İçeriğe Yönlendir

Focus I - 00 Ambiante Aldım Merak Ettiklerim

Mikail Alazcı

Recommended Posts

Mikail Alazcı

öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım 2000 ambiante aldım otomatik ve sunrooflu bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim

• arabada tek aırbag olmasına ragmen ön iki koltugun altında da swicthler var baglı bi şekilde duruyor 
  • sag ön koltugun altında koltuk demirine sabitlenmiş siyah bi hoparlör var kablosu ortada ki vites konsolunun içerisine gidiyor 
  • sis farı takmak istiyorum tesisatı hazır da var mıdır
  • son olarak ambiante serisinde sunroof orjinal var mı yoksa benim araca sonradan mı takılmış     

cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koltuk altındaki soketler emniyet kemeri gerdiricisidir. 

Sağ koltuğun altındaki hoparlör normal bir durum değil.. Görelim bi ? Çalışıyor mu ?

Sis farı tesisatı ender olarak vardır.. Olmayabilir. Bakmak gerek. 

Sunroof Muhtemelen orjinial fabrika montajıdır ancak ambient donanımına dahil değildir. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
11 dakika önce, Mikail Alazcı yazdı:

öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım 2000 ambiante aldım otomatik ve sunrooflu bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim

• arabada tek aırbag olmasına ragmen ön iki koltugun altında da swicthler var baglı bi şekilde duruyor 
  • sag ön koltugun altında koltuk demirine sabitlenmiş siyah bi hoparlör var kablosu ortada ki vites konsolunun içerisine gidiyor 
  • sis farı takmak istiyorum tesisatı hazır da var mıdır
  • son olarak ambiante serisinde sunroof orjinal var mı yoksa benim araca sonradan mı takılmış     

cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim

1- Eminyet kemeri gerdicilerinin tesisatı var

2- Sağ koltuk altında cd changer için yer var gördüğünüz o olmasın standart donanımda yok opsiyonel alınmış veya sonradan dışardan alınıp takılmış olabilir. 

3- Düğmenin falan değişmesi gerekiyor sanırım.

4- Opsiyonel sunrooflu modellere denk gelmiştim. Sizin araçta öyledir büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Koltuk altındaki soketler emniyet kemeri gerdiricisidir. 

Sağ koltuğun altındaki hoparlör normal bir durum değil.. Görelim bi ? Çalışıyor mu ?

Sis farı tesisatı ender olarak vardır.. Olmayabilir. Bakmak gerek. 

Sunroof Muhtemelen orjinial fabrika montajıdır ancak ambient donanımına dahil değildir. 

en kısa zamanda hoparlör için resim eklemeye çalışacagım 

sis farı için bakmak lazım demişsiniz nereye bakmam gerek veya benim baktıgımda anlayacagım şekildemidir

birde arka kapılarda hoparlör yerleri var ama ses yok açamadım da içini nasıl açılır bilmiyorum 

1 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

1- Eminyet kemeri gerdicilerinin tesisatı var

2- Sağ koltuk altında cd changer için yer var gördüğünüz o olmasın standart donanımda yok opsiyonel alınmış veya sonradan dışardan alınıp takılmış olabilir. 

3- Düğmenin falan değişmesi gerekiyor sanırım.

4- Opsiyonel sunrooflu modellere denk gelmiştim. Sizin araçta öyledir büyük ihtimalle.

Sağ koltuk altında cd changer için yer var''    cd changer degil bayagı hoparlör ama sanki orjinal gibi takılmış ayaklı falan ve kablosu vites konsolundan içeri giriyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Mikail Alazcı yazdı:

sis farı için bakmak lazım demişsiniz nereye bakmam gerek veya benim baktıgımda anlayacagım şekildemidir

birde arka kapılarda hoparlör yerleri var ama ses yok açamadım da içini nasıl açılır bilmiyorum 

ön tampon iç kısmında bir yerlerde boşta soket varsa tesisat var demektir.. 

Teybiniz ne.. Rds 5000 mi 4000 mi.. 

Orjinalde arka kapılarda hoparlör var diye biliyorum.. 

Teypten fader ayarlarını kontrol ediyorsunuz deği lmi ?

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

ön tampon iç kısmında bir yerlerde boşta soket varsa tesisat var demektir.. 

Teybiniz ne.. Rds 5000 mi 4000 mi.. 

Orjinalde arka kapılarda hoparlör var diye biliyorum.. 

Teypten fader ayarlarını kontrol ediyorsunuz deği lmi ?

teypten ayar yaptım olmuyor o kapakları açabilsem olup lmadıgını netleştirecegim de açılmıyor biraz daha zorlasam kırılacak 

teybin ve hoparlörün resmini yükleyecegim hemen 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Orası açılmaz zaten.Kapı iç kaplamasının sökülmesi lazım. Tahminim araca mini sub takıldı mevcut teyp beslemesi yetersiz geleceği için arka hoparlörler iptal edildi. 

focus 1 kapı iç ile ilgili görsel sonucu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
1 saat önce, Mikail Alazcı yazdı:

teypten ayar yaptım olmuyor o kapakları açabilsem olup lmadıgını netleştirecegim de açılmıyor biraz daha zorlasam kırılacak 

Cam kolunun kapi kapagi ile arasinda 1 yuvarlak plastik var yaklasik 3mm kadar birsey olmali o arayi duz tornavida ile kastirarak bakarsan ince demir bir sekman goreceksin  butun mesele o sekmani cikartmakta segmanin cikarma yonunubulmak icin cam kolunu asagi yukari gozlemleyerek en uygun yerde iki tornavida ile cekilip yada itilerek cikarilmasi lazim.  Bir tornavida plastigi ayirmak icin digeri ise  o segmani cekmek icin ince olsa daha iyi olur. Ondan sonrasi kenarlardaki vidalarisokmek ve kapi tutacaginin icindeki minik dip 2 tane civatalari sokmek kaliyor  sayet arabaya sonradan sistem modifiyesi yapilmissa eger once bir tesisati yoklamak daha iyi olur  cunku ikisindende ses gelmemesi tuhaf

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
1 saat önce, Halil ibrahim Oruc yazdı:

Cam kolunun kapi kapagi ile arasinda 1 yuvarlak plastik var yaklasik 3mm kadar birsey olmali o arayi duz tornavida ile kastirarak bakarsan ince demir bir sekman goreceksin  butun mesele o sekmani cikartmakta segmanin cikarma yonunubulmak icin cam kolunu asagi yukari gozlemleyerek en uygun yerde iki tornavida ile cekilip yada itilerek cikarilmasi lazim.  Bir tornavida plastigi ayirmak icin digeri ise  o segmani cekmek icin ince olsa daha iyi olur. Ondan sonrasi kenarlardaki vidalarisokmek ve kapi tutacaginin icindeki minik dip 2 tane civatalari sokmek kaliyor  sayet arabaya sonradan sistem modifiyesi yapilmissa eger once bir tesisati yoklamak daha iyi olur  cunku ikisindende ses gelmemesi tuhaf

2 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Orası açılmaz zaten.Kapı iç kaplamasının sökülmesi lazım. Tahminim araca mini sub takıldı mevcut teyp beslemesi yetersiz geleceği için arka hoparlörler iptal edildi. 

focus 1 kapı iç ile ilgili görsel sonucu

Çok açıklayıcı olmuş sagolun hafta sonu deneyecegim 

Nasıl resim ekleniyor koltuk altında ki hoparlörü ekleyecegim 

3 saat önce, Mikail Alazcı yazdı:

Teybin ayarlarını kontrol ettim 4000 yaxıyor üzerinde

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
2 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Aracınız Hayırlı olsun diyelim.

sagolun allah razı olsun

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Forum yardımı bölümünde nasıl resim ekkeneceğini tarif etmiştim.

mehmet bey sanırım ben yapamadım  

konuyu anlatayım acaba teypin özelliğinden mi kaynaklanıyor

şimdi teyp 4000 rds yazıyor teypin sol yanında güç tuşunun altında iki ayar tuşu var üstte bass/treb bu tuşta hem bass hem treb ayafrı yapılıyor

ama altında ki fade/bal tuşundan sadece sag ön veya sol ön hoparlörlere ses yönlendirmesi yapılıyor yani üst tuşa iki kez basılınca bass ve treb ayarı var ama alt tuşta sadece bal(yönlendirme sag_sol) ayarı var öne veya arkaya yönlendirme menüsüne girmiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkada kapılarda  hoparlör yok ise fader çıkmaz teyp ekranında. bağlanınca orada direnci okur ve fade çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

arkada kapılarda  hoparlör yok ise fader çıkmaz teyp ekranında. bağlanınca orada direnci okur ve fade çıkar.

sagolasın en kısa zamanda sökmeye çalışacagım ama kapı döşemesinin komple sökülmesi gerekmesi saçma degilmi ya 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Mikail Alazcı yazdı:

sagolasın en kısa zamanda sökmeye çalışacagım ama kapı döşemesinin komple sökülmesi gerekmesi saçma degilmi ya 

Değil.. :)

Hiç bir araçta hoparlör kapağı sökülmez. kapı yüzü sökülür.. 

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
On 31.05.2018 at 11:18, Mehmet Ozyurek yazdı:

Değil.. :)

Hiç bir araçta hoparlör kapağı sökülmez. kapı yüzü sökülür.. 

abi son olarak 4000 rds teyp te öne ve arkaya yönlendirme işlemi normalde yapılması gerekir mi yoksa bu teybin özelliği sadece sag sol yönlendir me mi 

üzerinde fade/bal diye yazıyo normalde 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fade yazıyorsa Fader olmalı.. Çıkmıyorsa Çağlar'ın dediği gibi hoparlör yoktur.. 

Ancak ben hoparlörü olmayan focusu ilk defa duyuyorum. 

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
On 01.06.2018 at 17:22, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fade yazıyorsa Fader olmalı.. Çıkmıyorsa Çağlar'ın dediği gibi hoparlör yoktur.. 

Ancak ben hoparlörü olmayan focusu ilk defa duyuyorum. 

abi dedğin gibi hoparlör var bugun söktüm arka kapıyı hoparlör var tesisatı çekili bende çok şaşırdım gerçekten (ankarada yaşıyorum inanın çogu kişiye sordum) hepsi yok dedi test etmek için ve kablo renklerini netleştirmek ön sag kapıyı da söktüm ön hoparlörle değiştirdim ve  saglam gayet güzel çalışıyor 

sorun şu hoparlör var tesisatı çekili teyp arkasından da her hoparlöre iki kablo şeklinde 8 kablo girişli bir siwicth ile teype baglanmış ama arkalardan sesi hiçbir şekilde alamadım.

ben mi eksik yapıyorum bişeyleri diye kapı döşemeleri sökük bir vaziyette iki aksesuarcıya gittim birisi teybin fader ayarına kapatıldıgını savunuyor digeri ise işin içinden çıkamadıgı için de arkalara sesi önlerde ki hoparlörlerden vermeyi tavsiye etti(tamam yapalım dedim ama onuda başaramadı teypten çıkan 8 kablonun 4 ü ön iki hoparlöre gittiğini buldu ama diger ikisi arkalara gitmiyor dedi ve yapamadı)

bana en mantıklı gelen cevap teypin fader ayarına bir şekilde kapatılmış olması ama şuda var hoparlöerü koyuyorsun tesisatını çekiyorsun neden tepin fader ayarını kapatsın ki 

LÜTFEN YARDIMCI OLUN HALİ HAZIRDA BÜTÜN HERŞEY TAM İKEN GİDİPTE ORJİNAL TEYP YERİNE BAŞKA BİR TEYP KULLANMAK İSTEMİYORUM 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4000 düşük kalite bir teyptir.
Denk gelirse değiştirin. Focusta en azından 5000 olmalıydı.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
(düzenlendi)

Cihaz acik konumda iken  1 ve 6 tuslarina basili tut  dsp yazisi cikacaktir  diagnostic mode.  Sonra  3ve6 ya basili tutarak speaker test cikacak  sirasiyla 4 kanalada ses vererek izleyeceksin. Ama radyoyu ilk actiginda net bir fm istasyonu acik kalsin. 3 ve 6 ya bastigunda  4ch yazisini goruyormusun onuda bir kontrok et.  Eger ses alamiyorsan cakma 4 cikisi calisan bir teyp ile arka hoparlorleri kontrol ettirmek gerekir.  Sayet ses var ise zaten sorun zaten teyptedir  hic tesisata bulasma o zaman

tarihinde Halil ibrahim Oruc tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...