İçeriğe Yönlendir

Focus I - 00 Ambiante Aldım Merak Ettiklerim

Mikail Alazcı

Recommended Posts

Mikail Alazcı
11 saat önce, Halil ibrahim Oruc yazdı:

Cihaz acik konumda iken  1 ve 6 tuslarina basili tut  dsp yazisi cikacaktir  diagnostic mode.  Sonra  3ve6 ya basili tutarak speaker test cikacak  sirasiyla 4 kanalada ses vererek izleyeceksin. Ama radyoyu ilk actiginda net bir fm istasyonu acik kalsin. 3 ve 6 ya bastigunda  4ch yazisini goruyormusun onuda bir kontrok et.  Eger ses alamiyorsan cakma 4 cikisi calisan bir teyp ile arka hoparlorleri kontrol ettirmek gerekir.  Sayet ses var ise zaten sorun zaten teyptedir  hic tesisata bulasma o zaman

Çok güzel anlatmışsınız 1 ve 6 tuşlarına basıldıgında işlev var bişeyler yazıyor ekranda ama 3 ve 6 tuşuna basılı tuttugumuzda hiçbir işlem görmüyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kilit nokta bence sağ koltuk latındaki hoparlör. eski sahibi birşeyler yaptırmış sonrada. yani bir şekilde arıza olmuşsa onu değişik bir yöntemle gidermeye çalışmışlarsa, önce o çalışma tesisatın neresinden yapılmöış onu bulmalı. arkaya giden hattı iptal etmiş olabilirler

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
18 dakika önce, Mikail Alazcı yazdı:

Çok güzel anlatmışsınız 1 ve 6 tuşlarına basıldıgında işlev var bişeyler yazıyor ekranda ama 3 ve 6 tuşuna basılı tuttugumuzda hiçbir işlem görmüyor 

Diagnostic moda girdikten sonra bir sure bekleyin  sonra 3 ve 6 ya basili tutun

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
On 03.06.2018 at 20:21, Halil ibrahim Oruc yazdı:

Diagnostic moda girdikten sonra bir sure bekleyin  sonra 3 ve 6 ya basili tutun

tekrar denedim ama bekleyince de olmuyor. Sanırım tek sorun teyp 4000 rds olması  fader ayarına izin vermiyor sanırım 4000 rds ler  bu ayara kapalı 

şu anda bana en iyi yardımcı olacak kişi bir 4000 rds kullanıcısı ve  yorumu,kaç gündür arıyorum aracında 4000 rds takılı olan birisini bulamadım 

Sorun büyük ihtimalle teyp de bu yüzden bana 5000rds lik teyp lazım   

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Senin yerinde olsam  orjinal teyp sevdasindan vazgecerdim  her konuda onde durmak istersen tabi:)

Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
3 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Evet görünüyor. 

Tahir bey bugun 80 kmlik yolun git gel yapım giderken bi sorun olmadı ama dönüşte 4 yada 5 defa aynı şeyi yaptı hararet göstergesi yokuşu cıkıp düzlüğe gelince aniden artıyor 10 sn öle kalıp aniden düşüyor 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
36 dakika önce, Mikail Alazcı yazdı:

Tahir bey bugun 80 kmlik yolun git gel yapım giderken bi sorun olmadı ama dönüşte 4 yada 5 defa aynı şeyi yaptı hararet göstergesi yokuşu cıkıp düzlüğe gelince aniden artıyor 10 sn öle kalıp aniden düşüyor 

Yalancı hararet yapmış araç. Konusu var forumda bir inceleyin isterseniz. 

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Bir saat önce, Mikail Alazcı yazdı:

Eger bu gercek hararet olsa zaten arkadan cikan beyaz dumani gormemek mumkun olmaz

Zaten zetec lerde   asiri hararetten sonra  2 enjeksiyon kapattirilir otomatikmen arac bi sure 2 pistonla gider  ve akabinde motor kendini kapatarak korumaya alir.  Kuskunuz olmasin    herkesin dedigi gibi yalanci hararet sorunu:) forumu cok dolasip her yorumu okuyup fikir sahibi olduktan sonra bir yol izleyebilirsiniz   cunku  ustalarin farkli yorum ve farkli cozum teknikleri ile karsi karsiya kalabilirsiniz   ornegin termostati deldirip pul koydurmak gibi:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı
5 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Yalancı hararet yapmış araç. Konusu var forumda bir inceleyin isterseniz. 

4 saat önce, Halil ibrahim Oruc yazdı:

Eger bu gercek hararet olsa zaten arkadan cikan beyaz dumani gormemek mumkun olmaz

Zaten zetec lerde   asiri hararetten sonra  2 enjeksiyon kapattirilir otomatikmen arac bi sure 2 pistonla gider  ve akabinde motor kendini kapatarak korumaya alir.  Kuskunuz olmasin    herkesin dedigi gibi yalanci hararet sorunu:) forumu cok dolasip her yorumu okuyup fikir sahibi olduktan sonra bir yol izleyebilirsiniz   cunku  ustalarin farkli yorum ve farkli cozum teknikleri ile karsi karsiya kalabilirsiniz   ornegin termostati deldirip pul koydurmak gibi:)

Sağolun rahatlattınız beni peki bayram vesilesiyle yaklaşık bin km yol yapacağım sorun olur mu bayram sonu baktırsam yoksa biran önce yaptıemalımıyım 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Baktırın bence 1000 km eziyet olmasın. Gerçekten hararet yapsa bu sefer ciddiye almazsınız. 

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
15 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Baktırın bence 1000 km eziyet olmasın. Gerçekten hararet yapsa bu sefer ciddiye almazsınız. 

Nasreddin hocanin meselesine donmesin;))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mikail Alazcı

Çözdük konuyu bugün Ankara da bir usta var ona gittim havasını aldı sorun çözüldü

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mikail Alazcı

merhabalar herkese uzun zamandır uğraşıyordum bu hafta sonu kendi çabalarım sonucunda buldum sorunu, orta dirkten arka kapıya kabloları bağlayan soketin ordan arka hoparlörün kablolarını kesmişler kim neden yapar bilmiyotrum ama bariz kesmişler madem ses almak isemiyorsun arkalardan fader ayarından kapat arkaların sesini

birde sag koltuğun altında ki hoparlörde handsfree blutouth içinmiş teybin altından kocaman bir decoder şeklinde kablo girişleri olan ama bütün kablolarının uçları kesilmiş vaziyette bir kutu çıktı. Panosonic marka bişiy sag koltuğun altında ki hoparlörde ona bağlanıyor,

sonuç olarak arka hoparlörden ses almam hayatımda bişiy katmadı ama biraz takıntılı biriyim orda varsa o hoparlör o özellik kesinlikle çalışması gerek

herkese yorumları için teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 dakika önce, Mikail Alazcı yazdı:

sonuç olarak arka hoparlörden ses almam hayatımda bişiy katmadı ama biraz takıntılı biriyim orda varsa o hoparlör o özellik kesinlikle çalışması gerek

herkese yorumları için teşekkür ederim

Şaşırmadık :)

Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...