İçeriğe Yönlendir

Rekabette Saygı Nerede Kaldı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
On 5/30/2018 at 16:59, Çağlar Bayur yazdı:

çalışmak ? ne o?

Asgari ücrerli çalışanlar için dedim zaten. Asgari ücretli çalışan 1 yılda falan alıyordur A1'i.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
17 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Asgari ücrerli çalışanlar için dedim zaten. Asgari ücretli çalışan 1 yılda falan alıyordur A1'i.

Kağıt mı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
10 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kağıt mı?

Bir Çin atasözü der ki: A4 diyince aklına fotokopi kağıdı geliyorsa fakirsin. :D

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
39 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Bir Çin atasözü der ki: A4 diyince aklına fotokopi kağıdı geliyorsa fakirsin. :D

A4 denince aklına fotokopi kağıdı geliyorsa ya öğretmensindir ya da fakir diyelim esasında :D

Bu arada başka bir forumdan taze bilgi. Almanya da 13650 euro ya sıfır Golf 7.5 1.6 TDI Bixenon navigasyon vs alınmış, asgari ücret 850 euro dendi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
28 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
35 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
1498 avro 

Ha dogru dun issizlik maasi diye konusmustuk 850 euroyu.

bir alman kadar çalışabilir üretebilirsek bizim de olur.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Türkiyede üretilen kurye.

Yani ailesi ile yaşayan birisi 1 yıl hamburgercide çalışıp bu aracı sıfır olarak alabilir.

Unverbindliche Aktionspreisempfehlung ab 12.790 €1
UPE ab 15.260 €
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok satarız biz.. Daha karlı.. 

Ortalama bir otomobili üretip 10 bin lira kazanmaktansa, ithal edip sat, temiz 10 bin kazan.

Devlet olarak da üretimi teşvik edip zarar etmeye ne gerek var.. ithal edilmesine izin ver, direk ötv koy. daha karlı.. 

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

A4 denince aklına fotokopi kağıdı geliyorsa ya öğretmensindir ya da fakir diyelim esasında :D

Bu arada başka bir forumdan taze bilgi. Almanya da 13650 euro ya sıfır Golf 7.5 1.6 TDI Bixenon navigasyon vs alınmış, asgari ücret 850 euro dendi.

Almanyada golf baslangic fiyati 18075 euro gorunuyor. Ikinci el olmasin?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Dogus gibi %30 indirim yaptilarsa [emoji16]

Simdi baktim yanlis bilgi vermisim 2014 Golf VII. Herkeslerden ozur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
28 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Brüt?

Eren Alamanyada agari ücret ne kadar? 

Net tabiki.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
30 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Eren Alamanyada agari ücret ne kadar? 

Net tabiki.

Biraz karisik bir hesabi var. Su anda almanyada saatlik en dusuk brut ucret 8.84euro. almanyayi tam bilmiyorum ama avusturyada tam zamanli vasifsiz isci  haftalik 38.5 saat calisilir. Biraz mesai yapilabilir ama cok fazla mesai vergiye tabidir.  8.84x38.5x4=1361 euro brut yapar

Bu da almanyada yaklasik 1000-1100 euro, avusturyada 1100-1200 gibi bir sey yapar.

Tabi isi kitabina uydurup iscisine 800euro verip inek gibi calistiranlar da var. Sigortasini da dusuk gosterir bu serefsizler. Bu isi en cok hangi milletin yaptigini soylememe gerek yok sanirim...

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Almanya da 13650 euro ya sıfır Golf 7.5 1.6 TDI Bixenon navigasyon vs alınmış, asgari ücret 850 euro dendi.

TL ye çevirmeyeceğim :rofl:

6 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

yine de çevirmeyeceğim

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

TL ye çevirmeyeceğim :rofl:

yine de çevirmeyeceğim

Golf 1.6 tdi manuel baslangic fiyati 26390 euro desem yine cevirmezsin sen:biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
30 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Golf 1.6 tdi manuel baslangic fiyati 26390 euro desem yine cevirmezsin sen:biggrin:

klavye borcunuz olsun :rofl: benimkini kırdımda....

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş
On 27.05.2018 at 20:32, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bunları yapan halkımız. Ben audi a4 vardı. Sattım mondeo aldım. Millet hayırdır durumun kötümü dedi. Mondeo ile Kat karşılığı arsa almaya gittim arsa Sahibi küçümsedi arsasını vermedi. Ben hemen öğün satım BMW 5.20d aldım. Bazen ticaret yapan adamda statü için görüntü şart. Birde bu araçlara binenleri bu gözle bakın. Statü markamı evet marka. Benim gibi ticaret yapan kişiler için statü arabadır. Nasrettin hocanın dediği gibi ye kürküm ye

O statücüler deniz manzaralı da olsa 1metre kare mezara girecek.  :)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
O statücüler deniz manzaralı da olsa 1metre kare mezara girecek.  [emoji4]

Ona bakarsan herkes girecek o bir metreye. Konuyla alakası Yok bu dediğinizin. Bir metre yere girilecek diye hiç çalışmayalım o zaman. Nasıl olsa gireceğiz diye.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...