İçeriğe Yönlendir

Lastik Seçimi

Enes Bektaş

C-max hangi lastik markası kullanılıyor  

76 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Enes Bektaş
(düzenlendi)

Merhabalar,

Kullanıcılara yardımcı olması için deneyimlerinizi de paylaşırsanız daha güzel olur

tarihinde Enes Bektaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enes Bektaş

Önler michelin primacy 3 ; İnanılmaz sessiz, ama çok fazla patinaj yapıyor ve yol tutmuyor. Yağmurda iyi

Arkalar bridgestone turanza ER300; dayanılmaz sesli özellikle bozuk asfaltta, yan yanaklar çok sert, yol tutuş mükemmel. yağmurda iyi

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

4 lastiğim de Continental Eco Contact 5 serisi. Yol tutuşundan memnunum. Ses düzeyi orta seviyede. Patinaja kolay kolay düşmüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Lassa Driveways aldım. Parasına göre değerleri en iyi olan lastiklerdendi. Memnunum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

4 mevsim lastik almayı düşünen kullanıcıya yardımcı olması açısından yazayım. 2016 model 2008in üzerinde gelen goodyear vector 4season lastikler bir yaz iki kışı sorunsuz tamamladıktan sonra ıslak kuru her zeminde kaymaya başladı.  1 - 1buçuk yıl kullanıp çöpe atarım diyorsanız iyi iş yapıyor 1,5 yıldan sonra bol patinaj, bol kaymalı günler sizi bekliyor olacak :( İyi lastik için öneri ise goodyear efficientgrip performance kullanmıştım çok memnun kalmıştım

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bu sene bir takım premium contact 6 ve bir takım sport contact 5 aldık.Bundan sonra contiden başka lastik almam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Goodyear sonrası Kormoran kullandım kısa süreli, kışlık olduğu için şu an depodalar. İnşallah kışa takarım. Benim favorim artık Kormoran, hem ekonomik hem sessiz. Boşuna dünya paralar vermişim iyi markalı lastiklere..

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Şuanda Falken f/p oranına göre en iyi lastiklerden.Ben kışlıklarını kullanıyorum.Yazlıklarım eskiyince onlarıda Falkenle değiştireceğim.Bir arkadaşımda tavsiyem üzerine Falken aldı şuan için gayet memnun.Ülkemizede yatırım yapan bir firma olduğu için desteklemekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

225 - 45 - 17  marka kararsızlığı yüzünden hala lastik almadım. :)  Aklımda conti vardı lastikci ya michelin ya falken al dedi ole kaldı.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Son zamanlarda sadece Nokian alıyorum. Araçların üzerinde fabrika çıkışı takılı olan Bridgestone, Hankook ve Goodyear marka lastikler kullandım. Kışlık olarak bir kaç takım nokian aldım. Yazlıklar eskiyince yerine nokian alıyorum. Nokian lastiklerden şimdilik memnunum. Nokian Türkiye distribütörü (Kormetal) fiyat politikasını her geçen yıl biraz yükselterek yanlış yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Michelin CrossClimate kullandım. Aman aman evlerden ırak. Berbat bi lastik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
29 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Michelin CrossClimate kullandım. Aman aman evlerden ırak. Berbat bi lastik. 

Ben de Lassa'yı takmadan önce vardı CrossClimate. Hayatımda bu kadar kötü lastik görmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Continental' den hiç vazgeçmedim yazlık ve kışlık.

Şu an Mondeo' da yazlık 225/40/18 Sport Contact 5, kışlıklar 205/55/16 Winter Contact TS-850 var. Zaten her iki model ve ebat tüm testlerde en iyilerden. Ama şu son zamanlarda siyasi olaylara girmesi canımı sıktı.

Fiesta' da da hep 175/65/14 Continental Eco Contact 3 kullandım. Bu da kendi ebatında en iyi test sonuçlarını almış bir lastikti.

Yine Fiesta' ya Pirelli' nin Snow Control Serie 3 kış lastiklerini taktırmıştım. Karda frenleme ve yol tutuşu iyi olması açısından. Gerçekten de karda mükemmel bir frenleme sağlıyor.

Yalnız Snow Control' da dikkat edilmesi gereken bu lastiğin farklı serileri var ve hepsinin desenleri birbirlerine benziyor. Serie 3 W 180, Serie 3 W 210, Serie 3 W Eco. Bunlardan en iyisi Serie 3 W 210 olanıdır.

Genel olarak Continental tercihim ise, dişler azalana kadar tutunma performansının çok az düşmesidir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Lassa yerli malı ve yabancı markalardan da hiç kötü değil.

Bir hatırlatma, güya bir çok kişi contiyi protesto edecekti. :D Hani bir harita krizi vardı.

Unutkanız vesselam. Yine conti en önde.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir hatırlatma, güya bir çok kişi contiyi protesto edecekti. [emoji3] Hani bir harita krizi vardı.

Valla sırf o olaydan sonra tüm ithal lastikleri yaktım kafamda
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben de Lassa'yı takmadan önce vardı CrossClimate. Hayatımda bu kadar kötü lastik görmedim.

sakal bırakacağım, ahanda bıraktııım :)

neyse, yazlık 195/50/15  A sınıfı ıslak 69 bd ses C sınıfı yakıt, buna uygun ne alayım arkadaşlar...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bir hatırlatma, güya bir çok kişi contiyi protesto edecekti. [emoji3] Hani bir harita krizi vardı.

Hıyanetlik yapmasa conti alacaktım[emoji3], Lassa aldım, memnunum, kışlık lassa var bir de bende ,o daha da iyi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

20 mesajdan anladığım;
1- 4 mevsimden memnun olan yok,
2- Continental uzun yıllar satmaya devam eder ülkemizde :)

Ali bey bende o kriterlerde baktım ama 205/55R16 uygun bulamadım, bende senden taviz verdim ve 71dB olan hankook ventus prime 3 aldım, memnunum şimdilik, ses kışlıktan sonra rahatsız etmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bana ıslakta iyi lastik lazım, kuruda zaten çok iyi oluyor bunlar, sessizde olmalı, bizim buralarda kış olmaz, yağmur ve soğuk olur, o yüzden yağmur olayı en üst olmalı, egp den aslında çok memnunum, yine ondan almak isterim esasen ama sadece Alman malı olanlar iyi deniyor, onuda netten alacağımızdan nerden bulacağız, bayilerde zaten yok,  Pirelli çinturato P1 Verde mi alsak acep gerçi buda egp den kötü ve sınıfında uzun yola uygun değil, kendi sitesinde şehir içi için diyor, tur lastikleri başka...

4 mevsim evet, hepsinden azıcık= işe yaramaz, hepsinden azıcık olan lastikle her mevsimde azıcık gidersin,  bana mevsiminde maksimum gidecek lastik lazım, ilk çıktığındada demiştim mesela, mişlen krosklima hikayedir diye :)  hatta mişlen Türkiye için hikayedir, bizim iklime ve yollara uygun değil hamuru bana göre....

conti almam, işi bitti onun

yerliye kaymak farz oldu sanki, bazı şeylerden feragat edip yerliye destek zamanı geldi çattı, onuda bulamaya biliriz korkum bile var artık....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
bana ıslakta iyi lastik lazım, kuruda zaten çok iyi oluyor bunlar, sessizde olmalı, bizim buralarda kış olmaz, yağmur ve soğuk olur, o yüzden yağmur olayı en üst olmalı, egp den aslında çok memnunum, yine ondan almak isterim esasen ama sadece Alman malı olanlar iyi deniyor, onuda netten alacağımızdan nerden bulacağız, bayilerde zaten yok,  Pirelli çinturato P1 Verde mi alsak acep gerçi buda egp den kötü ve sınıfında uzun yola uygun değil, kendi sitesinde şehir içi için diyor, tur lastikleri başka...

4 mevsim evet, hepsinden azıcık= işe yaramaz, hepsinden azıcık olan lastikle her mevsimde azıcık gidersin,  bana mevsiminde maksimum gidecek lastik lazım, ilk çıktığındada demiştim mesela, mişlen krosklima hikayedir diye [emoji4]  hatta mişlen Türkiye için hikayedir, bizim iklime ve yollara uygun değil hamuru bana göre....

conti almam, işi bitti onun

yerliye kaymak farz oldu sanki, bazı şeylerden feragat edip yerliye destek zamanı geldi çattı, onuda bulamaya biliriz korkum bile var artık....

Lassa Greenways al
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Lassa Driveways aldım, michelinden primacy hp serisinden kat kat üstün olduğunu gördüm, hem etikette hem reelde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çoktandır goodyear efficient grip performance kullanıyorum.
Memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...