İçeriğe Yönlendir

Astra j 2015 20 Binde Sibop Yaktı

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

aracımda lpg de tekleme ve LPG ye geçince motor arıza ışığı ve ESP ışığı yakması nedeniyle brc yetkili servisine gittim yol tesit yapıldı bobin değiştirildi buji değiştirildi ancak tekleme düzelmedi ve sonunda sipopdan olduğu sonucuna varıldı so olarak bana yaklaşık 1600 tl masraf olacağı soylendi.

sorum şudur 

1 araba lpg de 20 binde sibop yakarmı

2 sibop yanması olayında Esp ışığı neden yanar

3 lpg motor garantisi sibop değişimini kapsarmı

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

LPG garantisine sokmazlar diye düşünüyorum çünkü LPG kiti parçası değil subap. Ama siz taktirdiginiz yere danışın bunu bence. 

ESP ışığı ise araç teklediginden dolayı yanmıştır.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Brc nin meşhur garantisi vardı derlerdi? Karşılamıyor mu tamiratı

Daha candan mühendislikte görüşmedim 20 binde aracım subap yakarmış dıye görüşeceğim 2A mühendislikte cevap bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
24 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

LPG garantisine sokmazlar diye düşünüyorum çünkü LPG kiti parçası değil subap. Ama siz taktirdiginiz yere danışın bunu bence. 

ESP ışığı ise araç teklediginden dolayı yanmıştır.

Motor garantisi yokmu mesela lpg nin sebep olduğu bir arızayı lpg larşılamazmı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

20 binde supap yakmayı yakar da benzinde de aynı problemler var mı? Ne kadardır lpg li? BRC motor sigortası yapmış mıydı?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)

Benzinde hiç problem yok sadece lpg de terliyor arıza ışıklarını yakıyor ben benzine alıyorum arıza ışıkları sonüyor

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
28 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Benzinde hiç problem yok sadece lpg de terliyor arıza ışıklarını yakıyor ben benzine alıyorum arıza ışıkları sonüyor

subap tespiti hangi teşhis yöntemi ile yapıldı peki? mesela:

1. elde çay motora bakarak

2. egzosdan emisyon testi ile

3. vb.?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
(düzenlendi)
37 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Subap niye arızalı anlamadim.

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

subap tespiti hangi teşhis yöntemi ile yapıldı peki? mesela:

1. elde çay motora bakarak

2. egzosdan emisyon testi ile

3. vb.?

Herşey denendi 

1 yol testi yapıldı

2 bujiler değişti

3 sıfır gm marka bobin getirildi takıldı ancak tekleme devam etdi sona usta hımm dedi  kesin sulardan dedi

Özel opel servisinden bi arkadaş cağrıldı oda 2 metre uzaktan bakarak subaptan dedi

1 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Subap niye arızalı anlamadim.

Lpg nin fakir karşıma ayarlarıyla subaylara zarar verdiği bugünden celik subap takılması deniyor

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Araba benzinde sorunsuz yazmışsınız . sübapta problem olsa benzindede yapar.

teşhiste hata olabilir

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
48 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Herşey denendi 

1 yol testi yapıldı

2 bujiler değişti

3 sıfır gm marka bobin getirildi takıldı ancak tekleme devam etdi

Bunların hiçbiri subapların yanık olduğuna dair bilgi vermez. 

Benzinde normal çalışıp lpg de sıkıntı varsa kalibrasyon hatalı. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
28 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Araba benzinde sorunsuz yazmışsınız . sübapta problem olsa benzindede yapar.

teşhiste hata olabilir

Benzinde tek milim sıkıntı yok usta da şu sekilde yorumluyor benzin sıvı olduğu için subaylar arızalı olsada sıkıntı vermez gazda verir diyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
53 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Herşey denendi 

1 yol testi yapıldı

2 bujiler değişti

3 sıfır gm marka bobin getirildi takıldı ancak tekleme devam etdi sona usta hımm dedi  kesin sulardan dedi

Özel opel servisinden bi arkadaş cağrıldı oda 2 metre uzaktan bakarak subaptan dedi

sonra geldi bana bir gülme, doğru dürüst bir usta bulun baktırın ne diyeyim

3 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Benzinde tek milim sıkıntı yok usta da şu sekilde yorumluyor benzin sıvı olduğu için subaylar arızalı olsada sıkıntı vermez gazda verir diyor

şaka gibi

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
12 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

boşver o ustayı getir ben tamir edim :D 

bence hiçbişe yaptırmayın şuan bir müddet deneyin benzinde sübap yanık araba kaç bin km gider testi yapın derim 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Supaplarda erime yanma olsaydi benzinde de yapardi. Bence montaj hatasi var veya parcalardan biri sorunlu. LPG de iken hangi ariza kodlarini ogrenmen gerek. ESP ve ariza isigini beraber yakiyorsa Opel icin konusuyorum atesleme hatasi var ve sebebi senin aracinda su an lpg. Bende BRC kullanicisiyim 40 bin km oldu 2.5 sene de sikinti sorun yok sukur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Ramazan Başkan yazdı:

Özel opel servisinden bi arkadaş cağrıldı

opelde sık sık motor açmaya alışınca direkt oraya yönelmiş gibi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ustad nasil bakiliyor hatirlayamadim ama araba lpg de iken yol bilgisayarindan bir kac islem ile hata kodu ogrenilebiliyor koda bakarakta neyin sikintili oldugu anlasilabiliyor.

Bence sen lpg de tekleme esnasinda lpg den manifolda giden hortumlari sirayla sık ve o halde 2 3 sn bekle veya sirayla lpg enjektorunun fislerini sok ve tak. Ateslemeyi kestigin icin arabada herhangi bir tepki degisimi olmazsa lpg enjektorunun birisi arizali. Ben enjektor arizasi oldugunu dusunmeye basladim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
18 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Supaplarda erime yanma olsaydi benzinde de yapardi. Bence montaj hatasi var veya parcalardan biri sorunlu. LPG de iken hangi ariza kodlarini ogrenmen gerek. ESP ve ariza isigini beraber yakiyorsa Opel icin konusuyorum atesleme hatasi var ve sebebi senin aracinda su an lpg. Bende BRC kullanicisiyim 40 bin km oldu 2.5 sene de sikinti sorun yok sukur.

Candan mühendislik en iyi si dediler orda yaptırdım montajı 

Peki montaj hatası olsa bunu basından beri yapmaz mıydın 

18 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

opelde sık sık motor açmaya alışınca direkt oraya yönelmiş gibi

Evet hatta almışken trigeride değişelim dediler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ustad nasil bakiliyor hatirlayamadim ama araba lpg de iken yol bilgisayarindan bir kac islem ile hata kodu ogrenilebiliyor koda bakarakta neyin sikintili oldugu anlasilabiliyor.

Bence sen lpg de tekleme esnasinda lpg den manifolda giden hortumlari sirayla sık ve o halde 2 3 sn bekle veya sirayla lpg enjektorunun fislerini sok ve tak. Ateslemeyi kestigin icin arabada herhangi bir tepki degisimi olmazsa lpg enjektorunun birisi arizali. Ben enjektor arizasi oldugunu dusunmeye basladim.

Usta elinde bi cihazla yol testine cıktı sona dediki cihaz 2. Enjektör hata veriyor dedi indiler baktılar normal dediler

1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

araç kaç bin km de ? 

29 binde  lpg takıldı şimdi 55 binde

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yapar, ehil yer bakıp çözecek 

Sıralama hatası nedir ustat söylersen ona gore başka şehirlere gidip baktırayım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...