İçeriğe Yönlendir

Connect - Rölantide Gelen Tıkırtı

Recep Cem

Recommended Posts

Recep Cem

Merhaba.  Arabam ford connect 2011. 1.8 dizel. 96. 000 km. rölantide veya araç boşta giderken araç içinde ses belli oluyor ama kaputtan sesi enjektör seslerinden ayırt edemiyorsun. ama içeride bazen ses bir çekiç vuruşu ses geliyor. Gaz verince ses kesiliyor. Özel servise götürdüm sorun görünmüyor ama şarj dinamosu bilyelerinden olabilir dedi ancak ses kesilmesine karşı garanti veremedi.  işin ilginç yanı motor soğukken anlaşılmıyor ama ısındığında başlıyor ve bazen nadir kesiliyor. sizce sıkıntı ne olabilir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Recep Cem yazdı:
bazen ses bir çekiç vuruşu ses geliyor. 

Metalik bir ses mi. ? 

Araç durur halde iken araç içinden duyuyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

eczaneden veya uygun bir yerden basit bir steteskop alın, ucundaki aparatı çakrın sadece hortumu kalsın, onunla motorda parça parça dolaşıp yaslayıp sesin kaynağını bulun, serviste bulunamadı ise. aslında onlar da bunu yapmaları lazımdı?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Cem
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Metalik bir ses mi. ? 

Araç durur halde iken araç içinden duyuyor musunuz ?

sadece araç durur haldeyken ses geliyor. giderken ses yok. tık tık diye bir ses.

7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

eczaneden veya uygun bir yerden basit bir steteskop alın, ucundaki aparatı çakrın sadece hortumu kalsın, onunla motorda parça parça dolaşıp yaslayıp sesin kaynağını bulun, serviste bulunamadı ise. aslında onlar da bunu yapmaları lazımdı?

hortumla dinlediler ama kaynağını tespit edemediler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Recep Cem yazdı:

hortumla dinlediler ama kaynağını tespit edemediler.

merak ettim valla, maslak yakın mı size

Yorum bağlantısı
Recep Cem
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

merak ettim valla, maslak yakın mı size

esenlerdeyim, yakın sayılmaz.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

İlk bi kafa buluyon sandımdı merğerse durum ciddi imiş :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Tamirat tadilatta benzer yöntem ile çok defa sorunu tespit ettiler :)  orada seyretmesem bende kafa buluyor sanırdım :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

gayet teknik verilere dayalı ve ucuz teçhizat ile ilk defada nokta atışı teşhis. lazım :)

3 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Tamirat tadilatta benzer yöntem ile çok defa sorunu tespit ettiler :)  orada seyretmesem bende kafa buluyor sanırdım :D 

tadarak motor yağ durum tespiti eğitimi verirdim stajyerlere :rofl: evde denemeyiniz..

sağ baş parmağı yağa batırıp, el çabukluğu ile solu tadıyorsun, o an işi anlayanın geleceği parlak demektir. yok parmağı motor yağına batırıp bir de yalamaya felan çalışıyorsa başka bölümde staja yolluyorsun.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
17 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

gayet teknik verilere dayalı ve ucuz teçhizat ile ilk defada nokta atışı teşhis. lazım :)

tadarak motor yağ durum tespiti eğitimi verirdim stajyerlere :rofl: evde denemeyiniz..

sağ baş parmağı yağa batırıp, el çabukluğu ile solu tadıyorsun, o an işi anlayanın geleceği parlak demektir. yok parmağı motor yağına batırıp bir de yalamaya felan çalışıyorsa başka bölümde staja yolluyorsun.

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
36 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Daha okurken bile yedim abi, çoluk çocuk naapsın.  :D

Sen maslak'ta mısın?

Yorum bağlantısı
Recep Cem

bugün bir servise daha götürdüm oda dinleyip bulamadı. net bir cevap veremedi.  sesi de yükledim. böyle bir şey başına gelmiş biri var mı? 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Cem
(düzenlendi)

Merhaba aracımda aynı arıza devam ediyor. Üst triger seti ve motor kulakları değişti ancak ses kesilmedi. Çetaş mahmutbey  ford yetkili servisi 1 günlük arıza tespitinden sonra üst triger seti dedi, değiştirildi ses kesilmedi. Başka bir fikri olan var mı

tarihinde Recep Cem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Cem
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Ses geldiği anda debriyaja basınca ses kesilebilir. Denediniz mi hiç ?

Ses kesilmiyor devam ediyor

2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Videoda bir tıkırtı yok
Daha belirgin bir video yok mu ?

Videodaki çok az gelen titreme sesi. Sesi araç içinden net duyabiliyorsunuz fakat kaputu açınca anlaşılmıyor

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...