İçeriğe Yönlendir

Golf 7 Fitil Gıcırtısı Sezonu Açılmıştır

Serkan Maden

Recommended Posts

Serkan Karadağ
Mustafa Özcan

Bende kendi aracımda silikon sprey kullandım ama sesleri çok da istediğim kesmedi sadece biraz azalttı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Wurth silikon sprey alacaktım tam. İşe yaramıyor mu vazeline devam mi edeyim ? [emoji23]

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
5 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

İyiki satmışım golf ü bi de gıcırtıyla uğraşamazdım

Sadece tumseklerde var ses. Çok büyük sıkıntı değil. Bu sesin olacağını bilsem yine alırdım. 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Aracımın kullanma kılavuzunda, konu ile ilgili, aşağıdaki açıklama mevcut. Muhtemelen, tüm vag araçları için geçerlidir.

Tüm kapı contaları ve pencere kılavuzları fabrikada, boyalı gövde parçalarına donarak yapışmaya ve sürüş seslerine karşı renksiz ve mat bir boya tabakası ile işlenmektedir.
ÖNEMLİ
■ Kapı contalarına ve pencere kılavuzlarına hiçbir madde sürmeyiniz.
■ Contaların bu tür maddelerle teması sonucu koruyucu boya zarar görebilir ve sürüş esnasında sesler oluşabilir.

İki senedir, sadece, çok temiz yumuşak nemli bez ile siliyorum kapı fitillerini. Şimdilik sesle ilgili herhangi bir sıkıntı oluşmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
44 dakika önce, Kerem Kurluva yazdı:

Aracımın kullanma kılavuzunda, konu ile ilgili, aşağıdaki açıklama mevcut. Muhtemelen, tüm vag araçları için geçerlidir.

Tüm kapı contaları ve pencere kılavuzları fabrikada, boyalı gövde parçalarına donarak yapışmaya ve sürüş seslerine karşı renksiz ve mat bir boya tabakası ile işlenmektedir.
ÖNEMLİ
■ Kapı contalarına ve pencere kılavuzlarına hiçbir madde sürmeyiniz.
■ Contaların bu tür maddelerle teması sonucu koruyucu boya zarar görebilir ve sürüş esnasında sesler oluşabilir.

İki senedir, sadece, çok temiz yumuşak nemli bez ile siliyorum kapı fitillerini. Şimdilik sesle ilgili herhangi bir sıkıntı oluşmadı.

İşte yapışıyor yine de. Yazın gıcırtı sorunu, kışında donma sorununa karşı çözüm ararız genelde :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

gummi yi fazla sık kullanmayın, plastik parçadan azıcık tabaka söker alır, ince pasta gibidir haberiniz ola....

Yorum bağlantısı

bu golf fakir arabasımı be heryeri gıcırdıyor. ne hyundai eramda ne reno fluancemde daha önce hiçbi ses duymadım ne fitilden ne trimden sıcağa bağlı.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
30 dakika önce, Ali Gök yazdı:

bu golf fakir arabasımı be heryeri gıcırdıyor. ne hyundai eramda ne reno fluancemde daha önce hiçbi ses duymadım ne fitilden ne trimden sıcağa bağlı.

Her yerinin gıcırdadıgını kim söylediki. Sadece tumseklerden geçerken bir ses geliyor. Her güzelin bir kusuru vardır. 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Valla tapatalk yine formunda uzun süredir giriş yok

Az önce tüm fitilleri sonax gummi ile bir güzel resmen yıkadım fazla kısmını aldım

Sonra kapı kısmının üst tarafında bulunan kumas filtlerin tekas ettiği yerlere bez bant yapıştırdım

Yarın sabah sonucunu görürüm bakalım iş yapacak mı ?

Tapa'da değil sorun, sunucuda bi sorunumuz var, ilgileniyor herkes :good1:

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

3 yıl golf 5 kullandık. Kapı fitillerini ılık suyla mikrofiber bez ile sildim hiç gıcırdadığını duymadım. Ancak salıncak burçları ilk 10 km ye kadar her esnemede gıcırdar ardından sesi kesilirdi. Değiştiremeden sattık

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
16 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Valla tapatalk yine formunda uzun süredir giriş yok

Az önce tüm fitilleri sonax gummi ile bir güzel resmen yıkadım fazla kısmını aldım

Sonra kapı kısmının üst tarafında bulunan kumas filtlerin tekas ettiği yerlere bez bant yapıştırdım

Yarın sabah sonucunu görürüm bakalım iş yapacak mı ?

Bez bant is yapar. Bora da bez bant kullandim ciddi anlamda sesleri kesti.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tunap sonrası 1 ay idare ediyordu beni. 1 ay olmadan konuşmak erken derim ben :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...