İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobille İlgili Açıklama

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

"Elon'la konuştum, en ileri teknoloji neyse onu yapacağız"

İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki aday tanıtım toplantısında gündemden düşmeyen yerli otomobille ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Elon'la konuştum. En ileri teknoloji neyse onu yapacağız."

Yerli otomobille ilgili açıklama:

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki pek çok konunun yanı sıra yerli otomobil konusuna da değindi. Erdoğan, Tesla CEO'su Elon Musk'la konuştuğunu ve yerli otomobilde en ileri teknolojiyi kullanacaklarını dile getirdi.

Rakiplerinden Muharrem İnce’nin yerli otomobil projesiyle ilgili söylediklerine yanıt veren Erdoğan, Tesla CEO’su Elon Musk’la konuştuğunu ve bu projede en ileri teknolojinin kullanılacağını belirtti. Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Otomobili milli bütçeden yapmayacağız. 5 dev bir araya geldi, ben de haydi dedim. 2020-21 gibi yerli otomobilimizi üreteceğiz. Biz bu otomobilde en ileri teknolojiyi kullanacağız. Bundan kısa bir süre önce Tesla’nın sahibi ziyarete geldi, Elon’la konuştum. En ileri teknoloji neyse onu yapacağız.”

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelmiş ve Türksat 5A-5B uydularının fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil konusunda da Tesla ile yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldığı belirtilmişti.

Bunun yanı sıra Tesla’nın yıl sonuna kadar Türkiye’ye geleceği geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklandı. Bugün de süperşarj istasyonlarının ülkemizdeki belirli şehirlere kurulup hizmete sunulacağı Elon Musk tarafından onaylandı. ABD merkezli elektrikli araç üreticisi, Türkiye planlarını yürürlüğe koymaya başladı gibi görünüyor. Ancak Musk’ın yerli otomobil projesine nasıl katkıda bulunacağı henüz tam olarak belli değil.

Kaynak http://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-aciklamalar-1990414

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Seçim öncesi Basketbol Milli Takımının başına Michael Jordan gelecek deseler şaşırmam.

• Beğen 11
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Emre Demir
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bizim sektördeki zehir gibi adamlar elonu ellerinde oynatır 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Heyy yavrum heey, uçuyoruz resmen, hadi hayırlısı ne diyim :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
22 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Yap işlet devret modeli yapsak

Elon bize Türk arabası yapsın. Her biniş 10TL. İçine istanbulkart koyalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Elon bize Türk arabası yapsın. Her biniş 10TL. İçine istanbulkart koyalım.

Siz daha iyi bilirsiniz hocam ancak, yanlış hatırlamıyorsam yerli otomobil projesi için 35 milyar harcanmış. Madem projeyi Musk yapacak, Tesla'ya ortak olsaydık nasıl olurdu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Proje için henüz yapılmış bişey yok ki.
Parayı kim nereye harcamış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Herkeste bir burun kıvırma nedense.

Yalanın kokusu yaktığı içindir 

• Beğen 12
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
(düzenlendi)

O değil de kamuflajla getirilen, millet yemeyince platformu aldık denen ve 2 tl'lik şarj ile 100 km gidecek olan yerli ve milli Saab noldu haber var mı? Çinli bir elektrikli otomobil üreticisini batmaktan kurtaran milyon dolarlar nerede? Rafa kalktı. O arabayı bize tanıtan şahıs sonrasında savunma bakanı oldu ve yerli uçak yapacağız dedi. Yine vatandaşın milyon dolarları bir yerlere akacak dedik ama bir şey çıkmadı altından, şimdi f 35 peşindeyiz. 

Kısaca: Yaptıkları, yapacaklarının teminatı...

tarihinde Emrah Uludağ tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok konuştuk vaktinde. Yapılmalı. Hiçbir zaman geç kalınmaz doğru hamleler ile. Bizi değil, 100 yıl sonrasındaki kuşakları düşünüp eylemler yapılmalıdır. 

Belkide uçan arabalar TC malı olarak yayılacak dünyaya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yok arkadas yaranilmaz bu millete [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Belkide uçan arabalar TC malı olarak yayılacak dünyaya 

Uçan balon imalatı var mı Türkiye de yoksa ithal mı ?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Insallah bir an once yapilir . Gun gelir harp. cikar civata bile satmazlar o gun birakin pasatlari mondeolari haci murat bulamayiz

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 saat önce, Ahmet Ekici yazdı:

Siz daha iyi bilirsiniz hocam ancak, yanlış hatırlamıyorsam yerli otomobil projesi için 35 milyar harcanmış. Madem projeyi Musk yapacak, Tesla'ya ortak olsaydık nasıl olurdu?

Sizin bilmediğiniz bazı şeyleri biliyorum. Sorun liyakat liyakat liyakat.

4 saat önce, Emrah Uludağ yazdı:

O değil de kamuflajla getirilen, millet yemeyince platformu aldık denen ve 2 tl'lik şarj ile 100 km gidecek olan yerli ve milli Saab noldu haber var mı? Çinli bir elektrikli otomobil üreticisini batmaktan kurtaran milyon dolarlar nerede? Rafa kalktı. O arabayı bize tanıtan şahıs sonrasında savunma bakanı oldu ve yerli uçak yapacağız dedi. Yine vatandaşın milyon dolarları bir yerlere akacak dedik ama bir şey çıkmadı altından, şimdi f 35 peşindeyiz. 

Kısaca: Yaptıkları, yapacaklarının teminatı...

Zügurt agadaki gibi... peki kim oy verdi ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Gerçekçi olsun, canımı yesinler. O Saab'ı satın alsalardı zamanında, en doğru hamle olurdu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...