İçeriğe Yönlendir

Passat - B6 1.6 Fsi Tüp'de Çok Yakıyor

Emre Torun

Recommended Posts

Emre Torun
(düzenlendi)

Aracımı yaklaşık 3 hafta önce aldım ölçtüğüm kadarıyla km'de 1 tl yaktı 50tl lik tüp 50tl lik benzin aldım toplam'da 100 km yol gittim sizce arıza nedir ya da normalmidir 5 gündür benzinde kullanıyorum km.de 50 kr yakıyor bi çözüm önerisi olan varmı ?

tarihinde Emre Torun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kani Kaya

fsi de netten izlediğim vidolara göre lpg de maxımum %30 tassarruf biliyorum...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

50 liralık benzin ve 50 liralık lpg ikisi de mi bitti 100 km de? Öyle ise hesapta hata var bence.

KM de 50 krş yakması normal ayrıca bu fiyatlarla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

FSİ motorun boynu devrilsin. Çok yakar, yürütmez, gürültülüdür. Özetle VW'nın dünyaya attığı en büyük kazıktır. Aldığıma alacağıma bin pişman olduğum nadir araçlardandır FSİ passat :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Fsi motora lpg takmak başlı başına bir hata. Neden böyle bir şey yaptınız ki?

Lpg li aldı.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Kuruşla km hesaplanması başlı başına bir hatadır her şehirdeki yakıt fiyatı farklı olur devamlı değişir litre cinsinden hesaplanırsa daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

50 liralık benzin ve 50 liralık lpg ikisi de mi bitti 100 km de? Öyle ise hesapta hata var bence.

KM de 50 krş yakması normal ayrıca bu fiyatlarla.

lpg ibenzin birlikte tüketiliyor o tipte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Almadan önce keşke bu durumu araştırsaydınız... 

Forumumuzda bu konuda yorum ve bilgi mevcut...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

FSI kullanan lpg ciler mevcut. 40 kuruşlara inebilmeniz lazım. sizin sanırım yaptığınız yol çok çok az. boşverin yaksın.

kısa mesafede bu yeni nesil araçlar çok yakar. hele kullanma tipiniz sertse.

fsi motor iyidir sağlamdır. konuşulanlara bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
14 saat önce, Emre Torun yazdı:

Aracımı yaklaşık 3 hafta önce aldım ölçtüğüm kadarıyla km'de 1 tl yaktı 50tl lik tüp 50tl lik benzin aldım toplam'da 100 km yol gittim sizce arıza nedir ya da normalmidir 5 gündür benzinde kullanıyorum km.de 50 kr yakıyor bi çözüm önerisi olan varmı ?

Benzinde 0,50 kurus normal iyi rakam benzinde kullanmak çözüm bence

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benzinde 50 kuruş yakıyorsa ne gerek var lpg ye? Hele birde şehiriçi ise...

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

benim 1.1 picanto şehir içi 45 kurus yakıyor benzin 6 tl'den. fsi passat 50 kuruşsa çok iyi. tüp'çüler genelde 102'lik hitler motorlu alıyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk
On 5/5/2018 at 12:00, Emre Torun yazdı:

Kullanım mesafeniz kısa. 50 tl lik benzin alıp bri yere gidebilinecek bir yerde yaşıyorsunuz görünüyor. Benzinde binin. LPG çok tasarruf sağlamaz, her halukarda uzun vadede arızaya davettir. ya oksiyen sensörü gider ya süpap gider ya benzin pompasi ya bobin bişey gider. Az yakıyor diye hesap edersiniz ama arızaları eklemezsiniz.

aynı güzergahta focus kaç yakıyor bilmek isteriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kullanım mesafeniz kısa. 50 tl lik benzin alıp bri yere gidebilinecek bir yerde yaşıyorsunuz görünüyor. Benzinde binin. LPG çok tasarruf sağlamaz, her halukarda uzun vadede arızaya davettir. ya oksiyen sensörü gider ya süpap gider ya benzin pompasi ya bobin bişey gider. Az yakıyor diye hesap edersiniz ama arızaları eklemezsiniz.

aynı güzergahta focus kaç yakıyor bilmek isteriz.

Hocam Samsun merkezde yaşıyor.  5 lt civarı yaktığını söyledi Focus' un...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 lt civarı yaktığını söyledi Focus' un...

Yanlış bilgidir. Kim söyledi acaba.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
uzun yolda tdci 3.8lt/100 km olağan durum ancak şejhir içinde zor

Yol bilgisayarı eksik gösterir, Pompa testi yapmalısın :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yol bilgisayarı eksik gösterir, Pompa testi yapmalısın :)

Erzurum-Elazığ arasında bu değeri bende yakalamıştım ama çok kasmak gerekiyor, klima kapalı hız sabit 90, ani hızlanma sollama yok  vs vs

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erzurum-Elazığ arasında bu değeri bende yakalamıştım ama çok kasmak gerekiyor, klima kapalı hız sabit 90, ani hızlanma sollama yok  vs vs

Çağların focus yazılımlı. Yol bilgisayarı normalden de düşük gösteriyor.
Ha çok kasarak 4 litreyi ben mondeo ile görmüştüm. Ancak böyle bir sürüş standart kabul edilip, focus 3,8 yakıyor, mondeo 4 litre yakıyor diyemeyiz.

Konumuza dönecek olursak.
Benzinli veya dizel bir araçla şehir içi 5 litre hayal şu an.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...