İçeriğe Yönlendir

Telefonumun Başına Gelenler (Teknik Destek Lazım)

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Selamlar 1,5 ay önce yurtdışından ıphone 6s 32 gb telefon getirtmiştim. Yaklaşık 20 gün önce ben bu telefonu 4. katta aşağıya düşürdüm sebebini hiç sormayın :) (bir anlık dikkatsizlik) neyse olayın şoku ve sıcağıyla normal bir tamirciye götürdüm ve patlayan ekran ve kasa değişecek dediler ok dedim. bu iş uzadı da uzadı. en son eleman telefonu tamir ederken şebeke anten filmi mi ne varmış, onu kesmişler telafi edeceğiz abi ettik hatta dediler. ama telefonu vermiyorlar şebeke sorunu var çözmeye çalışıyoruz diye oyaladılar 20 gün boyunca. dün en son yaptık dediler gittim telefonda 10 saniye şebeke varsa 20 sn yok. konuşurken bir yerle kesiliyor. arayanlar kapalı uyarısı alıyoruz diyor. tamircide şahit buna, en son anakarttan abi darbeye bağlı v.s dediler anakart araştıralım dediler. şu an telefonu aldım ekran ve kasa değişti, ödeme yapmadım. ama kafam karışık. anakarttan kaynaklı böyle bir sorun olabilir mi. Telefon ilk düştüğünde ekran baya patlak halde ben annemi ve eşimi arayıp anlattım telefon kapalı olacak ulaşamazsanız korkmayın  diye konuşabildim, menülere girebiliyordum. Anakartı sorunlu telefonda o an bunları yapabilir miydim, gerçekten anakart darbeye bağlı sorunlu mu yoksa bunlar bu şebeke filmi mi neyse artık onunla ilgili mi hata yaptı da anakart mı sorunlu diyorlar bilmiyorum. telefon şu an bende açılış kapanış sıkıntısı yok ama şebeke sorunu var. İzmirdeyim ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek ya da bu işten anlayan kimse varsa fikir almak istiyorum.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Servise vermeden evvel böyle bi sorun olmadığını kendilerine ilettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

Servise vermeden evvel böyle bi sorun olmadığını kendilerine ilettiniz mi?

Söyledim ama kendilerince bir sürü açıklama yaptılar. O an olmayabilir ama söktüğümüzde görebileceğimiz sorunlar vardır anakartta v.s gibi şeyler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Söyledim ama kendilerince bir sürü açıklama yaptılar. O an olmayabilir ama söktüğümüzde görebileceğimiz sorunlar vardır anakartta v.s gibi şeyler

Ee, söktüler zaten, neyi görmemişler?

Bu arada, 6 ve 6s serisinde kronik şebeke kaybı sorunu mevcut.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Duymadım hiç.. Ofiste 1 tane 6, iki tane de 6S var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Söylüyorlar evet  duydum ama o sorunu çevremde bir sürü 6s kullanıcısı var onlar hiç bahsetmedi.

Bilmiyorum ya bulaştık birilerine anlamadım yani. Her şeye bir şey diyorlar

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Ali bey geçmiş olsun, ilk başta telefonda size itiraf etmişler meseleyi aslında, çözemeyince de anakart vs vs laf kalabalığı yapıp konuyu kaynatmaya çalışmışlar.

Eğer bir ücret ödediyseniz ücreti geri talep edin, telefon için de sanıyorum yapacak bir şey yok.

Şansınızı yetkili bir teknik servise telefonu tekrar göstererek deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Duymadım hiç.. Ofiste 1 tane 6, iki tane de 6S var.. 

Herkeste olacak diye bi durum yok. Apple çokça telefon değiştirdi bu sebeple. Amerika'dan alan patronum şans eseri 1 sene içinde Amerika'ya gitti, garantiden o da değiştirdi.

Şimdi, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Söylüyorlar evet  duydum ama o sorunu çevremde bir sürü 6s kullanıcısı var onlar hiç bahsetmedi.

Bilmiyorum ya bulaştık birilerine anlamadım yani. Her şeye bir şey diyorlar

Bence başka yere gidin, onlar bi kontrol etsin.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
6 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Ali bey geçmiş olsun, ilk başta telefonda size itiraf etmişler meseleyi aslında, çözemeyince de anakart vs vs laf kalabalığı yapıp konuyu kaynatmaya çalışmışlar.

Eğer bir ücret ödediyseniz ücreti geri talep edin, telefon için de sanıyorum yapacak bir şey yok.

Şansınızı yetkili bir teknik servise telefonu tekrar göstererek deneyebilirsiniz.

Herhangi bir ücret ödemedim. ben de soğudum artık telefondan. yetkili servis dışarıdan müdahale edildiği için ellemeyiz diyor. 

Evet başka yere götüreceğim artık. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ali Ozan arkadaşım bende 6s kullanan biri olarak şebeke kaybı hiç yaşamadığımı belirtmek isterim.6s i arkadaşıma sattım.Onun da şebeke konusunda hiç sıkıntısı olmadı.Yaptığınız tek ve büyük hata yetkili servis dışında telefona müdahaleye izin vermek.Elinizden, telefonun problemini belirterek uygun fiyata çıkartmanızı tavsiye ediyorum...

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

hocam ugrasma düzelmiyor samsungda bende yasadım cebımden harcadıgım para cabası yenısını alın o telefonuda ne verırlerse 3 aşagı bes yukarı satın o halıyle 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun. Şebeke filmi yırtılmış dedikleri aşağıdaki resimdeki parçadır. Bu parça kasa değişimi yaparlarken dolu kasanın içerisinde mevcuttur. Şarj, miktofon, ve buzzer yeni kasanın içerisinde zaten vardır. Bu filmin yırtılması konusunda ise üzerinde soket kısmında koruma metal parça var. Kimsenin günahını almak istemem bunun yırtılması bence çok mümkün görünmüyor. Genellikle sökülürken yırtılabilir. Ha biraz işi bilen bir telefoncu ise zaten bu parçayı denemiştir. Şebeke problemi düşme sonucu oluşabiliyor. Aynı zamanda anakartı sökerken zarar görme ihtimali de olabilir. Şasi durumu vs varsa sorun olabiliyor. Bazen anakartı tekrar söküp takınca sorun ortadan kalkabiliyor. Ancak problem kesin anakartta ise anakart tamirini önermem. Başka anakart bulunup takılması daha uygun olur.

iphone-6-ahize-degisimi-2.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
27 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Ali Ozan arkadaşım bende 6s kullanan biri olarak şebeke kaybı hiç yaşamadığımı belirtmek isterim.6s i arkadaşıma sattım.Onun da şebeke konusunda hiç sıkıntısı olmadı.Yaptığınız tek ve büyük hata yetkili servis dışında telefona müdahaleye izin vermek.Elinizden, telefonun problemini belirterek uygun fiyata çıkartmanızı tavsiye ediyorum...

:( öyle olacak galiba tamircinin almaya niyeti var gibi konuşayım tekrar.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Evde 4 adet 6s 3 adet 6 var hiç böyle bir problem yaşamadık belki de şanstır ama ilk defa duydum abi böyle bir şeyi güncellenme sonrası bazen olmuş olabilir ama hiç denk gelmedi. 

6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

7 saat önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Selamlar 1,5 ay önce yurtdışından ıphone 6s 32 gb telefon getirtmiştim. Yaklaşık 20 gün önce ben bu telefonu 4. katta aşağıya düşürdüm sebebini hiç sormayın :) 

Keşke servise sorsaydınız bi yurt dışından gelen cihazlar bazıları 1 yıl garantili oluyor faturası varsa telefon tamir edilmeyecek gibiyse sıfırı 2000 tl ise 1000 tl ye veriyor apple 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sorun yaşamadık diyenler lütfen dillerini ısırsınlar :) :nazar: Çok fazla sorun yaşayanla karşılaştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sorun yaşamadık diyenler lütfen dillerini ısırsınlar :) :nazar: Çok fazla sorun yaşayanla karşılaştım.

Sahibi olmadığın cihaza yorum yapıyorsun ya.. :D Ben geçen gün 3 adet discovery cihazdan tek cihaz yaptım. Anakart, mikrofon ve anteni değiştirip bir tane telefon derledim gayet güzel çalışıyor. Ayfon belki daha karışıktır ama iyi bir teknisyen çözebilir problemini telefonun..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Sahibi olmadığın cihaza yorum yapıyorsun ya..

Sence o kadar delirdim mi? Bak, 3 cihazdan 1 disco yapabiliyorsun, yapsana iphone :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sence o kadar delirdim mi? Bak, 3 cihazdan 1 disco yapabiliyorsun, yapsana iphone :D

Artık yaşlandım havya ile çalışmak zor geliyor. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

bence o telefoncuya gidip ikinci el ilk baştaki hasarını göze alarak bir fiyat versin ona satın,siz dışarıda tamire vereceğiniz para ve sizin telefonun ederi ile birlikte yeni telefon alın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Telefon kendi yetkili servisinde yaptırılır, onun dışında asla el sürdürülmez derim ben arkadaşlar ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

İtinayla S4 topluyorum :) Yetkili teknik servise ikinci gidişimde, arıza tespiti yapmadan peşin para isteyince dedim uğurlar olsun. Ki daha önce de ekranı kırılıp yetkili serviste yarı telefon parasına yaptırmış ve yine aynı şekilde yaptırmaya gönüllüydüm. Sağ olsunlar telefon toplamayı öğrettiler. Artık garanti dışı cihazlarımı kendim yapıyorum. Akabinde bir de Acer tablet ekranı halletmiştim. Onu da parça temini ile topladım. Ben sizin yerinizde olsam yaşadığınız soruna ilişkin detaylı araştırma yapar, parçaları toplayıp kendim tamir etme yoluna giderdim.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Bahadır Taşpolat

Huawei telefonun kulaklık soketinin içinde kulaklığın ucu kırıldı nasıl çıkarabilirim yardımlarınızı beklerim, telefonu kulaklık modundan da çıkaramıyorum :( huawei G8 telefon

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Bahadır Taşpolat yazdı:

Huawei telefonun kulaklık soketinin içinde kulaklığın ucu kırıldı nasıl çıkarabilirim yardımlarınızı beklerim, telefonu kulaklık modundan da çıkaramıyorum :( huawei G8 telefon

Silikonu ısıtıyorsun içine bastırıyorsun. Soğuyunca çekiyorsun çıkıyor. Çıkmazsa brkaç kez daha denemelisin. Çok derinde ise farklı yöntemler de olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahadır Taşpolat

Maalesef sıcak silikon ile ne kadar denediysem olmadı, kulaklığın baş kısmı içeride kaldığı için mi bilmiyorum :(

bu soketi anakarttan lehimden ayırsak cihaz çalışır mı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...