İçeriğe Yönlendir

T652 kamera Açılmama Sorunu Yardım

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun

Merhaba abilerim kardeşlerim. Aracımda kullandığım T652 kameramı çakmak elektriğinden almak istedim ve kameranın çakmak giriş ucunu kesip bağladım ancak çalışmadı. Sonra çakmak ucunu geri bağlayıp taktım yine açılmadı. Şuan kamera açılmıyor. Kameranın normalde 12v 5ah şarj girişi var, sonradan düşündüm ama iş işten geçti. Resetleme yaptım yine olmadı. Kamerayı yaktım mı acaba? Çözümü nedir bilen varsa yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bilgisayara bağlayın bakalım yanmış mı yanmamış mı onu anlamış oluruz.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kamera büyük ihtimalle 12v ile değil 5v ile falan çalışıyordur. Kendi çakmaklık adaptörü çakmaktaki voltajı 5V'a düşürüyor. Siz kabloyu kesip direkt olarak 12V'a taktıysanız muhtemelen bir yerlerde bir şeyler bozulmuştur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet kameranın şarj giriş yerinden ufak bir çip yanmış. Voltaj fazla geldiği için böyle oldu. Pilin bağlantısına direk hat çekip dışa kablo verdim o şekilde bağlantıyla hallettim sorunu. Aux girişi monte ettim, kabloyada aynı şekilde bağlantı yaptım ona takıp çalıştırdım. Sorun halloldu. Teşekkür ederim herkese. Siz siz olun kabloyi kesip bağlamayın. Benim ihmalime geldi yaktım hem malzemeyi hem başımı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Evet kameranın şarj giriş yerinden ufak bir çip yanmış. Voltaj fazla geldiği için böyle oldu. Pilin bağlantısına direk hat çekip dışa kablo verdim o şekilde bağlantıyla hallettim sorunu. Aux girişi monte ettim, kabloyada aynı şekilde bağlantı yaptım ona takıp çalıştırdım. Sorun halloldu. Teşekkür ederim herkese. Siz siz olun kabloyi kesip bağlamayın. Benim ihmalime geldi yaktım hem malzemeyi hem başımı :)

Pili iptal mi ettiniz yani.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
8 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Pili iptal mi ettiniz yani.

Pil iptal olmadı. Pil de takılı, sadece pilin ayaklarına kablo lehimleyip enerjiyi direk ordan verdim. Orjinal şarj ucu iptal. Aynı olayı direk bağlantıyla yaptım yani. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Şimdi, Derviş Dursun yazdı:

Pil iptal olmadı. Pil de takılı, sadece pilin ayaklarına kablo lehimleyip enerjiyi direk ordan verdim. Orjinal şarj ucu iptal. Aynı olayı direk bağlantıyla yaptım yani. 

O yanan cip pilin sarj durumunu kontrol ediyor muhtemelen. Direk baglamanizi hic tavsiye etmem. Mazallah yanabilir.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

O benimde aklımda evet. Sabit takılı değil şuan için. Uzun süreli araçta olduğum zaman denemesini yapıcam. Aracın içinde olduğum sürece patlasın çatlasın sorun değil. O yüzden fişini çekiyorum inince

Bu arada kamera kapstorlu denmişti. Bu pilsiz mi demek nedir bilemedim. Ancak ilk aldığımdan beri fişi takınca açılıyordu, fişi çektiğim gibi kapanıyordu. Pil işe yaramıyordu yani. 1 2 saat açık kalsa anlarım da şarja takmazsam hiç açılmıyordu. Pil olayı bunlarda hikaye sanırım 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
36 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

O benimde aklımda evet. Sabit takılı değil şuan için. Uzun süreli araçta olduğum zaman denemesini yapıcam. Aracın içinde olduğum sürece patlasın çatlasın sorun değil. O yüzden fişini çekiyorum inince

Bu arada kamera kapstorlu denmişti. Bu pilsiz mi demek nedir bilemedim. Ancak ilk aldığımdan beri fişi takınca açılıyordu, fişi çektiğim gibi kapanıyordu. Pil işe yaramıyordu yani. 1 2 saat açık kalsa anlarım da şarja takmazsam hiç açılmıyordu. Pil olayı bunlarda hikaye sanırım 

Kapasitorluyse hic pil yoktur icinde. Gucu kesince kapanir.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Kapasitorluyse hic pil yoktur icinde. Gucu kesince kapanir.
Kameranın içi bu. Mavi olan parça pil değil mi? Elektronikçi pil dedi çünkü. Fişi takınca sağ altta batarya dolu işareti yanıyor. Fişi çekince 3 5 saniye sonra batarya göstergesi 2 ye sonra 1 e düşüp kapanıyor. Sanırım pil var bunlardaa26e829a072188c79f7bafa96fcbe522.jpg95d679f496a5bcd0b1324c0892bacfa1.jpge15ca7b252e23c7ce7993ed40cf6a050.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Üst kısımdaki oyuklu bölümden dolayı ben kapasitöre benzettim. Pil dümdüz olur.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Valla abi hiç anlamam. Pile benzer bu mavi parçalar var. En nihayetinde ne olduğuyla pek ilgilenmiyorum. Kameram hayata döndü ve çok mutluyum :D

Üst kısımdaki oyuklu bölümden dolayı ben kapasitöre benzettim. Pil dümdüz olur.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...