İçeriğe Yönlendir

Fluence - Yokuş Kalkış Desteği Eklenebilir mi?

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selam, 2012 fluence dinamik 110 hp manuel araç sahibiyim. aracımda yokuş kalkış desteği mevcut değil, bu özellik herhangi bir yazılımla açtırılabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ABS Beyniniz desteklerse (sadece yazılımsal değil, donanımsal da desteklemesi gerekiyor) yapılabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Benm fluancde vardı yokuş kalkış . Hemen hemen bi halta yaramıodu . El freni ile kalkıordum vw lerdeki gibi milim katdırmadan tutacak diye sanma vw bu işi öğrenmş reno becerememiş hiç uğraşma bence orjinal yapılı olanı bile yeterli değildi

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Benm fluancde vardı yokuş kalkış . Hemen hemen bi halta yaramıodu . El freni ile kalkıordum vw lerdeki gibi milim katdırmadan tutacak diye sanma vw bu işi öğrenmş reno becerememiş hiç uğraşma bence orjinal yapılı olanı bile yeterli değildi

Fluance'ı bilmem ama bizim clio da var ve yokuş ne kadar dik olursa olsun milim kıpırdamıyor. Kavrama olduğu an devreden çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

aracımda esp mevcut değil. donanımsal bir ilave olacak ise yaptırmak istemem. maliyetli olur .  servisin bu işe yanaşmadığını duydum.  arıza ışığı yakma ihtimali var diyorlarmış, peki bu iş oto beyincinin mi ? yoksa motorcunun işi mi? en azından olup olmadığını kontrol ettirmek istiyorum. kime gitmem gerekli?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

diyorlarmış, peki bu iş oto beyincinin mi ? yoksa motorcunun işi mi? en azından olup olmadığını kontrol ettirmek istiyorum. kime gitmem gerekli?

Tamirci işi değil, ancak ilgili ve meraklı bir usta işi.. 

Çoğu kişi elindeki bilgisayarla sadece arıza kodu silmeyi biliyor.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tamirci işi değil, ancak ilgili ve meraklı bir usta işi.. 

Çoğu kişi elindeki bilgisayarla sadece arıza kodu silmeyi biliyor.. 

Aynen, usta işi değil. Sahibinden'de "renault özellik açma" gibi aratın, çıkacaktır sonuçlar.

ABS beyninin değişmesi gerekir muhtemelen ki, ESP yoksa, çok ihtimal vermiyorum olabileceğine.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

esp yoksa olmaz esp olan sanderoda açtırdım ben çok iyiydi, yukarıda birisi olmamış filan demiş ama milim kaçırmadı bendeyken çok memnundum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

esp yoksa olmaz esp olan sanderoda açtırdım ben çok iyiydi, yukarıda birisi olmamış filan demiş ama milim kaçırmadı bendeyken çok memnundum :)

Her ESP'lilerde de olmuyor maalesef. ESP ile beraber ABS beyninin de desteklemesi gerekiyor. 2013 yılına kadar olanlarda sanırım, ABS desteklemiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...