İçeriğe Yönlendir

Telefon Kılıfları

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Merhaba

Milyarlık telefonlara 5-10 liraya taktığımız kılıfta var 100 liralıkta.

Kullandığınız memnun ya da memnun kalmadığınız kılıflar nelerdir?

Telefon marka modelinden bağımsız kılıfları değerlendirelim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Spigen Rugged Armor kullanıyorum, malum şantiye ortamı koruma full olmalı ama çokta kaba olmamalı.... 

genelde bu markayı tercih ederim....

1.jpg?revision=1516892743

ucuz şeffaf kılıflar genelde kısa  sürede sararıyor ve korumasıda olmuyor, şeffaf olacaksa arkası sert pvc şeffaf yanları silikon olanları tercih ederim

Ringke-Fusion-Huawei-Mate-10-Vaka-i-in-C

görüntü önemliyse yani cihaz görünsün diyorsak şeffaf alıyoruz mecburen, ama tam şeffaf olacak ve ince olacak, bunun gibi mesela....

HTB16XtQbDfN8KJjSZFjq6xGvpXaa.jpg?size=1 

CAFELE-effaf-Kaplama-durumda-huawei-mate

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Spigen i iPhone 7 i ilk aldığımda almıştım 3 ayda dağıldı. Modeli neydi hatırlamadım.

Şimdiye kadar iPhone 7 için memnun kaldığım kılıflar;
Totu Design Blade
Elago
Ringke

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Totu Design Blade 92fc0b63020babb7da465098dbeba840.jpg
0fcc7f175acf30aee772ca7949bf9bde.jpg

Arka taraf deri dokulu silikon, yan taraflar parlatılmış alüminyum. 35 gram ağırlık var. Dokunma hissi şimdiye kadar kullandığım en güzel kılıf. 10 gündür beraberiz uzun vadede ne olur bakalım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

spigenmi dağıldı, sağlamdır halbuki, çok kullandım, kardeşimde siyah silikon olanından kullanıyor, kalıp gibi oturuyor cihaza,  zaten bu kalıp olayı çok iyi bunda, demekki arada tırt versiyonlarda çıkıyormuş.....

sanırım buydu kardeşimdeki

https://www.spigen.com.tr/iPhone-7-Kilif-Spigen-Thin-Fit-Ultra-Ince,PR-2022.html

s1.jpg?revision=1496994845

5 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Totu Design Blade

Arka taraf deri dokulu silikon, yan taraflar parlatılmış alüminyum. 35 gram ağırlık var. Dokunma hissi şimdiye kadar kullandığım en güzel kılıf. 10 gündür beraberiz uzun vadede ne olur bakalım.

Oo güzelmiş sevdim bak bunu :)

bu seninki gibi

https://www.spigen.com.tr/iPhone-7-Kilif-Spigen-Neo-Hybrid,PR-2051.html

sl2.jpg?revision=1496650784

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Kılıf kullanmayı hiç sevmem şimdiye kadarki iPhone’larımda da hiç kılıf kullanmadım. Ekran koruma bile kullanmadım.

Ancak en son iPhone 8 alınca ekrana 4D-5D filan dedikleri kenarları kıvrımlı ekran koruma aldım. Arkası cam olduğu için arka taraf içinde alacaktım ama kenarlar korumasız kalacaktı.

Telefon orjinal halinden azıcık kalınlaşsa rahatsız oluyorum. 

Bende aliexpressten telefonu kaplayan folyo aldım. İlk nesil iPhone’da Bodyguardz diye bir koruma kullanmıştım. Arabalara yaptıkları kaput korumalar gibi şeffaf ve darbeye dayanıklıydı. Ama ömrü kısa olmuştu. 

Bu folyoda yine araç kaplanan folyolar gibi. Orjinal kesilmiş şekilde geliyor. Fön makinesi gibi bir ısıtıcı ile kaplarsanız çok düzgün oluyor. İlk başlarda ömrü kısa olur diye düşünürken beni şaşırttı ve kenarından köşesinden en ufak atma filan yapmadı.

http://s.aliexpress.com/mqUvMB7V

http://s.aliexpress.com/2Qnu2eiU

Folyo için tavsiyem telefonunuz ne renkse o renk alın. Çünkü kenar kıvrımlarda az da olsa alt kasa görünüyor. Farklı renk alırsanız çirkin durur o kısımlar.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
5 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Folyo için tavsiyem telefonunuz ne renkse o renk alın. Çünkü kenar kıvrımlarda az da olsa alt kasa görünüyor. Farklı renk alırsanız çirkin durur o kısımlar.

bunu merak ediyordum iyi oldu yazdığın :)  pahalı alet düşürüp kırmaktan kortuğumdan mecburen kullanıyorum, senin gibi korumasız kullanmak isterdim vallahi....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
spigenmi dağıldı, sağlamdır halbuki, çok kullandım, kardeşimde siyah silikon olanından kullanıyor, kalıp gibi oturuyor cihaza,  zaten bu kalıp olayı çok iyi bunda, demekki arada tırt versiyonlarda çıkıyormuş.....
sanırım buydu kardeşimdeki
https://www.spigen.com.tr/iPhone-7-Kilif-Spigen-Thin-Fit-Ultra-Ince,PR-2022.html
s1.jpg?revision=1496994845
Oo güzelmiş sevdim bak bunu [emoji4]

bu seninki gibi
https://www.spigen.com.tr/iPhone-7-Kilif-Spigen-Neo-Hybrid,PR-2051.html
sl2.jpg?revision=1496650784

Benim kullandığım bu ilk fotoğraftaki spigen. :D
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
10 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Benim kullandığım bu ilk fotoğraftaki spigen. :D

hadi yaa, söyliyimde dikkat etsin elinde dağılmasın sonra :D  bu sert galiba ama yanlış olabilir, bizdeki silikondu....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
hadi yaa, söyliyimde dikkat etsin elinde dağılmasın sonra [emoji3]  bu sert galiba ama yanlış olabilir, bizdeki silikondu....

Sert abi, ağzı yüzü dağıldı telefon içinde çay bardağında ki çay kaşığı gibiydi :D düşüyordu resmen.

Bir önceki kılıfım da şu;

Ringke Frame

https://www.ringke.com.tr/Ringke-Frame-iPhone-7-Cerceveli-Bumper-Kilif-Royal-Gold-Extra-Tam-Koruma,PR-426.html

7b01ff783342fb3d82f8eb9baeb7bf74.jpgc9fff0bfd1a772c00edc1db50ff80187.jpg

Bunun da yan çerçeveler metal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
21 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bu 5d koruyucuların kenarları silikonlu olanları var onlar muazzam

Örnek bi link verebilir misin. Iphone 7 için. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Örnek bi link verebilir misin. Iphone 7 için. 

Bufalo marka var piyasada o da şu ara internette bulunmuyor. Türkcell mağazalarında filan var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yaklaşık 1 yıldır spigen rugged armor kullanıyorum. Hem kaba değil hem de taş gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Açık mavi , kırmızı ve lacivert silikon kılıfa ek olarak bir tane motomo bir tane pvc bir tane de plastik yumuşak dokulu delikli kılıfım var. Ortama göre değiştiriyorum.
Okul + günlük silikon kılıf. İş vs sakata gelecek yerlerde motomo veya ona benzer olan pvc kılıfım var.
Ben silikon kılıf candır diyorum. Çünkü elinizden düşmesini engelliyor. Diğerleri elden kayabilliyor veya daha kaba oluyor.

Bufalo marka var piyasada o da şu ara internette bulunmuyor. Türkcell mağazalarında filan var.
Arkadaşımın 6sine bundan aldık. Çok memnun

IPhone 6 s için kılıf Lüks Siyah Mat Sert 360 Koruma Case 6 S 7 8 Artı Çıkarılabilir 3 1 iphone6 için Arka Kapak X
http://s.aliexpress.com/FF3yQrEF?fromSns=Copy to Clipboard
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bunun da yan çerçeveler metal

işi biliyorsun sende haa :) Ringke falan.... 

24 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Yaklaşık 1 yıldır spigen rugged armor kullanıyorum. Hem kaba değil hem de taş gibi.

bende, resmen taş, köşe desteği, askeri sınıf koruması, malzemesi oturması falan çok iyi, ekran kısmı yüksek ve detayları özenli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

X-Doria baksana abi bi, top nokta [emoji4]

bende, resmen taş, köşe desteği, askeri sınıf koruması, malzemesi oturması falan çok iyi, ekran kısmı yüksek ve detayları özenli [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
6 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

X-Doria baksana abi bi, top nokta :)

adamlara bak, p10 a p20 ye var Mate 10 pro ya yok...

güzel ama fena değilmiş :)

468121_Defense_Clear_Huawei_P20_White_00

1 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

10 tl satılan spigen kılıfın orjinalliğinden şüphe ederim

sitesinden yada HB den alırım, 10 tl ye neymiş, kutusumu :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
sitesinden yada HB den alırım, 10 tl ye neymiş, kutusumu [emoji4]

Askeri sınıf işte Bunlar
10 tl satılan spigen kılıfın orjinalliğinden şüphe ederim

Nerede 10 lira la? Ben 64 liraya almıştım.
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Resimdekinin aynısını kullanıyorum.

Çok kaliteli, plastik demeye dilim varmıyor. Geçen sene 32 liraya almıştım.

moqz0R.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
49 dakika önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Aliexpress iyidir bu kılıf işlerinde :)

Aynen, şuan uçağa binmek üzre olan birtane ürünüm var bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...