İçeriğe Yönlendir

2013 Fiat 500L RockStar BA 1.6 Mjet II

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Tahir Ak

Sormayı hep unutuyorum.
Bu trekking modu bazı araçlarda bulunan patinaj önleyici sistem mi? Yoksa lsd yani difrensiyali yüzde yüz kilitliyor r mu acaba?
Tek teker karda çamurda diğer teker yol tutan bir yerde hiç denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sormayı hep unutuyorum.
Bu trekking modu bazı araçlarda bulunan patinaj önleyici sistem mi? Yoksa lsd yani difrensiyali yüzde yüz kilitliyor r mu acaba?
Henüz deneme fırsatım olmadı ama kitapçıkta aynen şu şekilde yazıyor.

"Traction Plus sistemi, yol tutuşunun zayıf olduğu durumlarda (kar, buz, çamur, vs.) her iki tekerleğin de kayması halinde, tahrik gücünün aynı aksa eşit şekilde dağıtılmasını sağlayan bir sürüş ve kalkış yardımıdır.
Traction Plus sisteminin etkinleştirilmesi sayesinde düz olmayan (engebeli) zeminlerde yol tutuşunu optimize etmek için fren sistemi aracılığı ile ön aksta diferansiyel kilit etkisi gerçekleştirir.
Traction Plus etkin olarak, yol tutuşu zayıf olan (veya diğerlerinden daha fazla kayan) lastiği frenler, böylece tahrik gücünü, daha fazla yol tutuşuna sahip olan tekerlere aktarır."
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektronik kilit sistemi. Sürekli kullanım olan yerlerde, bol karlı yollar ve agresif kullanım, balataları çok hızlı bitiriyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Elektronik kilit sistemi. Sürekli kullanım olan yerlerde, bol karlı yollar ve agresif kullanım, balataları çok hızlı bitiriyor
Hiç denemedim Abi, kazadan sonra fırsat bulamadım. Fırsat bulunca video istemiştin o aklımda [emoji4]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cok gecmis olsun...video acilmiyor ama yorumlardan anlasilan Hata buyuk...Bazen elde olmayabiliyor bazi seyler ne kadar dikkat edersen et bulunca seni buluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cok gecmis olsun...video acilmiyor ama yorumlardan anlasilan Hata buyuk...Bazen elde olmayabiliyor bazi seyler ne kadar dikkat edersen et bulunca seni buluyor...
Teşekkür ederim Alpay, videoyu içerisine logo eklenmediği zaman çalan birileri var. Ondan dolayı sildim, o yüzden okunmuyor. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
15 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Sormayı hep unutuyorum.

%100 kilitlemez, fren yardımıyla destek veriyor. Servet abinin dediği gibi kullanılırsa frenle kilit görevi yaptığından frenleri eskitebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Kilit ile fren ilgisi nedir anlamadım
Elektronik kilit benim bildiğim lsd yani yüzde 50 50 akslara dağıtıyor kayma ortaya çıkınca genelde ağır arazide kullanılıyor.
Patinaj kontrol ise dediğiniz gibi fazla dönen teker abs marifetiyle fren uyguluyor.
Edl trc astc eds tc gibi farklı markalarda isimleri var.

Balata bitirmeye değer bence karda falan çok işe yarıyor kesinlikle her araçta bulunmalı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kilit ile fren ilgisi nedir anlamadım
Elektronik kilit benim bildiğim lsd yani yüzde 50 50 akslara dağıtıyor kayma ortaya çıkınca genelde ağır arazide kullanılıyor.
Patinaj kontrol ise dediğiniz gibi fazla dönen teker abs marifetiyle fren uyguluyor.
Edl trc astc eds tc gibi farklı markalarda isimleri var.

Mekanik kilit olmayan tüm sistemler balata bitirir, frenleme ile istavrozların dağıtım hareketini başka şekilde transfer edemez sistem
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi maşallah bu çok güzelmiş, üstüne “ticari taksi değildir, uber hiç değildir” yazdırmak lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Abi maşallah bu çok güzelmiş, üstüne “ticari taksi değildir, uber hiç değildir” yazdırmak lazım :D

Sivas'ta hiç übere denk gelmedim ama başka şehirde önümüzü çevirirlerse şaşırmam :biggrin:

Taksi değildir yazarsam daha çok durdururlar :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Tatil yolculuğu bitti, ortalama 6.5 lt yakıt tüketimi, 1 far 1 gündüz farı 1 park ampulü ve  2 sinyal lambası yakarak yolculuğu tamamladık. :moil:

Servet Abinin izinden gidiyoruz evelallah...

Çalışma var [emoji3]

a6a3990e4ffe1d721670fdab0339ce57.jpg

İlgi ve alâka için @Mehmet Ozyurek ve @Hasan Karabekiroglu abilerime teşekkür ederim. Kabak çekirdeği efsane :wub:

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Tatil yolculuğu bitti, ortalama 6.5 lt yakıt tüketimi, 1 far 1 gündüz farı 1 park ampulü ve  2 sinyal lambası yakarak yolculuğu tamamladık. :moil:

Çalışma var emoji3.png

İlgi ve alâka için @Mehmet Ozyurek ve @Hasan Karabekiroglu abilerime teşekkür ederim. Kabak çekirdeği efsane :wub:

Ben bu aralar "kabak cekirdegi" muhabbetini cok duyar oldum... Emmi yoksa cekirdek bahcende mi var 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben bu aralar "kabak cekirdegi" muhabbetini cok duyar oldum... Emmi yoksa cekirdek bahcende mi var [emoji23]

Hasanın petrolde terekte var. Oradan aşırıyoruz. [emoji23]

Depo fulleyene yarımlık paket hediye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hasanın petrolde terekte var. Oradan aşırıyoruz. emoji23.png

Depo fulleyene yarımlık paket hediye

Aha isin icinde hasan da varmis 😁

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Çalışma var emoji3.png

Bol ampul patlatmalı değişik bir yolculuk olmuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bol ampul patlatmalı değişik bir yolculuk olmuş [emoji4] 
Bende anlamadım, ömrümde ki bütün ampülleri tek seferde patlattık herhalde [emoji3]
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ortada duran tır lastiğinin konuyla alakası yok belirteyim :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Mehmet abi onu bagajdan indirmiş gibi bir görüntü var ama ortada :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüüh. Seni aksaydık yaa

Ama bişi diyim.
Fiatı beğendim. Çok sevimli. [emoji7]

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Mustafa Hocamı unuttuk hakketen.

Arda'yla Merve'ye desene birde bunu Abi 😂

2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüüh. Seni aksaydık yaa

Ama bişi diyim.
Fiatı beğendim. Çok sevimli. emoji7.png

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Yetkili servisten krom kapı eşiklerimizi teslim aldık.
Müsait zamanda montajını yapacağız

09d22ffe6630ebdb4c28625da3aa90d5.jpg9914ff7ef0928499ed8f947a1cabf18a.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 04.08.2018 at 22:45, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüüh. Seni aksaydık yaa

Ama bişi diyim.
Fiatı beğendim. Çok sevimli. emoji7.png

On 04.08.2018 at 22:48, Selçuk Bakış yazdı:

Mustafa Hocamı unuttuk hakketen.

Arda'yla Merve'ye desene birde bunu Abi 😂

O gün ben şehir dışındaydım zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...