İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2012 1.4TDCI Gazdan Ayağını Çekince Yığılıyor

Onur Tanrıverdi

Recommended Posts

Erkan Işık
Erkan bey aracı alalı 3 veya 4 ay olucak kent ford servis çalışanından aldım tüm ağır bakımları yapılı bir şekilde dediklerinizden olabiliceğini zannetmiyorum ama maf ı değiştrip denicem eğer olmaz ise sizin dediğiniz gibi baktırıp çözüm bulmaya çalışıcam ilginiz için teşekkürler

Mafdan önce sanzıman takozuna bak sonra mafa bak maf dedıgınız hava akışmetre degılmı hava akışmetre olsa aracın cekmez gitmez gaza basıgında duşunur rampası olmaz aracın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Küt diye vurma yoktu, sadece gaza basınca sallantı (motor kendini 2 kere sallıyordu) gazdan cekince sallantı

Sallantı işde takozlardan

Sallantı işde takozlardan

6b1968b858ed7d2ab97d2d383bb87b7a.png bu parca arızalı

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Erkan bey bu paylaşmış olduğunuz ürün orjinal mi ?
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
29 dakika önce, Onur Tanrıverdi yazdı:
36 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Erkan bey bu paylaşmış olduğunuz ürün orjinal mi ?

orjınal urun 500 lıra cıvarı bunlar yan sanayı ben ecem marka takdım onu bulabıldım bu takozun ıcındekı lastık kopmuş durumdaydı gaza basınca ve gazdan cekınce arac boşluk yapıyordu bunu degıstırınce boşluk yapma ısını kesdı ama yuzde 10 luk falan  var hıssedıyorum buyuk ıhtımal motor takozlarıda asınmıs kendı aracımın arac 2013 ford fıesta mk7 1.5 tdci , youtubede vıdeoları var ama yabancı vıdeolar var genelde ingilizce aratırsanız bır bakın ızleyın , bu parça ile arızanız gıderılmesse vuruntu sensörü, maf sensörü, enjektör arızası hepsıne bakmak lazım ınsallah bu parça dırda sorun ucuz yoldan arızan kurltulursunuz ben 60 liraya aldım ford parcası satan yerden, 20 lirada takmasına verdım 80 lıraya degısdım yıgılma gazdan cekınce bosluk yapma gaz verınce ileri geri hareket etmek kesıldı hatta cıkan parcayı bugun dayson alıp  onla dolgu yapdım donmasını beklıyorum dolgu bekldegım gıbı olursa orjınal parcayı takacam gerı :)), frene atınca ayagı tıtreme vardı onuda TRw marka disk aldım önlere 150 tl +120 tl ye TRW marka fren balatası+50 lira işcilik +60 lıra sanzıman takozu+20 lira işcilik = 400 lira harcadım ama degdi frenlerın tutusu degısdı tıtreme kesıldı boşluk yıgma vs hepsı gıttı 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 5/27/2018 at 23:33, Çağlar Bayur yazdı:

maf olmayan tasarımda map olur, sizin aracınız ile ilgili değil, tasarım farkı

euro4 motorlarda hem maf hem map var.Map sensörü küçük olanı yukarı da görselde eklemiştim.

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Şanzıman takozuda değişti, sağ motor takozuda orjinalı ile değişti, sadece sallantı azaldı, yaptıgım masrafla kaldım
Bence mafla ilgili olabilir bu sorun çünkü ayağını gazdan birden çrkince vuruntu esnasında rölanti göstergeside birden boşluğa düşüyor bence hava debimetresi doğru oksijen olayını yerine getiremediğinde yanma olayını gerçekleştiremiyor düşününkü elektiriği birden kesince herşey aniden duruyor buda bence öyle bir olay diye düşünüyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Şanzıman takozuda değişti, sağ motor takozuda orjinalı ile değişti, sadece sallantı azaldı, yaptıgım masrafla kaldım

Ozaman sırayla sensörleri denıyeceksınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Mafı değiştirerek çözdüğünü söyleyen birisi vardı eski konularda. Ben temizleyerek çözemedim, yenisini alıp denemeye de elim varmadı şimdilik. Hemen hemen bütün 1.4 tdcilarda gördüm, sıfır km halini de bilmediğim için huyudur deyip alıştırdım kendimi. 

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Mafı değiştirerek çözdüğünü söyleyen birisi vardı eski konularda. Ben temizleyerek çözemedim, yenisini alıp denemeye de elim varmadı şimdilik. Hemen hemen bütün 1.4 tdcilarda gördüm, sıfır km halini de bilmediğim için huyudur deyip alıştırdım kendimi. 

Metin taşçı bey bu ürünün orjinalinden sipariş verdi aynı sorunu yaşadığı için takmasını ve düzelip düzelmediği duyduğum zaman hemen sipariş vericem siz alıştırdıysanız kendinizi nişey diyemem ama bu çok can sıkıcı bir olay artı yakıt bakımındanda daha fazla yakmasına sebep oluyor
Yorum bağlantısı
Göksu Savcı

Bende dahil çoğu kişide bu olay mevcut maf sensörü arızalı deniliyor bu kadar kisinin maf sensorunun sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum

benim ekstra bir sıkıntım var sabit gazda giderken devir bir asagı bir yukarı cıkıyor ve araba al ver yapıyor başına ekstra olarak boyle birsey gelen var mı

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Yok hayır bende bu şekilde olmuyor

Bende dahil çoğu kişide bu olay mevcut maf sensörü arızalı deniliyor bu kadar kisinin maf sensorunun sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum
benim ekstra bir sıkıntım var sabit gazda giderken devir bir asagı bir yukarı cıkıyor ve araba al ver yapıyor başına ekstra olarak boyle birsey gelen var mı
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
(düzenlendi)
13 saat önce, Canberk Eken yazdı:

mafı değiştikten sonra vuruntu geçti.vuruntu dediğim olay araç sabit hızla gidiyorken ayağınız gazda olmadığını varsayalım gaza basınca motorun hırrrrr edip hızlanması lazım normalde.Gaza bastığınızda birden küt diye vuruyor araç benzinli araçlarda çok olur bu olay.Ayrıca motor soğukken kesinlikle küt diye vurma olayı olmuyor 1 km gidiyorsunuz sonra başlıyor.Motor soğukken gaza basıp çekiyorum sürekli vuruntu olsun diye ama olmuyor.

Şuan ki sıkıntım araçtan gazı ayağımdan çekince vuruntu oluyor

tarihinde Deniz Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Ürün henüz elime ulaşmadı, 
gelince size kesin olarak yazarım
Metin bey maf sensörünü aracınıza takıp denediniz mi acaba sorundan kurtuldunuz mu ona göre bizde bir yol uygulayalım sizden gelicek cevaba göre
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Benim sorunum düzeldi, motor sogukken silkeleme- vuruntu yapmayıp motor ısınınca yapmaya baslıyorsa sorununuz kesinlikle maf sensoru

fordtoptancısından gelen parça orjinal, gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz
Teşekkürler metin bey en kısa zamanda bende bir adet orjinal maf sensörü alıp değiştiricem umarım benimde sorunum bu şekilde hallolur
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
11 saat önce, Metin Taşcı yazdı:

Benim sorunum düzeldi, motor sogukken silkeleme- vuruntu yapmayıp motor ısınınca yapmaya baslıyorsa sorununuz kesinlikle maf sensoru

fordtoptancısından gelen parça orjinal, gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz

ben söylemiştim :) en güzel örneği motor soğukken gaza ne kadar basıp çeksenizde vuruntu olmuyor,1km falan gittikten sonra yani motor ısınınca vuruntu oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Tanrıverdi
aynı silkeleme tekrar başladı, sorun maf sensoru olmayabilir.

Dün ak

şam maf sensörü siparişi verdim bende keşke acele etmeseymişim

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
benim anlamadıgım neden 2 hafta düzeldi, sonra tekrar aynı sıkıntı ortaya cıktı
Yani gerçekten çok can sıkan ve çok berbat bir olay bu resmen bu sıkıntı yüzünden araçtan soğuyorum inşallah aldığım parçadan dolayı düzelir umarım sizinkiside tekrardan düzelir yoksa hep masraf hep sinir bozucu olay
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Parçayı taktınız mı? Sonuç nedir
Sonuç düzelme yok artı gazdan ayagımı çrkince biraz kendi gaz verip bırakıyor kafayı yicem en sonunda ya
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Bence olmaması gereken bir durum ben 2 viteste giderken ayagımı gazdan çekince sanki içinde bir miktar majot kalmış gibi onuda kullanıp duruyo ileri doğru gaz verip birden duruyo benim dediğim olay

Gazdan ayagı cekince gaz vermesi, aracı sıfır aldıgımdada vardı, benzer bi durum mu acaba
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 7/10/2018 at 12:41, Metin Taşcı yazdı:

aynı silkeleme tekrar başladı, sorun maf sensoru olmayabilir.

pompacıya götürün aracı.bu motorlarda kronik sorunmuş Fuel Rail Pressure Sensor değişicek.Enjektörün olduğu borunun sonunda.Aracın test menüsüne girin.Kontak kapalı konumda gösterge panelinde ki düğmeye basılı tutun 10 saniye sonra kontağı açın test menüsü için.Düğmeye basarak ilerleyin F 834 yazan yerde durun.sabit kalmıyor F828 oluyor birden F 845 oluyor ise değişmesi lazım

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
pompacıya götürün aracı.bu motorlarda kronik sorunmuş Fuel Rail Pressure Sensor değişicek.Enjektörün olduğu borunun sonunda.Aracın test menüsüne girin.Kontak kapalı konumda gösterge panelinde ki düğmeye basılı tutun 10 saniye sonra kontağı açın test menüsü için.Düğmeye basarak ilerleyin F 834 yazan yerde durun.sabit kalmıyor F828 oluyor birden F 845 oluyor ise değişmesi lazım
Bu sabah dediğiniz gibi test menüsüne girdim f 834 yazmıyor f551 f552 f553 arası gidip geliyor sabit kalmadan acaba bu ne demektir ?
Yorum bağlantısı
Eren Bayralı

Eminmisin F ile başlayan sayının o sensor olduğuna? Yanlış hatırlamıyorsam depodaki yakıt miktarını gösteriyordu bu veri.

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Eminmisin F ile başlayan sayının o sensor olduğuna? Yanlış hatırlamıyorsam depodaki yakıt miktarını gösteriyordu bu veri.
Yani ben kodları anlayamadım drniz bey yazmış ama bu olayı nasıl çözücem bilemedim
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Vuruntuyla ilgili bir ustaya gösterdim dün bilgisayarada bağlandı araç herhangi bir sorun olmadığını söyledi hatta kendisindede 2015 model focus varmış ondada aynı sorun varmıs

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu vuruntu motorda mı yoksa kabinde mi hissediliyor. 

Aksa bakıldı mı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...