İçeriğe Yönlendir

Noterde Özel Plaka

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

Bilindiği üzere artık ruhsat ve plaka verme işlemleri noterler üzerinden yapılıyor. Daha önceden trafik şubeden yapılıyordu ve yapılmadan önce belli ücret karşılığında plaka seçimi olabiliyordu. Artık noterlerde sıradan plaka veriliyormuş. Peki yine harfleri kendimiz belirleyebileceğimiz bir sistem mevcut mudur acaba? Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum :)

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Noter satışı öncesi trafik şube ile görüşmeye devam.

Uygun olan plaka tarafınıza atanıyor ve noterde o plaka gözüküyor.

Diye bir duyum almıştım. Kesinliği hakkında bilgim yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu olayı ya tamemen kaldırsınlar yada ücret olayını kaldırsınlar. Bana çok saçma geliyor nedense.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Isparta 3 harf 3 rakama geçtiğinden beri öyle çılgınca ilerliyor ki plakalar, muhtemelen eski plaka falan verilmiyor. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Yeni aldığınız veya alacağınız aracın şasi numarası ile Trafik tescile gidip istediğiniz plakayı (İkamet durumunuza göre) revize edip satış işlemleri için notere gidiyorsunuz. Noterde revize edilen plakayı veriyorlar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Emniyet şasi istiyor, plaka isminize tanımlanıyor. Notere gittiğinizde kimlik numarası yazılınca plaka ekrana geliyor. Hangi il/ilçede olursanız olun plakalar basılıp aynı gün veriliyor.. Noterler eğer ayırtma işi yoksa sıradan veriyor ancak beğenmedim derseniz aynı harf grubu bir sonraki rakamı veriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sırf bu yüzden 10 yıl araç satmayacaz gibi geliyor. Ne kadar iğrenç geliyor AAB AAC AAE.

Yorum bağlantısı
Zafer Ak

Sırf harf veya rakam uyumu olacak diye sıradan bir plakaya binlerce TL vermek hiçte mantıklı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

1 lira dahi para vermem. 

beleş denk gelir seçme şansı olursa tabiki olur :D 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
16 dakika önce, Zafer Ak yazdı:

Sırf harf veya rakam uyumu olacak diye sıradan bir plakaya binlerce TL vermek hiçte mantıklı değil.

Ticaretle uğraşıyorsanız mantıklı, son 3 veya 4 rakamı aynı ise çok faydası oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Ticaretle uğraşıyorsanız mantıklı, son 3 veya 4 rakamı aynı ise çok faydası oluyor.

Evet siz söyleyince aklıma geldi. Kafe Restoran gibi yerlerde prestij meselesi kapının önünde duran güzel bir araba ve özel bir plaka. Bulunduğum yer Çorumda Fas Kahvesi diye bir kafe var kapının önünde 06 FAS 19 bir Tucson duruyor mesela.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Evet siz söyleyince aklıma geldi. Kafe Restoran gibi yerlerde prestij meselesi kapının önünde duran güzel bir araba ve özel bir plaka. Bulunduğum yer Çorumda Fas Kahvesi diye bir kafe var kapının önünde 06 FAS 19 bir Tucson duruyor mesela.

20 liraya aynı plakayı basıyorlar, buzdolabı mıknatısı ile araba üstüne tutturulur.. :D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şimdi, Serkan Toker yazdı:

20 liraya aynı plakayı basıyorlar, buzdolabı mıknatısı ile araba üstüne tutturulur.. :D

Bu aklima gelmedi 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
15 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Fabrika, rezidans gibi yerlere yerinde hizmet verilen işlerle uğraşıyorsanız güvenlikten giriş çıkış kolay oluyor, güvenlik istem dışı ezberliyor plakanızı.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 saat önce, Özdemir Deniz yazdı:

Isparta 3 harf 3 rakama geçtiğinden beri öyle çılgınca ilerliyor ki plakalar, muhtemelen eski plaka falan verilmiyor. :)

Eskisi gibi semt veya ilçe ayrımı artık yok ortadakı harflerin direk il olarak sırayla ilerlediği için çok hızlı ilerliyor evet.

7 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Sırf bu yüzden 10 yıl araç satmayacaz gibi geliyor. Ne kadar iğrenç geliyor AAB AAC AAE.

Enazından direk ABC'den baslatsaydılar plakalı iyiydi. Benimde plaka 53 AAD 248 oldu. Eskisi güzeldi 53EC520 diyince herkes tanırdı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

MAK olunca al. 😂

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
7 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Adamın ruhu fakir :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Yeni aldığım aracımın plakası 06 VRL 97 tesadüfi denk geldi değiştirmedim. adı Vural / Varol olan arkadaşlara duyurulur :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

MAK olunca al. 😂

Secenek cok canim. AKB MBA (Hanima da jest olsun degil mi 😁) MAK

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Ben dün aldım

Önce trafiğe gidip istediğiniz plakayı tc kimlik numaranız ve aracın şase numarası üzerine kayıt ettiriyorsunuz daha sonra devir yaparken noterde direk o plaka çıkıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
30 dakika önce, Mükremin Aktuğ yazdı:

Ben dün aldım

Önce trafiğe gidip istediğiniz plakayı tc kimlik numaranız ve aracın şase numarası üzerine kayıt ettiriyorsunuz daha sonra devir yaparken noterde direk o plaka çıkıyor

Emniyet vakfına bağış yapıldı yine değil mi ?

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ
51 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Emniyet vakfına bağış yapıldı yine değil mi ?

Evet bi miktar 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
8 dakika önce, Mükremin Aktuğ yazdı:

Evet bi miktar 

O bir miktarı paylaşır mısınız :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben 3ay önce 2.500 tl bağış yaparak istediğim plakayı aldım. Noterlere satış yetkisi geçmeden önceydi. 3 harf ve son rakamları da seçtim.

muameleci aynı kombinasyon için 6.000 tl istedi bu arada.kendi işimi kendim gördüm

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...