İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sürücü Arka Tarafından Gelen Gıcırtı

Caner Yavuz

Recommended Posts

Caner Yavuz
(düzenlendi)

Merhabalar, uzun zamandır duyduğum geçer dediğim ama geçmeyen bir gıcırtı sesi var arabada. Özellikle hafif bozuk yolda çok geliyor. İnceden inceden fare ciyaklaması gibi. Araç durur haldeyken gelmiyor bu sebeple tespit edemiyorum. Çoğunlukla nerelerden gelir bu sesler, oraları sıkmaya çalışayım.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yağmurlu havalarda kasislerden geçerken benim arabadan da gıcırtı sesi geliyor. Fitillerden diye okumuştum bir yerde. Silikon sprey ile fitillerinize işlem yaparak deneme yapın isterseniz.

Bu arada isim bilginiz görünmüyor. Bilgi verirseniz güncelleyelim. 

Yorum bağlantısı
Caner Yavuz
2 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yağmurlu havalarda kasislerden geçerken benim arabadan da gıcırtı sesi geliyor. Fitillerden diye okumuştum bir yerde. Silikon sprey ile fitillerinize işlem yaparak deneme yapın isterseniz.

Bu arada isim bilginiz görünmüyor. Bilgi verirseniz güncelleyelim. 

Sorun fitillerden mi önce onu tespit etmem gerek.kapı açık şekilde boş bir yerde deneme yapayım dediğiniz gibiyse silikon sprey ile uygulama yapayım. Çok yıpranmamışlardı ama dediğiniz gibi yağmur gıcırtıya sebep oluyor olabilir. Bazı kişilerin mesajlarını okudum onlarda koltuk ve kemer bağlantılarını, kelebek ayna altındaki plastik kısımların bağlantılarını sünger yağ ve bant ile desteklemişler. yarın oralarada bakacağım. Umarım düzelir, çok sinir bozucu bir ses.

İsim kısmını özellikle sildirmiştim, google aramalarında çıkıyor diye. Bu şekilde kalabiliyorsa kalsın lütfen.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Arabayı başkası kullanırken arkaya oturun. Sagini solunu sikin, bırakın, kapıyı çekin açın, sesin nereden geldiğini bulmaya çalışın.

Merak ettim de Google aramalarında isim çıksa ne oluyor?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
26 dakika önce, Silinmiş Üye yazdı:

İsim kısmını özellikle sildirmiştim, google aramalarında çıkıyor diye. Bu şekilde kalabiliyorsa kalsın lütfen.

İsim konusunda taviz veremiyoruz maalesef. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 12.05.2018 at 23:56, Geçici Üye yazdı:

Merhabalar, uzun zamandır duyduğum geçer dediğim ama geçmeyen bir gıcırtı sesi var arabada. Özellikle hafif bozuk yolda çok geliyor. İnceden inceden fare ciyaklaması gibi. Araç durur haldeyken gelmiyor bu sebeple tespit edemiyorum. Çoğunlukla nerelerden gelir bu sesler, oraları sıkmaya çalışayım.

Size diğer konuda bahsetttiğim yerlere müdahale edin %99.9 düzelecek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...