İçeriğe Yönlendir

Rekabette Saygı Nerede Kaldı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Evren Erakçora
15 saat önce, Hakan Bayrak yazdı:

Lise sonda, biri Bigadiç'te diğeri Balıkesir merkezde olmak üzere iki dersanesi olan ve aynı zamanda öğretmen eksikliği sebebiyle daha önce emekliye ayrılmış olmasına rağmen bizim okulda Türkçe dersine gelen hocamıza neden yıllardır A kasa vectra sahibi olduğunu sorduğumda "Köylüye çocuğunu dersaneye yazdırması için dil dökmeye son model arabayla gidilir mi?" cevabını almıştım. Ama inşaat işinde tam tersi tabii ki müteahhitlik brövesi 5.20, müteahhit oğlu brövesi 3.20. :) Ama bu mevzu sadece müteahhitlikte değil tüm ülkede böyle. Sadece araba da değil. Ev, telefon, sadece en pahalı markalardan giyinme, sık sık yurt dışı tatili, bekarsan sevgili, sevgiliysen evlilik, evliysen birkaç çocuk, çocuk varsa sadece özel okul, starbuckstan alınan kahve olmadan ayılamama-güne başlayamama... Hepsi statü belirliyor.

Aynanı var içmeye önemli olan o, varsa problem yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı motor aynı şanzıman aynı donanım ise fiyatın da aynı olmasındaki şaşkınlık sebebi ne

nissan micra ile cam tavanlı kaşkaya aynı para istenirse ben şaşırırım. Tekim sektörde

Superb, A1 den biraz farklı sanırım ondan şaşırdım herhalde.

:rofl:

20 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Fotolar bunlar mı 

IMG-20180527-WA0033.jpg

IMG-20180527-WA0034.jpg

fotolar görünmüyor ise güncel yazalım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
nissan micra ile cam tavanlı kaşkaya aynı para istenirse ben şaşırırım.

İyi de a1 ve a6 kıyaslamıyorsun.

Skoda ve audi kıyaslıyorsun.

Yani senin örneğe göre biri reno diğeri nissan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Skoda ve audi kıyaslıyorsun.

otomotiv tecrübem öndeki armadan fazlasını görebildiği için

superB ile A1 i aynı rakamdan satmaya teşebbüs eden zaten maliye açısından da incelemeye alınmalı, keyfi kdv kaybı da söz konusu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Farklı markalar Çağlar.
Satış politikalarını ne düşündüklerini bilemeyiz.

Belki küçücük a1 e 213 verene kadar superb al demek istedi.
Belki de. A1 çok değerli, koca superb parasına demek istedi. Doğuş bu. Ne düşündüğünü bileneyiz :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

veya herkes audide %30 indirim yapılabildiğini bilmiyor, bilmeyene showroom rakamından veriyorsa? otomotvide buna etik olmayan pazarlama denir, hatta resmi mali tablo incelemesinde bile etik kurallara uygun cümlesi geçer,

otomotivde etik kelimesi şereftir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kamuya açık karşılaştırma yaparım, ben rakam alırsam orantısız güç kullanmaya benzer .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hp den üniversite için fiyat alıyoruz yaklaşık 300 bin liralık kablosuz ag. Pahalı geldi almadık. Sonra arayıp durdular siz niye iki kez pazarlık etmediniz diye. En düşük fiyatını ver dedim diye söyledim. O fiyata tamam deseydik satmayacak mıydınız dedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

En düşük fiyatını ver dedim diye söyledim

HP'de bu yok hocam. Her şey yurtdışından geliyor. İlk rakamı da, son indirimi de yurtdışı veriyor. İlk rakamın üstüne pazarlık yapmalıydınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

HP'de bu yok hocam. Her şey yurtdışından geliyor. İlk rakamı da, son indirimi de yurtdışı veriyor. İlk rakamın üstüne pazarlık yapmalıydınız.

ee kardeşim. bende kural bu. İndirimli fiyatını ver dedik karşılaştırma yapacağız dedik. karşılaştırdık. ayağını denk alsın. çakal.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ee kardeşim. bende kural bu. İndirimli fiyatını ver dedik karşılaştırma yapacağız dedik. karşılaştırdık. ayağını denk alsın. çakal.

Satmaz, yine de minnet etmez :) Almak istersen onların kuralına göre oynayacaksın hocam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

almıyram..

ben o fiyattan alsaydım satacak mıydınız dedim yanıt veremediler.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

213 dedikleri a1 gidip 212 teklif etsem satiscinin yuzundeki ifade ne olur acaba :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

A3 liste fiyatı 170 bin gibiydi araba aldığım sıra. Daha satışçının masasına oturmadan ayaküstü 130 binlere çekerim dedi. Skoda ise zor bela 300 tl indi. Garip bir satış politikası bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

520li muteahhit, mondeolu muteahhit :nea: deniz kumu oranina bakmak lazım:biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

SüperB güzel araba da 213 bin liraya A1 nedir ya.. Hiç audim veya skodam olmadan yazıyorum ama yolda falan görünce kıyaslıyorum, audi A1 e verilecek o paranın hesabını sorarlar adama SuperB varken.. :D

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 saat önce, Serkan Toker yazdı:

SüperB güzel araba da 213 bin liraya A1 nedir ya.. Hiç audim veya skodam olmadan yazıyorum ama yolda falan görünce kıyaslıyorum, audi A1 e verilecek o paranın hesabını sorarlar adama SuperB varken.. :D

O paraya a1 alsam kahveye cikacak yuzum kalmaz memlekette 🤣

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
11 saat önce, Ali Gök yazdı:

213 dedikleri a1 gidip 212 teklif etsem satiscinin yuzundeki ifade ne olur acaba :)

Satış temsilcisi bile içinden der vay enayi 213 e Superb varken gitti A1 aldı diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
On 28.05.2018 at 20:34, Çağlar Bayur yazdı:

veya herkes audide %30 indirim yapılabildiğini bilmiyor, bilmeyene showroom rakamından veriyorsa? otomotvide buna etik olmayan pazarlama denir, hatta resmi mali tablo incelemesinde bile etik kurallara uygun cümlesi geçer,

otomotivde etik kelimesi şereftir.

Tuttuğuna kilitliyor diyelim. Pejmurde biri isen %30 indirim cepte pazarlık ile, gran tuvalet isen hiç şansın yok. Vay arkadaş. Bizde alman firmasıyız satış olarak. Oyarlar bizi böyle bişey yapsak. Oyacak olan da Alman ha. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir Audi A1 almak için 1 yıl çalışmak gerekiyor. Ne günlere kaldık.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Üzülme kardeşim sende benim gibi 3 ay çalışacaksın az kaldı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Zengin adamın hali belli oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada konuya örnek olarak ;

Kangoo 37bin tl idi 2012 yılında. Aynı sene çitan çıktı. Kangoya göre motor zayıf vites sayısı düşük. 50küsür bin idi. 

A1 ve SüperB arasındaki fark ile kango çitan farkı aynı. Genele bakalım, alayı üç kağıtçı, alayı tuttuğunu öpüyor firmaların. Son kullanıcı bilinçli olacak, cambazlara yem olmayacak. Ticari ahlak mı, bakkal Hüseyin komşu dul kadını kesmeyi bırakınca anca.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

çalışmak ? ne o?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...