İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - Sıfır Garantili Aracın Her Yerinde Boyası Attı

Emrah Köse

Recommended Posts

Hakan Bayrak

Geçmiş olsun umarım en kısa sürede ve içinize en çok sinecek şekilde sonuçlanır bu süreç. Kapıda da olması kuş pisliği yanığı olasılığını eliyor ancak bir şey sormak istiyorum. Aracı nerede ve nasıl yıkıyorsunuz/yıkatıyorsunuz? Yakın zamanda yıkamacınızı değiştirdiniz mi? Değiştirmediyseniz bile yıkadığınız/yıkattığınız yerde berbat kalitede oto şampuanı kullanmaya başlanmış veya yanlışlıkla oto şampuanı yerine veya ilaveten çözücü etkisi olan bir kimyasal kullanılmış/kazara karışmış olabilir mi? Tabii ki hepsi değil ama araba yıkamacıların çoğu maalesef çok bilgisiz ve dikkatsiz olabiliyor. Yanlışlıkla şampuana zararlı bir kimyasal karıştıran zannetmiyorum durumu patronuna veya çalışma arkadaşlarına veya araç sahibine bildirsin ve durumu farkettiği an tankı temizlesin. Tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
6 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Asit yağmuru yağmış olmalı :biggrin:

Ama sadece bu arabaya.

Bizim sektörde zaten doğal yolla hiç arıza olmaz. Hep dış etken. Personele hep tembihleriz. Kusur var ise saklamayın, biz yaptık, imalat hatası vs deyin. Distribütör olduğumuz firmanın tekerlekleri patır patır döküldü bir seride. Ciddi maddi zarar yaşadık. Almanya hemen çamur yaptı. Dış etken diye. Belgeli gitti ortaklarım yanlarına. Sonradan pardon yapıştırıcı madde hatalı imiş deyip zararımız tazmin edildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Belgeli gitti

Nasıl temin edildi? Almanya karşılığı bulunan bir firma mıydı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Nasıl temin edildi? Almanya karşılığı bulunan bir firma mıydı?

Sattığımız tekerleklerin distribütörüyüz. Hamburg'taki fabrikaya gidildi eldeki numune ürünler ile. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sattığımız tekerleklerin distribütörüyüz. Hamburg'taki fabrikaya gidildi eldeki numune ürünler ile. 

Sizin bu tekerler yerde iz bırakıyor mu? Bırakıyorsa kimyasal verelim :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Sizin bu tekerler yerde iz bırakıyor mu? Bırakıyorsa kimyasal verelim :)

Zemine uygun modelleri var cnm :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Zemine uygun modelleri var cnm :)

Senden ekmek çıkmaz bize o zaman :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

komik valla

Yeni Ford Focus Vignale konseptinde tamponlar çizilme ve darbelere karşı dayanım için 4 kat özel boyalıdır.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Sinir bozucu bir durum,Allah kolaylık versin,2 yıllık aracın boyasının böyle olmasının elbette mantıklı bir nedeni vardır ama bunu çözüme kavuşturacak yer mahkeme gibi gözüküyor,ben komple boyatmaya asla yanaşmazdım,görünen yerler boyandı peki karoserde, iç kısımdaki,şasedeki boyalar ne olacak?o kısımlardaki boya kalitesi?  aracınızdaki boya atmaları böyle devam ederse devamında çürümeler başlayabilir sonuçta boya maddenin sağlamlığını arttırmak için yapılır bozuk boya nasıl koruyacak? aracınız dışarda ve sürekli güneşmi görüyor? 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

İhtarname ile ancak çözülür. Bilirkişi vs sizi haklı bulmalı.
Çözülmesi halinde muhtemelen komple boya yaparlar araç değişimi zor gibi ama inşallah değişim olur

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
15 saat önce, Koray Demir yazdı:

Yeni Ford Focus Vignale konseptinde tamponlar çizilme ve darbelere karşı dayanım için 4 kat özel boyalıdır.

lafım ürün veya marka için değildi ki :rofl: ama özel boya iyidir mesela ben özel vernik kullandırtırım, formülü gizli

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Çok geçmiş olsun 0 araba almaya korkmaya başladım Önce Honda Civic in başına gelenler şimdi böyle haberler. Şahsen 0 araba almakdan korkmaya başladım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ne kadar şanslıyım en az 10 Ford kullandım boyası sorunluya rastlamadım

Boyasız fordun oldu mu ki. :)
Boyasız aldıysan bile Çağlar boyamıştır. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

lafım ürün veya marka için değildi ki :rofl: ama özel boya iyidir mesela ben özel vernik kullandırtırım, formülü gizli

Cadillac klasik serileri 20 kat özel boyanıyor hem de hususi el işçiliğiyle.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Focus 1 arka plakalık nikelaji zamanla bagaj kapağı ni ezip boyayı çürütür paslanma yapar. Sözde yetkili servis bakım periyodunda boya kusuru var mı diye komple aracı kontrol eder. Filitre değişip yollarlar o başka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Boyasız fordun oldu mu ki. :)
Boyasız aldıysan bile Çağlar boyamıştır. [emoji23]

hıncal uluç hangi takımda forma giymişti?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
13 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Focus 1 arka plakalık nikelaji zamanla bagaj kapağı ni ezip boyayı çürütür paslanma yapar. Sözde yetkili servis bakım periyodunda boya kusuru var mı diye komple aracı kontrol eder. Filitre değişip yollarlar o başka

+++ Kapı içi alt bölgeler, çamurluk davlumbaz birleşim noktaları, bagaj kapağı iç köşe macun kısımları, tavan boyasının zamanla verniğini atıp noktasal olarak korozyona uğraması vs vs diye liste uzar gider. 

Aracın altının koruması eşsizdir hiçbir şekilde çürümez .

Yorum bağlantısı
Emrah Köse
On 18.05.2018 at 17:40, Çağlar Bayur yazdı:

boya kalınlığı ölçümü yapıldı mı araçta?

boya orjinal araçta

Yorum bağlantısı
Emrah Köse
On 18.05.2018 at 17:40, Çağlar Bayur yazdı:

boya kalınlığı ölçümü yapıldı mı araçta?

bugun boya atan yerde ölçüm 61 çıktı, boyalı yerde 123 çıktı

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
On 18.05.2018 at 14:43, Emrah Köse yazdı:

araçtaki boya atmalarının dış etkenlerden kaynaklı olduğunu söylediler bu yüzden aracı garanti kapsamına sokamayacaklarını söyledir ve araç değişimi mi kabul etmediler.

otosan haklı.

sıcak güneşli günlerde ve soğuk karlı günlerde kullanmaman gerekiyordu. 

sanırım:unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Emrah Köse yazdı:

bugun boya atan yerde ölçüm 61 çıktı, boyalı yerde 123 çıktı

yani tavanda 61 mi? boyalı yer denen neresi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Boya kalkmayan yerler daha yüksek 

öyle sandım da, değil mesajlaştık, boyası kalkan (vernik) yer 60 çıkmış, tabaka incelmiş ondan. sağlam yerler 120 civarı.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 18.05.2018 at 15:57, Emrah Köse yazdı:

sağolun hocam en kötüsü de telefonda pişkin pişkin üst yönetim kurulunun nihai kararı dış etkenden kaynaklı olduğu demeleri, mesnetsiz asılsız açıklamalar sordum iki tane fotoya bakarak nasıl anlayabildi arkadaşlar dış etken kaynaklı olduğunu açın servise sorun bakalım ustaya dış etken diyor mu size dedim gelişmelerden haberdar ederim size çektiğim videoyu heryerde paylaşıp yaymaya çalışıyorum . dava da açıcam zaten en az 2 3 yıl sürer dava ama olsun

Merhaba Emrah bey,

Öncelikle geçmiş olsun. 2004 Ford Fusion aracımın kapı fitillerinden ses geliyordu biraz araştırdım tasarım hatası gibi geldi bana 2005 yılında otosana bildirdim tık yok. Akmanya Ford' a bildirdim. 2006 yılında Ford otosandan aradılar Ford Almanya bildirdiğiniz tasarım hatasını kabul etti ve tasarımı değiştirdi. tabi haklı olmanın gururunu yaşadım. Benim aracın fitillerini artık değişirsiniz dedim. Cevap çok manidardı aracınızın garantisi bitmiş, mahkemeye vermiş olsaydınız değişirdik dediler.

Hemen Mahkemeye verin ve durumu Ford Almanyaya bildirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...