İçeriğe Yönlendir

Passat - Hasar Kaydı Hakkında

Onur Yeniçeri

Recommended Posts

Onur Yeniçeri

Merhaba değerli forum üyeleri.Bir akrabam iş karşılığı araba aldı ve araba otomatik olduğu için kullanamıyor.Araç 2008 passat 1.6 fsi otomatik.Km'si 200'binlerin başında ancak sorgulattığım zaman araçta 11 adet 20 bin tlye yakın hasar kaydı çıkıyor.En küçük hasar 59 tl en büyüğü 13500 tl.Bu aracı alsam iyi mi yapmış olurum?Satarken hasardan dolayı sıkıntı çıkar mı yoksa Passat'ın adı olduğu için elden çabuk gider mi?Hemen satmayı da düşünmüyorum ancak ileride değiştireceğim zaman illa ki satarım.Bu aracın ederi nedir?Bir de aklıma takılan 59 tl'lik hasar nasıl oluyor 59 tl para için kasko mu bozulur?Yorumlarınızı bekliyorum.İyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

fsi olması zaten büyük eksi fiyatı çok uygun değilse alma gerek yok.

kasko niye bozulsun aynası kırılmıştır ufak tefek bir şeydir genede tutanak tutmuştur trafik sigortasından yaptırmış olabilir ama 20lira totalde az değil. 

11 adet hasar kaydı demek 11 tane olay demek aracın bir çok yerinde işlem var demek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

ben olsam yaklaşmam 11 adet nedir yahu lunaparkta çarpışan araba olarak mı kullanılmış

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Fsi çok tutmuyor artık mpi olsa idi cabuk elden çıkardı fiyat piyasadan uygunsa alınır ama piyasa fiyatına maceraya girmeyin ankarada yumuşak kullanimla 11 lt yakıyordu benimki manueldi , 2013 te 2007 modeline binmiştim 3 günde satmıştım 2 ay binip ama hasarsız boyasız dusuk km idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri

Aracı az önce sürdüm yol sesi ve rüzgar sesi hiçbir şey almıyor içeri,direksiyonda ya da araçta herhangi bir titreme de yok tek aklıma takılan hasar kaydı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 yaşında 200 bin km yi bir kenare bırakıp en yükseği 1350 TL gözüken kayda bakarak araba almayın. bugün serviste hasar bölümünde AS demek 1000TL den başlar . yani sahibi titizmiş ödediği kaskonun karşılığındaki hizmetini de almış. Bu satın almada kriter olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Alınacak rakam ne ki. 30 35 TL ye alınıyor ise düşünürdüm. Üstü rakamlarda 2. El kaygısı olacaktır illaki . Fsi bol hasar kayıtlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Piyasası 50-55 civarı

Uyguna alınacaksa alınır.Her arabanın bir alıcısı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

50 yoktur ederi heleki alacak karşılığı ise kaça saydilar acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hasarı boşverin FSI alinmamasi icin başlı başına bir sebep zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

50 yoktur ederi heleki alacak karşılığı ise kaça saydilar acaba.

Alacak  karşılığı olarak 45000 tlye saymışlar gerçi orası beni ilgilendirmiyor :) Ben de 41

42 civarı alırım diye düşünüyorum.

2 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Piyasası 50-55 civarı

Uyguna alınacaksa alınır.Her arabanın bir alıcısı olur.

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu hasar kayıtlarının tarihleri nedir ?

23 08 2016-1222

20 04 2016-1881

02 01 2013-730

23 04 2012-11399

20 04 2010-59

19 03 2009-409

02 01 2008-1651 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Fsi demek çok yakar az kaçar demek. Bence piyasasinin 10-15k altina alinacaksa bu halde alinabilir ama değilse uzak durmak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...