İçeriğe Yönlendir

Otoyol ve Köprü Ücretleri Hakkında

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun ne diyelim.

Şimdi nereden nereye giden kullanacak bu köprüyü? İzmir'den Keşan a giden mi? Zira İzmir Edirne baktım İstanbul üstünden gitmek ile süre olarak fark yok.

Birde Osmangazi den geçtim dün, 186 TL. Boyut olarak büyük olan Çanakkale köprüsü 200 TL ise buna bir indirim gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gurbetçilerin egeye gelmesi nisbeten o yöne akar. Bir de egeden avrupaya gidecek olan kamyonlar oradan gidebilir. 

Karar bende olsa kamyon ve otobüslere ücretsiz yaparım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Günlük 45000 araç garantisini sağlayabilmek için köprüde her an en az 312 araç olması gerekiyormuş.. 

Yani her baktığımızda köprü üstünde 312 araç saymalıymışız. 

Biri üşenmeyip, köprü uzunluğunu araç boylarını vs dikkate alarak hesaplamış.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bursadan da ihracat belki o tarafa akabilir. Diğer yolun tamamlanması şartı ile. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Günlük 45000 araç garantisini sağlayabilmek için köprüde her an en az 312 araç olması gerekiyormuş.. 

Yani her baktığımızda köprü üstünde 312 araç saymalıymışız. 

Biri üşenmeyip, köprü uzunluğunu araç boylarını vs dikkate alarak hesaplamış.  

New York gibi yani..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Şimdi nereden nereye giden kullanacak bu köprüyü? İzmir'den Keşan a giden mi? Zira İzmir Edirne baktım İstanbul üstünden gitmek ile süre olarak fark yok.

Birde Osmangazi den geçtim dün, 186 TL. Boyut olarak büyük olan Çanakkale köprüsü 200 TL ise buna bir indirim gerekmez mi?

Fiyat boyuna göre belirlenmiyor.  işlevi önemli. 😃

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bursa balıkesir bandırma avrupaya farklı bağlandı. Oralara sanayi gider sanki. Ama köprü pahalı.. ucuzlatılmalı. 95 lira olmalı.  Daha çok para kazanır..

image.png.726ac91da080728038d5cb9c5929939a.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

nüfus artıyor. Eskiden başakşehir’den arsa alanla dalga geçiyorlardı. Şimdi almaya para gücü yetmiyor. Günlük düşünmemeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nüfus artıyor. Eskiden başakşehir’den arsa alanla dalga geçiyorlardı. Şimdi almaya para gücü yetmiyor. Günlük düşünmemeli

Zaman değişecek. Çok geri de gidebilir. Detroilt'te evler 1 dolara satıldı...İnsanlar artık çocuk yapmıyorlar yapmayacaklar... Tabi 250 bin dolara vatandaşlık verdikçe tüm pakistan endonezya filipinler malezya çin surinam namibya çad nijerya sudan iran hindistan suriye kongo bize taşınabilir. nepal bile gelir. 

image.png.588942a917d94a23f16d12cae6e068e3.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Zaman değişecek. Çok geri de gidebilir. Detroilt'te evler 1 dolara satıldı...İnsanlar artık çocuk yapmıyorlar yapmayacaklar... Tabi 250 bin dolara vatandaşlık verdikçe tüm pakistan endonezya filipinler malezya çin surinam namibya çad nijerya sudan iran hindistan suriye kongo bize taşınabilir. nepal bile gelir. 

image.png.588942a917d94a23f16d12cae6e068e3.png

Onlar zaten hemstr gibi çoğalıyorlar. 30 yıl sonra azınlık olacağız kendi memleketimizde. İstediklerini başa getirecekler falan. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hiç adli tıp faturası gördün mü abi?
Köprü ücreti ne ki sinek vızıltısı dersin.
Allah göstermesin diyim ne diyim, yazık bize ....
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hatırlar mısın bilmem Ali Abi seneler seneler önce Özal'ın otoyolunu özelleştirmişti iktidar. Hani şu Danıştay'dan dönen... O zaman bir konu açmıştım. O zaman benim savım senin belirttiğin noktaydı. Ulaşım özgürlüğü anayasal bir haktır. Bi gomonist demediği kalmıştı milletin. O zaman siyasi dinamikler biraz daha farklıydı galiba ya da işlerin iç yüzü pek gün yüzüne çıkmamıştı. Bu özelleştirmeye karşı çıkanlar olarak baya bir linç yemiştik forumda [emoji4] Sevda gönle girince akıl baştan uçarmış. Zira bu ülkede bazı şeyleri savunabilmek için gerçekten aklın başta olmaması gerekiyor. 
O zaman sloganımız: Kahrolsun baaağzı şeyler [emoji16]
Aslında doğru şeyde, yapılması gerekenlerde o kadar basit ve apaçık ortadaki, ama olmaz, yapmaz bu millet, işine gelmez, bu yüzdende düzelmez....

En basitinden bazen tartışırken mesela din konusunda olsun, arkadaş derim Allah kitap tamamda çok net bir olgu var ve bunu anlamak içinde ille birinin demesine gerek yok, toplum içinde yaşıyoruz degilmi, birbirimizi yememek için tek kural var, Hak yememek, sadece buna dikkat etse insanlik ne savaş olur ne kavga, nekadar önemli halbuki degilmi bu olgu, anlatabildim mi, bazen gözümüzün önünde durur gerçekler, hemde çok net şekilde ama görmek istemeyiz, işimize gelmez cunki, bu misal yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

30 yıl daha yaşıyacak mıyım?

Baktım hocam az önce. Yaşayacaksınız. Açık kaynak koduna dönmüşler artık. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Baktım hocam az önce. Yaşayacaksınız. Açık kaynak koduna dönmüşler artık. [emoji4]
Ben ben , daha motor alicaz, gerçi sıfır araç sektörü durdu duracak ama olsun [emoji16]
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ben ben , daha motor alicaz, gerçi sıfır araç sektörü durdu duracak ama olsun emoji16.png

Abi sen clioyu aldığın an ölmüşsün :crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Abi sen clioyu aldığın an ölmüşsün :crazy:

yok, onu tam zamanında aldıydım ve sınıfında rakibi yok bence cillop gibi alet :) daha pert olmadık ama olmayacağız demek değil tabii :D

bu arada Dünya iklimini iyi izle, Dünya iklimi geri dönülemez eşiği geçeli nerdeyse 5 sene oluyor ve düzelmesinin tek yolu taş devrine dönmemizki düzelmede yılaaaar alacak, kutuplardaki ısı artışı haberlerini izle birde Golfstream akıntısındaki ısı ve akış hızı durmuna bak göreceksin, hard reseti ww3 değil İklim çekecek galiba...  İklim bozulma hızı hesaplanamıyor çünki değişken hızlanmada ve gittikçe hızlanarak bozuluyor gibi, gördüğüm bu, artık şu kadar sürede bunlar olacak denemiyorda, tutmuyor tahminler, habire gaza basıyor kötüleşme...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...