İçeriğe Yönlendir

Golf 7 Fitil Gıcırtısı Sezonu Açılmıştır

Serkan Maden

Recommended Posts

Serkan Maden

Havalar ısındı yine başladı benim araç tümseklerden geçerken gıcırdamaya. Kapıdaki fitillerle gövdedeki fitiller birbirine sürtüyor. Bu seste sıcak havalarda var kışın yok. Silikon sprey sıkıyorum olmadı. Servis kapı ayarlarını kontrol etti sözde olmadı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Torpido koruma sütüyle fitileri sil bence, kalite olsun ama ama malzeme...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bi kere izmirde geçen sene fluancenın gösterge 61 yazdı araba günceşin altında bekliyordu. çalıştırdım gidiyorum her yanından ses geliyordu arkadaşla gülüyorduk plastil eridi diye :D

hava çok aşırı sıcaksa veya çok soğuksa olağan dışı ses ister isemez geliyor çok takmamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Vazelin sürmeyi deneyin fitillere.Bİr birine yapışmasını engeller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben bez bant yapıştırmıştım fitillerin birbirine dokunduğu bölgeye eski aracım Bora da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şimdi, Mert Gulkokan yazdı:
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
Ben bez bant yapıştırmıştım fitillerin birbirine dokunduğu bölgeye eski aracım Bora da.

Fitile mi yoksa kapıda kumaş benzeri yere mi

Eski aracımda kapıdaki kumaş benzeri yerin dokunduğu nokta kaportaya denk geliyordu kaportaya bez bant yapıştırdım. Yeni araçlarda da hem kapıda hem kaportada fitil var ama bir taraftaki bez. Diğer lastik fitil tarafına yapıştırılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
17 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Vazelin sürmeyi deneyin fitillere.Bİr birine yapışmasını engeller.

Vazelin işi çok kirliliğe yol açar gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane'da da vardı. Fitillerin kumaş kısmına Tunap 104 çözümdür. Ya da Metin bey'in dediği gibi bez bant sarılacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
    Havalar ısındı yine başladı benim araç tümseklerden geçerken gıcırdamaya. Kapıdaki fitillerle gövdedeki fitiller birbirine sürtüyor. Bu seste sıcak havalarda var kışın yok. Silikon sprey sıkıyorum olmadı. Servis kapı ayarlarını kontrol etti sözde olmadı. 
Vazelin deneyin.
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Şimdi, Serkan Karadağ yazdı:

Vazelin toz tutmaz mı?

Bencede tutar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bez bantta güzel fikir, kaporta kısmına yapıştırdınmı olur sanırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
1 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Vazelin işi çok kirliliğe yol açar gibi.

Vazelin silikon sprey kadar kirliliğe yol açmaz temizlemeside çok daha kolaydır.Yinede siz bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Vazelin silikon sprey kadar kirliliğe yol açmaz temizlemeside çok daha kolaydır.Yinede siz bilirsiniz.

Vazelin kullanmadım ama silikon spreyin hiç bir toz tutma özelliği yok. Zaten dayanımı 1 bilemediniz 2 ay. Yıkandıkça araç sprey etkisi azalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Vazelin kullanmadım ama silikon spreyin hiç bir toz tutma özelliği yok. Zaten dayanımı 1 bilemediniz 2 ay. Yıkandıkça araç sprey etkisi azalıyor.

Silikon spreyi denedim olmadı, kırde tutmadı. Bu bant işini denemeyi düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Silikon spreyi benim aracıma sıkmışlardı.Dediğiniz gibi değil bildiğiniz zift gibi yapışmıştı her yere.Bir süre sonrada simsiyah yağsı bir tabaka oluşturuyordu.Acaba sizin kullandığınız spreyler farklı mı?Ford servisi bu uygulamayı yapmıştı benim aracıma ,ben alıp hiç kullanmadım.Ama bir daha aracıma o pis şeyi sürmem veya sürdürtmem o kesin.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
1 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Fitilleri yıkamacıların sürdüğü o lanet sıvılar mahvediyor. 

Aracı sıfır aldim genelde kendim yıkıyorum. Birkaç forumda aynı şikayetler vardı. Malzemeden bir sıkıntı var gibi.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Herhangi bir bakım sıvısı (yağlayıcı, lastik sütü, vb.) kullanmaktan önce, fitillerin temizliğini sağlamak daha önemli.

Üzerlerinde biriken tozlar, fitil yüzeylerinin karşı taraf ile tam buluşmasını engelliyorlar, bu da sese neden oluyor çoğu zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Aracı sıfır aldim genelde kendim yıkıyorum. Birkaç forumda aynı şikayetler vardı. Malzemeden bir sıkıntı var gibi.

Bende de oldu gıcırdama, yıkamacılara artık sürdürmeyip ıslak kalmamasına özen gösterdikten beri ses yapmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Silikon polimerlere zarar verir. Sıkmayınız. Vazelinin içinde gliserin var bir müddet sonra o da uçunca zarar verebilir. Silikonsuz kalıp ayırıcılar en uygunu bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Önceki aracım 2015 golf7 highline'da 2 yıl boyunca herhangi bir fitil sesiyle karşılaşmadım, şu an 5 aydır Seat Leon kullanıyorum. Leon'da her zaman olmamakla birlikte özellikle sıcak havada araç esnedikçe arada ses yapıyor, bir çok kullanıcının da en muzdarip olduğu konulardan birisi bu durum. Seat forumunda bununla ilgili sayfalar dolusu çözüm önerisi var ancak kalıcı bir çözüm yok gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
37 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Silikon polimerlere zarar verir. Sıkmayınız. Vazelinin içinde gliserin var bir müddet sonra o da uçunca zarar verebilir. Silikonsuz kalıp ayırıcılar en uygunu bu arada.

Abi, örnek link yada ürün ismi verebilirmisin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...