İçeriğe Yönlendir

Cmax I - 1.6 TDCI Motor Devir Saati Problemi

Bilal Sezgin

Recommended Posts

Bilal Sezgin

Cmax aracımızın motor devir saati saati,araç çalışmaz durumdayken sıfırın epey altında(4-5 cm) yelkovanın saat 6da durması gibi ;rolantide ise sıfırın biraz  üstünde seyrediyor.Normalde çalışmaz konumdayken sıfırın biraz altında;rolantideyken 800-1000 devire yakın olması gerekiyormuş aracın normal gösterge görüntülerine baktığım zaman.Sizce sorun nerden kaynaklanıyordur?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kadran ibre problemi. Daha önce sökülüp takılmış olabilir. Saati de tam yerine oturtamamış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet muhtemelen sökülüp takıldı ve hatalı takıldı... 

Rolanti devrinin doğrusunu gauge menüden görebilirsiniz. 

Ona göre gösterge yeniden kontrol edilmeli.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
55 dakika önce, Bilal Sezgin yazdı:

Teşekkür ederim. Bu sorunu elektronikçi çözer mi?

Çözmesi lazim :)

Yorum bağlantısı
Bilal Sezgin

Ben paneli sökmeye uğraştım, panilin sağında ve solunda bulunan vidaları söktüm ;fakat paneli çekince  panel gelmiyor yerinden çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

vidalardan sonra panelin üstünde tırnaklar var, onları konsoldan kurtarman lazım, yoksa geri çıkmaz panel, videoda tornavida ile dürtüp çıkarıyor adam...

2. videoda geri takarken çerçevenin üstünde 3 adet tırnak görünüyor....

11.20 de dikkat, 2. videoda

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bilal Sezgin

Bugün elektronikçiye götürdüm.Usta videodaki gibi yerinden çıkarıp düzeltti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fatih şendur
On 02.05.2018 at 23:47, Bilal Sezgin yazdı:

Cmax aracımızın motor devir saati saati,araç çalışmaz durumdayken sıfırın epey altında(4-5 cm) yelkovanın saat 6da durması gibi ;rolantide ise sıfırın biraz  üstünde seyrediyor.Normalde çalışmaz konumdayken sıfırın biraz altında;rolantideyken 800-1000 devire yakın olması gerekiyormuş aracın normal gösterge görüntülerine baktığım zaman.Sizce sorun nerden kaynaklanıyordur?

Benim c max imda motor devri rolantide surekli 1 az ustunde duruyor klima acik degilken normalmidir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...