İçeriğe Yönlendir

Taunus 2.0 GLS Hararet Problemi

Levent Puslu

Recommended Posts

Levent Puslu

Merhaba.

Taunus 2.0 gls 88 model aracımı yeni aldım.

Şehir içi hararet sorunu yaşamadım.

Haftasonu 180 km lik bir yola çıktım hararet yaptı 50km gitmeden.

Bu yolda 5 kez durdum kontrol ettim su ekledim devamlı.

Dönüşte gece çıktım.

Biraz yüklendim yine hararet yaptı.

80/90km hızlarda problem yok. Hararet göstergesi hep ortada. Lakin 100/120km hıza çıktığımda kısa sürede hararet göstergesi yükseliyor ve kırmızı noktanın az altında su kaynatıyor.

Conta yeni değişti.

82lik termostat mevcut.

Radyatör yeni.

Pervane yeni.

Sorun ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pervanesi göbekli olandan mı? kayışa bağlı tip? devirdaim diyorum, tipik arıza şekli, yüksek devirde suyun basıncını yükselteceğine hava kabarcığı yapmaya başlarsa, suyun debisi azalıyor, eskiyen devirdaimde rastlann bir hadise.

Yorum bağlantısı
Levent Puslu
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

pervanesi göbekli olandan mı? kayışa bağlı tip? devirdaim diyorum, tipik arıza şekli, yüksek devirde suyun basıncını yükselteceğine hava kabarcığı yapmaya başlarsa, suyun debisi azalıyor, eskiyen devirdaimde rastlann bir hadise.

Pervane araba çalışmıyorken elimle döndürmeye çalıştıgımda dönmüyor.

Düz tip diye geçiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Suda hareket yoksa devirdaimin kanatları çürümüştür.Devirdaimi söktür degiştir pervaneleri sağlam deselerde degiştir odaman marka taktır randıman alırsın yine aynısını yaparsa termostatı iptal edip o sekilde dene bakalım aynı problem devam edicekmi.

Yorum bağlantısı
Levent Puslu
3 saat önce, Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Suda hareket yoksa devirdaimin kanatları çürümüştür.Devirdaimi söktür degiştir pervaneleri sağlam deselerde degiştir odaman marka taktır randıman alırsın yine aynısını yaparsa termostatı iptal edip o sekilde dene bakalım aynı problem devam edicekmi.

Suda hararet var. Radyatörden kaynatıyor zaten. Genleşme kabına atıyor radyatör ordan da dışarı atıyor suyu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu
(düzenlendi)

Arac calisirken radyatör kapagını aç bak bakalim yada bi ustaya götür o baksin devirdaim yani su pompası suya tazik veriyormu suyu döndürüyormu onu diyorum.Hararet degil hareket diyorum.

tarihinde Mustafa Ayıkoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Puslu
8 saat önce, Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Araç çalışırken radyatör kapağını açınca suda hareket var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Bide termostatı cıkarttır taktırma o şekilde kullan bakalım biraz sıkıştır aracı yine aynısı olucakmı.

Yorum bağlantısı
Levent Puslu
38 dakika önce, Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Bide termostatı cıkarttır taktırma o şekilde kullan bakalım biraz sıkıştır aracı yine aynısı olucakmı.

Dün akşam fazlasıyla sıkıştırdım.

Hatta ayağımı uzunca bir süre pedaldan çekmedim sorun olmadı.

Dönüşte tekrar aynı şekilde geldim bu kez daha da bastırdım. Çok yüksek devirli kullandım düşük viteslerde sorun yoktu. Hararet yarıda idi ve su kaynatma vs.. olmadı herşey normaldi.

Bugün mesai bitince hava sıcakken tekrar yoracağız.

Hararet yapmaz inşallah. :)

Ya termostad arada açmıyordu ya da devirdaim tıkalıydı demek istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...