve çıkan masraf benim aracın hasar kaydına işlendi. Karşı taraf ise yani %100 kusurlu bulunan taraf kendi aracını kendi cebinden yaptırmak zorunda kaldı. Bu sebeple karşı tarafta sadece kaza tarihi gözüktü. Aracını kendi cebinden yaptırdığı için yani resmi olarak sigortadan herhangi bir para alamadığı için bedel yazmıyordu. Buda demek oluyorki rakam yazan hasarlardan korkmayın rakam yazmayanlardan korkun. Kim bilir nerelerinde hasar vardı nereleri değişti meçhul. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Yaşar Zengin yazdı:

Buda demek oluyorki rakam yazan hasarlardan korkmayın rakam yazmayanlardan korkun. Kim bilir nerelerinde hasar vardı nereleri değişti meçhul. 

Çok doğru bir tespit ve yönlendirici bir cümle olmuş.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Plaka değişti diye hasar dosyaları gelmeyen var.  Alırken 10 bin hasar vardı plaka değişti tramer kaydı bulunmamaktadır diye geldi aynı araca

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Plaka değişti diye hasar dosyaları gelmeyen var.  Alırken 10 bin hasar vardı plaka değişti tramer kaydı bulunmamaktadır diye geldi aynı araca
Aynen öyle plaka değişti mi araba mis gibi tertemiz çıkıyor.

En güvenli yöntem şase numarası ile sigortacınızdan kontrol ettirmeniz.

Araba alırken passat buldum piyasaya göre 5 bin ucuzdu.
Plaka dan şaseden smsle sorguladım. Bişey çıkmadı. Bir tane tutarı yazmayan kaza vardı. O kadar.

Sigortacım baktı araba ilk burdurda satılmış. Sonra ıspartaya satılmış. Orada sele kapılmış bundan dolayı motoru değişmiş.

Kaportaya baksan arac on numara adamda kazasız diye satıyordu bana.

Dikkat etmek lazım.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sel hasari dosyası olan mercedes vardı sorsan içine damacana ile şu boşalmış. Neymiş serviste taban halısı değişmiş miş. Doğru ise de nitelikli dolandırıcılık

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Rıdvan Ergün

5664 sorgulamasında KAZA1: 23/06/2017 KTT yazıyor. Fakat rakam yok.

Bu ne anlama geliyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

5664 sorgulamasında KAZA1: 23/06/2017 KTT yazıyor. Fakat rakam yok.

Bu ne anlama geliyor olabilir?

Kaza tespit tutanaklı kazadır o. Sorguladığınız araç kusurlu değilse tüm bedel karşı tarafa yüklenmiş olabilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu araç bir kazaya karışmış, kazada kusurlu imiş, ancak kendi hasarı sigorta dışı bir kaynaktan ödenmiş.. 

Bu aracın sigortası, çarptığı aracın hasarını ödemiş. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu araç bir kazaya karışmış, kazada kusurlu imiş, ancak kendi hasarı sigorta dışı bir kaynaktan ödenmiş.. 

Bu aracın sigortası, çarptığı aracın hasarını ödemiş. 

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...