İçeriğe Yönlendir

Scenic 3 - Led Far Uygulaması

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Ledleri gündüz vakti araca monte ettik. Uzunları pek kullanmadığımdan halojen bıraktım. Sisleri de led yapacağım. Gündüz farları orjinalinde led. Birlikte takdığımız usta "Abi gece bir bak. Duruma göre ledin yönünü ayarlarız." dedi. Alttaki videoyu akşam üzeri çektim. Farların ayara ihtiyacı olup olmadığı konusunda görsel tespitte bulunacak arkadaş var mı? Ledleri çevirmek (Her ne demekse) gerekir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=jtxL2b_yBSU&feature=youtu.be

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gece bi görelim. Kesin çizgisi iyi ama, daha uzaktan bi video / foto alalım derim.

Şimşek etkisi ile uzunlara da LED güzel gidiyor, tavsiye ederim :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
30 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Birlikte takdığımız usta "Abi gece bir bak. Duruma göre ledin yönünü ayarlarız." dedi.

helal olsun

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bülent Tarakçı

Son durum budur. Led leri takan usta gösterdim "Ledlerin yönü iyi ayar yapmaya gerek yok." dedi. Resimleri olduğunca ortalamaya çalışarak ve uzaklaşarak çektim. Umarım doğru çekebilmişimdir.

fbbIVA.jpg

MKMR15.jpg

Ue293J.jpg

7QCa5y.jpg

Ha bu arada, sağ far ayarı sola göre biraz yüksek olurmuş(Resimleri benim yorumlamam böyle), yeni öğrendim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sağ far sola göre yüksek olur diyenin ağzına kürek ile vurulur. Yok öyle birşey. Sağ far kesilme çizgisi biraz sapkın. Led tam oturmamış veya yönü tam değil gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sol saga gore yuksekte durmaz zaten far cizgisi zigzag kalkar.

Birinde dalgalanma fazla hata oldugu belli.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
5 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Far mercekli mi

Evet

6 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sağ far sola göre yüksek olur diyenin ağzına kürek ile vurulur. Yok öyle birşey. Sağ far kesilme çizgisi biraz sapkın. Led tam oturmamış veya yönü tam değil gibi 

Yapma yav! Demek beni kandırmış. Vay hain vay. Hemen gideyim düzelttireyim. İkiside aynı çizgide mi olmalı? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet. Ufuk noktasında kesilme çizgisi tek olacak. Misal senin far 50 metre ise son noktada tek görmelisin ki far en yüksek verime ulaşsın. İki tane yere düşen kesilme çizgisi hayalı demektir tüm farlarda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...