İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Balata ve Disk Değişimi

Hikmet Türker

Recommended Posts

Hikmet Türker

Merhaba;
Önümüzdeki hafta komple disk ve balata ve hidrolik değişikliği yaptıracağım.

Diskler için TRW , balataları da Brembo olarak belirledim.Gönül isterdi diskleri de Brembo yapalım ama fiyat olarak çok yüksek.

TRW forumlarda genel olarak iyi yorumlar almış ama kötü olarak değerlendiren kullanıcılarda mevcut.Sizce de bu şekilde bir set uygun olur mu?

1J14DA.jpg            Lbk2gj.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balatayı da Trw alabilirsin.. 

Birlikte güzel uyum sağlar diye düşünüyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Disk ve balata için istenen fiyat nedir? Balatada sürekli kale marka kullanıyordum geçen hafta ön balataları Motocraft balata ile değiştirdim ve anladım ki ! daha önceden araçta fren var sanıyormuşum. Bu arada Motocraft ön balatayı 175 TL'ye aldım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
31 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Disk ve balata için istenen fiyat nedir? Balatada sürekli kale marka kullanıyordum geçen hafta ön balataları Motocraft balata ile değiştirdim ve anladım ki ! daha önceden araçta fren var sanıyormuşum. Bu arada Motocraft ön balatayı 175 TL'ye aldım. 

Kale çok yumuşak, çabukta bitiyor sanıyorum. 

Bendede Motorcraft vardı, 80 K kullandım yeni değiştirdim. Feredo taktım sanırım, Osman abi memnunuz iyi problem olmuyor deyince. Bende bir problem gözlemlemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mahmut Yurt yazdı:

Fren tertibatında kullanılacak malzeme oem kalite olmalı.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
49 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Disk ön : 260 TL

arka : 195 TL

Balata ön : 175 TL

arka : 110 TL

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Hikmet Türker yazdı:

Disk ön : 260 TL

arka : 195 TL

Balata ön : 175 TL

arka : 110 TL

Takım değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Fomoco Disk  ön : 268 TL

arka :  291 TL

Motorcraft balata ön : 161 TL

arka :  141 TL

Rakamlar arasında uçurum yok. Fomoco / Motorcraft' mı alsam acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
8 dakika önce, Hikmet Türker yazdı:

Bence 100 lira fark için riske girmeyin varsa Fomoco alın geçin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Önceki ford fusion aracımda orjinal balatalar 88 binde benim isteğimle değişti. servise göre 5-10 bin daha giderdi. sonraki balatalarım 30 bin km de bitince disklerle beraber değiştim. diskler otosan markaydı. otosan disk seçmem pahalıya geldi. balata ve diskler 20-30 bin km sonra tekrar değişti.

üzerinde çıkan marka ne ise o markayı taktırın yada daha iyisini taktırın. Konu fren olduğu için fiyatın çok ehemmiyeti yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
1 saat önce, Hikmet Türker yazdı:

Bilginiz olsun, Fomoco balatalar JURID üretimidir. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Trw takım kullanıyorum, şimdilik ses harici problem yok. Normal mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
21 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Trw takım kullanıyorum, şimdilik ses harici problem yok. Normal mi bilmiyorum.

Ses hiçbir durumda normal değildir ilk takıldığı andan itibaren görevini seyrinde yapmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bende de kale balata var ve frenlere sert basmam gerekiyor, hatta geç fark ettiğim bozuk zemine dalıyorum, hele 4 kişi varsa araçta. Sanırım balatadan dediğiniz gibi.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Ses hiçbir durumda normal değildir ilk takıldığı andan itibaren görevini seyrinde yapmalı.

Çok ince ses yapıyor, rahatsız edici değil ama yapıyor mu yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Çok ince ses yapıyor, rahatsız edici değil ama yapıyor mu yapıyor. 

Alışma süreci geçmiş ise montaj hatasının olmadığı durumda ya diski çiziyordur ya da balata çok sert.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genelde balata sert ise ses yapar ve ben performansının düşük olduğunu düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Galiba balta tozundan dolayı ses yapıyordu, şimdilik kesildi. Bu hafta baya yağmur yağdı, malum su gideri birden yağan o yağışı kaldırmıyor ve su içinde yüzüyoruz. Ses kesildi :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Galiba balta tozundan dolayı ses yapıyordu, şimdilik kesildi. Bu hafta baya yağmur yağdı, malum su gideri birden yağan o yağışı kaldırmıyor ve su içinde yüzüyoruz. Ses kesildi :)

E39 güzel balata tozu yapar, demirtozu temizleyici stokta bulunsun, ses mi geldi ver coşkuyu ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

E39 güzel balata tozu yapar, demirtozu temizleyici stokta bulunsun, ses mi geldi ver coşkuyu ;)

E39 'lu yaşamın küçük ipuçları bunlar, başka forumda yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Evet arkadaşlar sizce hangi set uygun olur(maliyeti düşünmeden) veya siz hangisini tercih ederdiniz?

Fomoco Disk        Ön : 268 TL                                                                      

Arka :  291 TL

Motorcraft balata Ön : 161 TL

Arka :  141 TL

TRW Disk          Ön : 260 TL

Arka : 195 TL

Brembo Balata ön : 175 TL

Arka : 110 TL

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benim TRW balatalar acayip toz yapıyor, haliyle ses de oluyor. TRW 'yi tavsiye etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Balataları Brembo olarak tercih ettim zaten.Disk olarak TRW veya Fomoco karasız kaldım.Forumlarda TRW için olumsuz yorum çok yapılmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...