İçeriğe Yönlendir

C Max II - Yüksek Yakıt Tüketimi

Yalçın Dağlıoğlu

Recommended Posts

Yalçın Dağlıoğlu

Merhaba abilerim,kardeşlerim.

Aracımın üzerinde bulunan kış lastiklerini ,yaz lastikleriyle değiştirmiştim ancak 5 aydan beri kullandığım aracımın yakıt tüketimi arttı. Herzaman gidip geldiğim güzergah rampa bir yer  bu rampada 16-17 litre civarı anlık tüketimim 30 litreye çıktı  normal yolda. Uzun yolda 3-4 litre gösteren ekran birden 12-13 gösterip  tekrar 4-5 litre  göstermeye başladı , acaba lastik değişiminden kaynaklı bir durum olabilir mi.lastik basıncı hata verdi  yeni hava basınıcını kaydedip hatayı sildim yanlış bir sey yapmış olabilirmiyim. Lastik havalarını kontrol ettim 33 ps.  

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Lastik basıncı normal lastikle ilgili değildir.

Aldığınız yakıtla ilgili olabilir mi? Değişiklik yaptınız mı? Çünkü veriler hiç normal değil.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)
28 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Lastik basıncı normal lastikle ilgili değildir.

Aldığınız yakıtla ilgili olabilir mi? Değişiklik yaptınız mı? Çünkü veriler hiç normal değil.

Onu hiç düşünmedim  genelde BP den alırdım,en son Denizliden Opet ten almıştım.Yalnız uzun yol ortalama tüketim 5.1 di  ama anlık tüketim facia yol bilgisayarını sıfırladım ondan olabilirmi.

19 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

depoda aynı şeyi söylüyor mu?

Depo ölçemedim 

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

DPF  kurum yakıyordur.Acımayın motor ısınınca devirli kullanın.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yol bilgisayarı sıfırlaninca artması normal başlarda, 200-300 km sonra sabitlenmeye başlar.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
15 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

DPF  kurum yakıyordur.Acımayın motor ısınınca devirli kullanın.

13 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yol bilgisayarı sıfırlaninca artması normal başlarda, 200-300 km sonra sabitlenmeye başlar.

DPF devreye girsin diye uzun yolda  yüksek devir yaptım mesela 3. vites 4000 devir gibi. Yol bilgisayarı sıfırlanınca böyle oluyor demek .

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Anlık tüketimin hiç bir önemi yok.Ortalamada durum farklı ise sorun aranabilir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
21 saat önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Onu hiç düşünmedim  genelde BP den alırdım,en son Denizliden Opet ten almıştım.Yalnız uzun yol ortalama tüketim 5.1 di  ama anlık tüketim facia yol bilgisayarını sıfırladım ondan olabilirmi.

Büyük ihtimalle bilgisayarı resetlediğiniz içindir. Yine de gözlemlemek gerekir. Sanırım çekişte falan sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Anlık tüketim 23 24 oluyor en fazla aşırıysa incelemek lazım.Bence dpf kurumu tam yakamadığı için sürekli devreye girip çıkıyordur.Artış bundan kaynaklanıyordur.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
3 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Büyük ihtimalle bilgisayarı resetlediğiniz içindir. Yine de gözlemlemek gerekir. Sanırım çekişte falan sorun yok.

Ç ekişte gidişte sorun yok abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...