İçeriğe Yönlendir

Scenic 3 - Korna

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Scenic aracımın kornası çok cılız ses çıkarıyor(Kardeşimde de aynı araç var. Oda aynı sese sahip. Demekki fabrikasyon böyle). Tam olarak anlatmak gerekirse; TV lerde eskiden Roadrunner diye bir çizgi film karakteri vardı. Tilki kovalardı. O da havaya sıçrayıp ayaklarını çırpar(Biraz nostalji yapayım dedim) "vik vik " diye ses çıkarırdı. İşte benim Scenic te "vik vik" sesi çıkarıyor. Demem o ki;

Benim aracın kornasını hoşuma giden bir aracın ki ile değiştirebilir miyim? Çok pahalı bir şey midir? Pahalı bir şeyse, Ankara ya gidince Ostim den çıkmacılardan falan örneğin "Ford" kornası bulup takayım diyorum. Yorumlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

bir önceki kasa scenic'te aynı durum vardı. içeriden zaten sesi duyulmuyordu dışarıdan eh işte. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Renolarda tek korna (mono) vardı yanılmıyorsam. Bu yüzden sesleri hep kısık çıkardı. Halen öylemi acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otot sanayide elektirkçilerde sıfır çiftli kornalar var, bence onlardan takın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
6 saat önce, Tahir İlter yazdı:

http://tr.seger.com/

Değiştirecekseniz tavsiye edilebilecek bir markadır.

Az önce baktım.  Verdiğiniz linkteki markanın tek bir kornası takılı. Fakat değiştirmek için ön panjuru sökmek gerekecek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hocam seger markasının mega dadat isimli bir kornası var muazzam bende aracıma alıp taktım tavsiye ederim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
52 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ne güzel isimmiş o

ismi bir değişik ama kendisi çok iyi çağlar abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Yani kastettiğiniz öyle zurna gibi uzantısı olanlarsa, onlardan değil. Çiftli elektrik soketleri takıldı. O kadar. Serisi nedir öğrenme ihtiyacı duymadım. Fakat kısa sürede öğrenir buraya yazarım. Üzerinden çıkan ise motosikletlerdekiler kadar küçük bir kornaydı. Markası "seger" idi. 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok onlar havalı, serisini bilirsek sesi güzel lazım olan alabilir

Tamamdır. En kısa sürede öğrenip buraya yazıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Seger renault korna üretimi yapiyor. Marka olarak güzel cihazlari var.
Güzel ses.güle güle kullanin.

ZTE BLADE V0730 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...