İçeriğe Yönlendir

Fluence - Yağlanma

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selamin aleyküm. fluence aracın resimde görülen yerde yağ olduğunu gördüm. belki de terleme de olabilir.tam bilemiyorum. o parçanın adı nedir.neden yağlanmış olabilir. bilgisi olan var ise paylaşabilir mi? 713e0beabfd285d2398f4a2fb9da3664.jpgd82e3c28e9ad1b22ad60fc6e19458c03.jpgcc17a1fb0c07c26d680d0f4ccc4a1a92.jpg

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

basınc borusu intercolerden gelen genelde yaglıdır terlidir bu alan hava sürkilasyonu gectigi için.

hortumu değiştirmende fayda var

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Şimdi, Okay Kaygusuz yazdı:

basınc borusu intercolerden gelen genelde yaglıdır terlidir bu alan hava sürkilasyonu gectigi için.

bu yağlanma veya terleme normal mi diyorsunuz? motor yağının da beraberinde eksilmesi ve motor yağının fazla konulması gibi sebeplerden ötürü oluyormuş , 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
18 dakika önce, Murat_Durmaz yazdı:

bu yağlanma veya terleme normal mi diyorsunuz? motor yağının da beraberinde eksilmesi ve motor yağının fazla konulması gibi sebeplerden ötürü oluyormuş , 

sanmam yagın fazla veya eksik konulması ile alakasını. hava filtesinden cekiyor havayı turbo tekrar intercolere geciyor sugutuyor ordanda silindirlere gidiyor hava.

tabi turbonun milindeki bosluk cogaldıkca  yağda kacırıyor olabiliyor bazı nedenlerde ama sizdeki terleme yağ basmamıs yani turbo.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

HEr şey normal. Tüm DCI'larda mevcuttur bu yağlanma. Asıl intercooler'ın orayı görmelisiniz :)

Renault'dan anlayan biri kelepçe sıkması veya değişimi ile sorunu çözer. Intercooler'ın orası güzelce temizlenmeli, kelepçesi iyi sıkılmalı. Sağlam kirlenmiştir şu anda.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

HEr şey normal. Tüm DCI'larda mevcuttur bu yağlanma. Asıl intercooler'ın orayı görmelisiniz :)

Renault'dan anlayan biri kelepçe sıkması veya değişimi ile sorunu çözer. Intercooler'ın orası güzelce temizlenmeli, kelepçesi iyi sıkılmalı. Sağlam kirlenmiştir şu anda.

peki resimdeki mevcut durum aracın performansına bir etkisi olur mu? örneğin aracım 2012 model 88.000 km de ,  araç 1. viteste bana ağırmış gibi geliyo. uzun yola da çıktım. bir sıkıntı görmedim. yüksek hızlara rahat çıkıyor. ayrıca dik yokuşlarda zorlanıyorum. bu resimdeki olayın söylediklerimle ilgisi varmıdır? yoksa başka nedenlere mi bakmak lazım?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
boruyu değiştir intercolori temizlet gelsin hp ler +5
:)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Murat_Durmaz yazdı:

peki resimdeki mevcut durum aracın performansına bir etkisi olur mu? örneğin aracım 2012 model 88.000 km de ,  araç 1. viteste bana ağırmış gibi geliyo. uzun yola da çıktım. bir sıkıntı görmedim. yüksek hızlara rahat çıkıyor. ayrıca dik yokuşlarda zorlanıyorum. bu resimdeki olayın söylediklerimle ilgisi varmıdır? yoksa başka nedenlere mi bakmak lazım?

Bi sıkıntı yaşamazsınız. Yokuşlarda zorlanma için debriyaja baktırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
17 dakika önce, Murat_Durmaz yazdı:

Hiç bir şekilde verim kaybı olmaz. Olası hava kaçağını zaten aşırı besleme tolare ediyor. Kelepçe sıkılacak o kadar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...