İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Otomatik Şanzıman Geri Vites Arızası

Osman Ulukan

Recommended Posts

Osman Ulukan
(düzenlendi)

S.a herkese, arkadaslar  belirttiğim arıza için   Şanzımancı iki yerle görüştüm. İkisi de 2 bin tl ile 4 bin tl arası tutar dediler. Manuele cevirsek dedim 4 bin tl dediler. Sizce manuele cevirmek mantıklı mı?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

size bağlı. bazısı sadece otomatik için tercih ediyor araç alırken

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan
3 saat önce, Osman Ulukan yazdı:

S.a herkese, arkadaslar  belirttiğim arıza için   Şanzımancı iki yerle görüştüm. İkisi de 2 bin tl ile 4 bin tl arası tutar dediler. Manuele cevirsek dedim 4 bin tl dediler. Sizce manuele cevirmek mantıklı mı?

Tskkurler korkum yaptiririm buseferde baska yerinden ariza cikarmi bu sebeble manuele cevirmek ankarda sanziman buldum duz komple parcalariyla 2 bin tlye ustundekileri vetmek  kaydiyla ama

Yorum bağlantısı
Mustafa Bayram

1- Yaptırıp orijinal hali ile kullanmak.

2- Manuel şanzıman ile değiştirince hem  elektronik hem mekanik sorunlar ile karşılaşma ihtimali ve akabinde pişman olunup tekrar otomatiğe geçmeye karar verilse bile türlü sıkıntılar sonrası yeni akrabalıklar.

Madem iki seçeneğin fiyatları da yakın ben olsam riske girmezdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaptırıp kullanın.
Manuel de bozulabilir. Baskı var balata var senkromeç var. Bilya var.

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan
(düzenlendi)

Adamlar bilgisayara baglamiyorlar hic biyerine bakmadan direk sanziman incek diyolar yarin biryere daha gostercem ondan sonra karar verip yaptirmayi dusunuyorum cvplariniz icin tsk ederim

tarihinde Osman Ulukan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ulukan

Serkan bey daha once yaptigini soylemedi sanzimanci taniginiz daha once yapan birisi varsa onerirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 dakika önce, Osman Ulukan yazdı:

Serkan bey daha once yaptigini soylemedi sanzimanci taniginiz daha once yapan birisi varsa onerirseniz sevinirim

Mobil sürümden baktigim için şehir görünmüyor. Otomatik şanzumanı komple bulup değiştirmek daha kolay. Beyin, akslar, vites tertibatı, debriyaj pedalı vs. Epey bir malzeme lâzım olacak ve bunlarda ucuz olmaz. Bizim ustalar dizel otomatik focuslari düz yapıyorlar ama 6 bin lira civarına maloluyor. 

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan

Konyada yasiyorum komple ankaradan veya burdan sade sanziman alip getirip taksakmi mantikli bunun icini actirip yaptirip taksakmi mantikli 

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan

Tskurler cvplariniz icin serkan bey artik bi karara varip biseyler yapacagiZ

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cemal Demirezen
On 5/9/2018 at 12:24, Osman Ulukan yazdı:

Tskurler cvplariniz icin serkan bey artik bi karara varip biseyler yapacagiZ

Yaptırdıysanız, nerede, kime, ne kadara, memnun musunuz? buraya yazarsanız faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...