İçeriğe Yönlendir

Plasti Dip Jant Boyama

Macit Aliyev

Recommended Posts

Metin Akbal
10 saat önce, R.Bahadır Irmak yazdı:

Yaklaşık 3-4 hafta önce kendi jantlarımı plastidip türevi farklı marka bir spreyle kapladım. 3-4 kez yıkadım, tazyikli suda şu ana kadar herhangi bir atma olmadı. Sıkılırsam sökerim mantığıyla boyatmaktan ziyade bu yolu seçtim. Jantları sökmeden araç üzerinde uygulamdım..

Orjinali

75ba253eecaeb2151f02ea03e4243a4e.jpg

kaplanmış hali

d854c82a770f9e28c0cc44d8b1d86212.jpg

0aec951cc6679ba6980687c5dc2510d0.jpg3bb3df4314791fa375901dd8b121acda.jpg

Renk beyazla mükemmel durmuş.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
44 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Renk beyazla mükemmel durmuş.

Yani siyah yakışmaz demi:D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Yani siyah yakışmaz demi:D

Ben siyah dedim bu gunmetal ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, R.Bahadır Irmak yazdı:

kaplanmış hali

3bb3df4314791fa375901dd8b121acda.jpg

Harika olmuş.. çok beğendim. Kullandığınız boya nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

En son olarak parlatıcı(glossifier) da kullandınız mı? Bir de toplamda ne kadar zaman aldı?

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Harika olmuş.. çok beğendim. Kullandığınız boya nedir ?

Mehmet Abi, kullandığım ürün plasti dip benzeri farklı bir marka, tahminim yerli üretim. Link aşağıda, ben yakın olduğu için doğrudan gidip elden aldım ama orjinal plasti dip ile arasında kalite farkı vardır diye düşünüyorum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-parlak-plastidip-sprey-400-ml-kampanya-kapida-odeme-imkani-493626979/detay

2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

En son olarak parlatıcı(glossifier) da kullandınız mı? Bir de toplamda ne kadar zaman aldı?

Hocam, 18 jant için 4 kutu sprey ve 1 kutu da vernik(parlatıcı) aldım. Arabayı maskeleme jant temizliği uygulama vs en az 3 saat sürüyor. Uygulama videoları internette bolca mevcut, ilk kat çok hafif astar şeklinde, sonra her kat arasında 15 dakika kadar bekleyerek toplam da 5 kat attım, üstüne de bir kat parlatıcı.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O parlatıcı yı da kullanırsanız sonra sökülemeyebileceği söylendi mi?

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

O parlatıcı yı da kullanırsanız sonra sökülemeyebileceği söylendi mi?

Söylenmedi Çağlar Bey, tecrübeyle sabit mi sökülmeyeceği ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Spec te yazar zaten. Ürün açıklamasında. Amacı zaten o sabit hale getirmesi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Plastidipin kendi parlarıcısını atarsanız sökme konusunda hiç bir fark olmaz. 

Ama gidipte vernik atmayın :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Çok hoş olmuş.Özellikle beyaz ile uyumu çok tatlı.Emeğinize sağlık.

Benimde aklımda uzun zamandır aynaları parlak siyah yapma fikri var.Plastik dip ile nasıl olur bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Sonunda malzemeleri aldım plasti dip ile jantları bayram tatilinde boyayacağım. Resimleri paylaşırım bitince. Size sormak istediğim jantları temiz yapmam lazım bu işlemden önce. Ben geçenlerde Autokit jant temizleyici aldım pek temizlemedi gibime geldi. Köşelerde kalan siyah yerleri ne ile temizleyebilirim?

imla
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Sünger + cif + bol su ile pırıl pırıl olur. 

Ben jantlari temizlemede kullaniyorum.. bu 3 luyu... Guzel is cikariyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
21 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Sonunda malzemeleri aldım plasti dip ile jantları bayram tatilinde boyayacağım. Resimleri paylaşırım bitince. Size sormak istediğim jantları temiz yapmam lazım bu işlemden önce. Ben geçenlerde Autokit jant temizleyici aldım pek temizlemedi gibime geldi. Köşelerde kalan siyah yerleri ne ile temizleyebilirim?

Araba pastasi ile balata tozunu ovarak temizlemeniz gerekir. Her tur boya isinde alt zeminin tertemiz olmasi gerekir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Bayramda başladım jantları boyamaya. 3 saat gibi bir zamanı mı aldı. Ancak bacaklarım 3 gün ağrıdı. 

X6jkMR.jpg

7DpgBW.jpg

Son halleri

j6a3Nr.jpg

nlaMy0.jpg

zM15pY.jpg

k6aB8W.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Elinize sağlık ama uzaktan siyaha boyanmış saç janttan farkı yok maalesef, jantın ayrıntıları kaybolmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
3 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elinize sağlık ama uzaktan siyaha boyanmış saç janttan farkı yok maalesef, jantın ayrıntıları kaybolmuş.

Teşekkür ederim. Resimlerde hep bu şekilde çıkıyor nedense ama gözle bakınca pek dediğin gibi durmuyor. Ozaman görünüyor ayrıntılar

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Vay vay vay. Harika işçilik yapmışsınız. Çok güzel görünüyor. Umarım tez zamanda yıpranmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
3 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Teşekkür ederim. Resimlerde hep bu şekilde çıkıyor nedense ama gözle bakınca pek dediğin gibi durmuyor. Ozaman görünüyor ayrıntılar

Çok güzel olmuş. Fren kaliperlerini de siyah dışında farklı bir renge  boyarsanız yapılan işlem daha belirgin hale gelecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Eline sağlık güzel çalışma olmuş. İyi günlerde kullan.

Ama siyah arabayı boğmuş sanki. Beyaz olsa sanırım çok daha güzel olurdu. Veya gri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
12 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Vay vay vay. Harika işçilik yapmışsınız. Çok güzel görünüyor. Umarım tez zamanda yıpranmaz. 

Aynısını bende diliyorum. 5 kat uygulama yaptım ki daha sağlam olsun.Zaman gösterecek. Park edişimi görmen lazım😃Kaldırıma yanaşmıyorum.

11 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Emeginize saglik..zevkler ve renkler tartisilmaz derler ama nedense ben pek sevemedim...

Tabiki orası öyle. Bundan önceki 2 arabamın ikisinde de hep bunu yapmak istemişimdir. Ama plasti dipi keşf ettikten sonra bu arabada deneme şansım oldu.

11 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Çok güzel olmuş. Fren kaliperlerini de siyah dışında farklı bir renge  boyarsanız yapılan işlem daha belirgin hale gelecektir.

Aslında onu da düşünüyorum. Kışlık lastiklere geçerken yapılabilir.

11 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Eline sağlık güzel çalışma olmuş. İyi günlerde kullan.

Ama siyah arabayı boğmuş sanki. Beyaz olsa sanırım çok daha güzel olurdu. Veya gri.

Zaten metalik gri orijinali. Bi değişiklik olsun istedim. Sıkılırsam söker atarım😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...