İçeriğe Yönlendir

Plasti Dip Jant Boyama

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhaba arkadaşlar. Orijinal auris jantları siyah renkle kaplatmak istiyorum. Boyamama sebebim kıyamamamdır. Plasti dip sprey boya gördüm fakat kalıcılığı nasıldır onu bilemedim.

Forumdan kullanan birisi varsa tavsiye eder mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda testi yapılmış ve yıkama yapıldıkça söküldüğü görüşmüştür.

Boyatın, mis gibi oluyor ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Zevkler ve renkler ama siyah jantı hiç bir araca yakıştıramıyorum ben :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Forumda testi yapılmış ve yıkama yapıldıkça söküldüğü görüşmüştür.

Boyatın, mis gibi oluyor ;)

1 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Benim aracın panjurundan bile söküldü. Jantlarda hiç şansı yok.

Forumda arattım bulamadım. Varsa konuyu bana gönderebilir misin? Yurtdışında çekilmiş videolara bakıyorum 6 ay garanti veriyorlar çıkmaz diye. Bilemedim acaba içerikleri mi farklı oluyor burdakıların yoksa uygulamada mı problem var?

55 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Yani bu konu tartışılmaz:)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Orijinal auris jantları siyah renkle kaplatmak istiyorum. Boyamama sebebim kıyamamamdır. Plasti dip sprey boya gördüm fakat kalıcılığı nasıldır onu bilemedim.

Forumdan kullanan birisi varsa tavsiye eder mi?

Ben nostaljik serçemin jantlarına yapmıştım. Korkulacak kadar dayanıksız değil. İyi bir marka alın ve jantları sökerek kendiniz yapın. Sökmeden yaparsanız daha kısa ömürlü olacaktır. En az 5 kat atmaya özen gösterin. En az 15- 20 dakika kurumasına dikkat edin. Ben 1 yıl kullandım. Soyulduğunu hatırlamıyorm. Sadece yıkama tabancasını biraz uzak tutmanız gerekiyor. Onun dışında bence uzun süreli kullanmanız mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu kadar süre benim için idealdir. Bu konuda  önemli etken uygulama ve kaliteli mal olmasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
25 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Forumda arattım bulamadım. Varsa konuyu bana gönderebilir misin? Yurtdışında çekilmiş videolara bakıyorum 6 ay garanti veriyorlar çıkmaz diye. Bilemedim acaba içerikleri mi farklı oluyor burdakıların yoksa uygulamada mı problem var?

Yani bu konu tartışılmaz:)

Forumda konusu yok. 6 ay ya da, bir sene sonra yamalı jantım olacağına hiç olmasın. Yolda giderken taş sıçrasa açılacak ve açılmaya devam edecek. Oto yıkamada balata spreyi sıkılacak, tazyikli su vurulacak keza yine aynı şekilde soyulacak. Ben tavsiye etmiyorum. Tabi ki karar sizin.

Jantlarımdan da sıkıldıysam boya ya da, değişim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Müdür o kadarda şaapma ya)) Bizimki bir hevestir. Yapacaz sonrada çıkarıp atacaz. Sormak istediğim yapınca bari güzel duruyo mu? 1 haftada soyulmasını istemiyorum. Doc Cem uygulamasını yapmış beni tatmin edecek cevabı yazmış. Hele bi deneyim. 200 lira masraf + biraz zaman lazım :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

@Serkan Karakoca duymasın. Donanım  delisi siyah jantli 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Katılıyorum. Hafif koyulaştırılmış olabilir. Ama siyah yakışmıyor diye düşünmekteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Boyamama sebebim kıyamamamdır.

plastidip bir süre sonra çıkmaz hale gelebilir janttan, jantın üst verniğini de kabartabilir bilginize. Kıymak gerekebilir. o kadar saf ürün değildir

6 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Benim aracın panjurundan bile söküldü. Jantlarda hiç şansı yok.

jantta fırın gibi pişiyor, ayrıca uygulamada işliçik önemli, ben de yapptıklarımı sökemiyorum tam tersine zımpara ile çıkartıoz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Antalydaki alt komşu passatın jantları plasdip ile boyamış. Bir gün baktım söküyor, bu ne dedim plastidip yapmıştım, şimdi satıyorum o yüzden söküyorum dedi. Baktım kenarını kanırtıp kolayca çıkıyor. Ne kadar dayandaki dedim, iki yıl oldu dedi.onda hiçbir defarmasyon yoktu. her janta bir tane kullanmıştı. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
10 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

her janta bir tane kullanmıştı.

Her janta bir adet 400 ml sprey kullanınca daha sağlam oluyor demek ki ve çıkarmak istediğinde de kolay geliyor.

Her insan siyah jantı sevmiyor oyüzden satmak istediğimde kolay çıkarabilmem lazım.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
1 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Her janta bir adet 400 ml sprey kullanınca daha sağlam oluyor demek ki ve çıkarmak istediğinde de kolay geliyor.

Her insan siyah jantı sevmiyor oyüzden satmak istediğimde kolay çıkarabilmem lazım.

Aynen dediğiniz gibi. Mesela bazen masraftan kaçmak açısından 2 yada 3 katman atılıyor. Bu hem çok daha kolay zarar görüyor, hem de çıkarırken zor oluyor. Kalın bir tabaka olursa sökmesi de kolay oluyor ve kolaylıkla da zarar görmüyor. Bence kesinlikle değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Kafaya koydum deneyeceğim. Fakat lastiği sökmek zor benim için. Bu şekilde yaparsam ne gibi sıkıntı olur?

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
15 saat önce, İnan Çınar yazdı:

@Serkan Karakoca duymasın. Donanım  delisi siyah jantli 😀

ben seviyorum vallaha pırıl pırıl :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
18 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Kafaya koydum deneyeceğim. Fakat lastiği sökmek zor benim için. Bu şekilde yaparsam ne gibi sıkıntı olur?

Balatalar ve disklere bulaşırsa sıkıntı olur. Bir de arka yüze ulaşmaz.  Ben de sökmeden yapmıştım. balataların üzerine muayene masasına serilen arkası naylonlu ince ürtülerden kaplayıp yapmıtım. Gayet de iyi oldu. Bence öyle yapabilirsiniz. Bir de jantları söküp yaparsanız yatay olacağı için daha homojen olacaktır. Diğer türlü çok yakın mesafe tutmayın o durumda damlacıklar oluyor ve kabarık bir görüntü oluyor. Olursa da telaşlanmayın bir sonraki katman genellikle kapatıyor bunu. özellikle ilk katmanı ince atın sonrakileri biraz daha kalın. Ben hoşunuza gideceğini düşünüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Antalydaki alt komşu passatın jantları plasdip ile boyamış. Bir gün baktım söküyor, bu ne dedim plastidip yapmıştım, şimdi satıyorum o yüzden söküyorum dedi. Baktım kenarını kanırtıp kolayca çıkıyor. Ne kadar dayandaki dedim, iki yıl oldu dedi.onda hiçbir defarmasyon yoktu. her janta bir tane kullanmıştı. 

fizik kanunlarını alt üst etmiş başarılı demek

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Plastidip ile boyayacaksanız iyi bir tutunma için 7-8 kat atmanız gerekir. Ayrıca kendini onaran plastidip boyalarda var artık. Boyamaya kıyamıyorsanız plastidip en iyi seçenek.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Yaklaşık 3-4 hafta önce kendi jantlarımı plastidip türevi farklı marka bir spreyle kapladım. 3-4 kez yıkadım, tazyikli suda şu ana kadar herhangi bir atma olmadı. Sıkılırsam sökerim mantığıyla boyatmaktan ziyade bu yolu seçtim. Jantları sökmeden araç üzerinde uygulamdım..

Orjinali

75ba253eecaeb2151f02ea03e4243a4e.jpg

kaplanmış hali

d854c82a770f9e28c0cc44d8b1d86212.jpg

0aec951cc6679ba6980687c5dc2510d0.jpg3bb3df4314791fa375901dd8b121acda.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu arada, plasti diple boyanmış yüzey çizilince üstüne tekrardan sıkınca çizikleri kapatılabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...