İçeriğe Yönlendir

Zeytinyağı Hakkında

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler, dostlar,

Forumda araştırıp bulamayınca hem şaşırdım hem şaşırmadım(ocakbaşı odaklı olduğumuzdan), şimdi konuya gelirsek zeytinyağını kim nerden temin ediyor, memnun mu gibisinden genel bir konu açayım dedim(evdeki bitti tedarikçi tayin oldu). Genelde 20-25 tl civarı sanırım soğuk sıkım yağın kg fiyatı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balıkesirli komşum ve kışları Antalya'da kalan arkadaşım var.

Balıkesir'den geliyor genelde yağım. Bu sene 20 litre de Antalya'dan geldi.

Her iki taraftan gelen de soğuk sıkım. 

Her iki taraftan da 20 liraya almıştım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
9 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Selamlar abiler, dostlar,

Forumda araştırıp bulamayınca hem şaşırdım hem şaşırmadım(ocakbaşı odaklı olduğumuzdan), şimdi konuya gelirsek zeytinyağını kim nerden temin ediyor, memnun mu gibisinden genel bir konu açayım dedim(evdeki bitti tedarikçi tayin oldu). Genelde 20-25 tl civarı sanırım soğuk sıkım yağın kg fiyatı.

20-25 e  soğuk sıkım güzel fiyatmış :)

bize sene bir 10 litre oalcak şekilde antalyadan kayınbabam getiriyor, eğer biterse normal çağrıdan filan soğuk sıkım alıp devam ediyorum.

Gerçi ağırlıklıklı olarak tereyağı kullanıyoruz bu iki yağın dışında yağ tüketimi yok bizde.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Balıkesirli arkadaşı olmayanlar genelde market indirimlerini kovalıyor. Geçenlerde 2lt soğuk sıkma naturel zeytinyağı yaklaşık 37tl 'den aldım. Tanıdık bilindik güvenilir bir marka, hem market hem de zeytinyağı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

20-25 e  soğuk sıkım güzel fiyatmış :)

bize sene bir 10 litre oalcak şekilde antalyadan kayınbabam getiriyor, eğer biterse normal çağrıdan filan soğuk sıkım alıp devam ediyorum.

Gerçi ağırlıklıklı olarak tereyağı kullanıyoruz bu iki yağın dışında yağ tüketimi yok bizde.

Bi kere 25 den aldım 7 lt o bitti işte, nette 5 lt 90 tl kargo dahil var, nasıldır bilemedim, konu komşu akraba yok temin edebileceğim, marketlerden de pek almak istemiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/avilo-soguk-sikim-naturel-sizma-zeytinyagi-5-lt-329671026

@Gökhan Albayrak ürünün markası yok mu, eldeki ip uçlarıyla market market gezeyim mi :p

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Denk geldikçe soğuk sıkım olanları alıyorum. Komili genelde tercihim oluyor. Cam veya tenekede almaya özen gösteriyorum. 

Komşumun bilmem kimisi zeytin yağı satıyor, bilmem kimin kendi bahçesinin yağı diyenlere nedense güvenemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
56 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bi kere 25 den aldım 7 lt o bitti işte, nette 5 lt 90 tl kargo dahil var, nasıldır bilemedim, konu komşu akraba yok temin edebileceğim, marketlerden de pek almak istemiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/avilo-soguk-sikim-naturel-sizma-zeytinyagi-5-lt-329671026

@Gökhan Albayrak ürünün markası yok mu, eldeki ip uçlarıyla market market gezeyim mi :p

Migros-Komili. Şu ev kredisi beni emekli moduna çevirdi. Marketlerin aktüel ürünlerini takip eder oldum. Aslında çok rahatsızım bu durumdan ama keyifli de olmuyor değil. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Güvenme bence.. 

Yöresel ürün pazarlarını takip et, yağdan anlarsan.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
8 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Migros-Komili. Şu ev kredisi beni emekli moduna çevirdi. Marketlerin aktüel ürünlerini takip eder oldum. Aslında çok rahatsızım bu durumdan ama keyifli de olmuyor değil. :)

Kupon hastalarına dönecez yakında(gerçi bizde öyle baba kampanyalar olmuyor) :)

@Mert Yeldan ocakbaşına tadımlık getirsene

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

En son 18 sen aldım 5 litre. Bittikçe alıyorum. İş yerinden arkadaşın babası yapıyor. Hazırda olmazsa buluyorlar. Memnunum yani. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

En son 18 sen aldım 5 litre. Bittikçe alıyorum. İş yerinden arkadaşın babası yapıyor. Hazırda olmazsa buluyorlar. Memnunum yani. 

İftara gelsene :flowers:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
18 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Kupon hastalarına dönecez yakında(gerçi bizde öyle baba kampanyalar olmuyor) :)

@Mert Yeldan ocakbaşına tadımlık getirsene

Taze bitti, bayramda adanadayım alınca haber ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

İftara gelsene :flowers:

Çok istiyorum aslında. 🙂 Küçük çocuk olmasa ne yapar eder gelirdim. Hanım da çalışınca hayattaki her şey müşterek. Çok güzel bez bağlarım. :biggrin:

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benimde kayınpeder 400 litre falan yağ çıkartıyor bahçesinden, kendi sıktırıyor fabrikasına ve kendi yağını direk alıyor hiç bir karışım olmadan.Zeytin yağı ben evlenene kadar yememişim onu anladım :) Eşe dostada 18 tl den litresini Antalya'ya gittikçe getiriyorum.Yakınlarda olsaydınız ayarlardık.Gerçi baya yağ stoğu bitti sanırım.Eşimin ve benim iş yerimden baya bir arkadaş alıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Güvenme bence.. 
Yöresel ürün pazarlarını takip et, yağdan anlarsan.. 

Aynı ürünü 6lt olarak oradan alıp kullanıyorum. İzmirdeki fabrikadan direkt satış yapıyorlar.
Yağın kıvamı kokusu ve tadı çok güzel. Tavsiye ederim.
e4e642e0968ed06e5817c1dc7af5b858.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tarsus'ta akrabalar var, kendi bahçelerinden alırız. Kayseri'den her sene birisi listeyi yapar, gider getirir. Yeşil zeytin de getiriyoruz. Şimdilerde ben almıyorum. Fabrika ramazan iaşesi olarak veriyor. Her sene 35 lt tariş zeytinyağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bu ne böyle 5 litre 10 litre evlerde yemek yapılmıyormu yada biz mi çok kullanıyoruz. 40 lt aldım bitmek üzere. Zeytinyağı alırken asit oranına bakın. İçerken Boğaz’ı yakmıyorsa iyi yağdır. Asit oranı az olacak. Çanakkale ezinenin zeytinleri Türkiye’nin en iyi zeytinlerindendir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Aldığınız zeytinleri yağlarının saflık derecesini test ediyor musunuz. İnternette bir kaç yöntem var. Ben almadan önce numune isteyip tuz ruhu testine tabi tutuyorum. Pirinç pilavı, yumurta ve salatada test ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
42 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Aynı ürünü 6lt olarak oradan alıp kullanıyorum. İzmirdeki fabrikadan direkt satış yapıyorlar.
Yağın kıvamı kokusu ve tadı çok güzel. Tavsiye ederim.

Test edilmiş.. Geçerlidir.. 

2 dakika önce, Serkan Karadağ yazdı:

Aldığınız zeytinleri yağlarının saflık derecesini test ediyor musunuz. İnternette bir kaç yöntem var. Ben almadan önce numune isteyip tuz ruhu testine tabi tutuyorum. Pirinç pilavı, yumurta ve salatada test ediyorum. 

Nasıl ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Yazlıktayken (dikili) çok kolay her yerde bulunuyor.Fabrika satıslar yakın.Yazlık komsumun bir tanıdıgı canakkaleden getiriyor litresi 20. Kendi bahcesinin ürününü satıyor

İstanbuldayken biterse  http://magaza.ozgunzeytin.com.tr/ 

Online getirtiyorum.Ayvalıkda fabrikasını da biliyorum iyi üründür.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bu ne böyle 5 litre 10 litre evlerde yemek yapılmıyormu yada biz mi çok kullanıyoruz. 40 lt aldım bitmek üzere. Zeytinyağı alırken asit oranına bakın. İçerken Boğaz’ı yakmıyorsa iyi yağdır. Asit oranı az olacak. Çanakkale ezinenin zeytinleri Türkiye’nin en iyi zeytinlerindendir.
Aylık 40lt mi?
Bize aylık 6lt yetiyor yada çok az kalıyor.
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Test edilmiş.. Geçerlidir.. 

Nasıl ?

Abi, maalesef zeytin yağının içine diğer yağlardan da katıyorlar. Almadan önce yarım litre kadar numune istiyorum. Çay bardağını yarısına kadar doldurup üstüne tuz ruhu ekliyorum. Bir iki dakika  karıştırıp biraz bekliyorum. Yağın rengi değişmezse ve ayrışmazsa orijinaldir. Numune için aldığım beş yağın ikisi saf çıktı. Tadını ve aromasını en çok sahanda yumurta ve pirinç pilavında belli ettiği için pilav ve yumurtada test ediyorum. Salatada ise kişisel damak tadımdan dolayı test ediyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Kiliste kendimize ait yaklaşık 500 ağaçlık zeytinliğimiz var. Hersene oradan alıyorum ve hiç para vermiyorum :rolleyes: Dışarıyada sanırım 20 tl'den satıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...