İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - İç Lamba Kendiliğinden Yanıyor

Erol Kaya

Recommended Posts

Erol Kaya

arkadaşlar 2004 model ford fiestam gece gündüz zaman sınır yok bazen kendiliğinden iç lamba yanıyor buna bağlı olarak alarm bağırıyor  neler yapsam sönmüyor tabi bu alarmıda açamıyorum alarma alınmıyor zaten normal kumandasında kapatıyorum iç lamba düğmesinide kapalı konuma alıyorum değilse sürekli yanıyor başına gelen arkadaş varmı acaba

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Araba bir yerden şasi yapıyor olabilir. Bir elektrikçiye ya da servise göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erol Kaya

kapı açık işareti veriyor bagaş ışığı yanmıyor özellikle takip ettim  ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim

arkadaşlar on dakika sonra sönüyor sürekli yanmıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

10 dakika sonra araba elektriği kesiyor akü bitmesin diye, orası normal. Diğer sorun için kapı içlerinde bulunan siviçlerden birisi bozuk demek ki. En büyük şüpheli sürücü kapısı ve bagaj.. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
6 saat önce, Erol Kaya yazdı:

kapı açık işareti veriyor bagaş ışığı yanmıyor özellikle takip ettim  ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim

arkadaşlar on dakika sonra sönüyor sürekli yanmıyor

Hangisinin arızalı olduğunu tespit etmek için benim fikrim her kapıda soket var Soketi söktür elektrikçiye ve switch dönüş kablosunu bulsun o kabloyu köprülesin switch üzerinden ışık hangisinde sönerse ya köprülü bıraktık yada yenisini al. Benim ön yolcu kapısı köprülü.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erol Kaya

arkadaşlar benim arıza devam ediyor yalnız havalar soğudu kışın benim arıza hiç yapmadı şimdi havalar ısınınca yine başladı unutmuştum havaların ısınması ile yeniden hergün arıza iç lambalar yanıyor 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erol Kaya

arkadaşlar nihayet arızayı tespit ettim şöyle iki arka kapıyının swice  giden kablolarını açık hale getirdim iç lamba yandığında tek tek kabloları kısa devre yaptım ve arka sol kapı swıcı kendiliğinden açık devre oluyormuş kısa devre yaptım ve lamba söndü problem halloldu  hepinize saygılar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arif Aykın
Erol Kaya yazdı:

arkadaşlar nihayet arızayı tespit ettim şöyle iki arka kapıyının swice  giden kablolarını açık hale getirdim iç lamba yandığında tek tek kabloları kısa devre yaptım ve arka sol kapı swıcı kendiliğinden açık devre oluyormuş kısa devre yaptım ve lamba söndü problem halloldu  hepinize saygılar

Demiştim switcten diye😊 köprülemek en iyisi fakat arkada çocuk vs oturuyorsa mutlaka çocuk kilidi kullanın allah korusun sıkıntı olmasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...