İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobille İlgili Açıklama

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Furkan Bakırel
Yav he he demedin mi [emoji4]
Bakan kendisi açıkladı, piyasadan %5 indirim olacak diyor. 95TL'ye onu mu alırsın, 100TL'ye yılların arge'si olan bir markayı mı?
Eğer becerebilirlerse (!) yerliyi destek için yerliyi tercih etmek gerekli diye düşünüyorum umarım yapılır umarım sonu devrim gibi olmaz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
41 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
Yav he he demedin mi emoji4.png
Bakan kendisi açıkladı, piyasadan %5 indirim olacak diyor. 95TL'ye onu mu alırsın, 100TL'ye yılların arge'si olan bir markayı mı?

Eğer becerebilirlerse (!) yerliyi destek için yerliyi tercih etmek gerekli diye düşünüyorum umarım yapılır umarım sonu devrim gibi olmaz.

Güzel fikir ama bu forumda bile TV buzdolabı kombi alımlarında sürekli bir yerli malından kaçış görüyorum. Arabada olmayacak mı ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
16 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Güzel fikir ama bu forumda bile TV buzdolabı kombi alımlarında sürekli bir yerli malından kaçış görüyorum. Arabada olmayacak mı ki?

Çamaşır makinesini Bosch konuşan birinin lafına inanıp aldım. Müşterisinin güvenini 6. yılda kaybetti.

Tamir masrafının 3 katına, yerli diye bildiğimizi aldık.

Eğer alabilecek durumda olur ve emsal donanım seviyesine göre aynı fiyata bile satılsa tercihim yerliden tarafa olur.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Beyaz esyada yerli tercih ettim memnunum telefonda yerlo tercih ettim memnun degilim 5 yil geçmeden yerli araba almam

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Emmi,Mehmet hoca,Servet,Önder almadan yerli almam önce işi bilenler alsın sıkıntılarını bir görelim düşünürüz [emoji39][emoji41]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çıksa alacağız da. Çıkması oldukça zor. Öyle bir gemideyiz ki herkes bi tarafa çekiyor leş kargaları etrafını sarmış yeni doğan civcivin...

Bastırsa şu microsoft için bizim sektörde çok yararlı şeyler çıkar. Gıkları çıkmıyor. Pardus'a laf sokmayı bilir siyasetçiler ama edilen tasarruf kadar bile azcık para ayırmazlar. Şu an personel sıkıntısı var ulakbimde kaç senedir. Hep eleştiri var ama azcık ödenek yok.

Hadi para vermicen bari o zaman yönetmelik çıkar. 

DMO 'ya pardus zorunlu uyum şartını bile ben yönetimde görevli iken zorla geçirttik.

Matlab gelmiş okuldan senelik 35 bin dolar istiyor.  Deget len dedik. iki tane if then else yazacak diye öğrenciler..Üstelik açık kaynağı var...

microsoft 280 bin fiyat çekti bu sene için...elimden gelse kovalamak istiyorum ama personel malesef herkes kendi bacağını düşünüyor libreoffice de mektup yazamıyacaklar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çıksa alacağız da. Çıkması oldukça zor. Öyle bir gemideyiz ki herkes bi tarafa çekiyor leş kargaları etrafını sarmış yeni doğan civcivin...

Bastırsa şu microsoft için bizim sektörde çok yararlı şeyler çıkar. Gıkları çıkmıyor. Pardus'a laf sokmayı bilir siyasetçiler ama edilen tasarruf kadar bile azcık para ayırmazlar. Şu an personel sıkıntısı var ulakbimde kaç senedir. Hep eleştiri var ama azcık ödenek yok.

Hadi para vermicen bari o zaman yönetmelik çıkar. 

DMO 'ya pardus zorunlu uyum şartını bile ben yönetimde görevli iken zorla geçirttik.

Matlab gelmiş okuldan senelik 35 bin dolar istiyor.  Deget len dedik. iki tane if then else yazacak diye öğrenciler..Üstelik açık kaynağı var...

microsoft 280 bin fiyat çekti bu sene için...elimden gelse kovalamak istiyorum ama personel malesef herkes kendi bacağını düşünüyor libreoffice de mektup yazamıyacaklar...

çıkar varsa iyiler hep geride kalır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Yerli araç kolay değil arkadaşlar. Araç yapmakta sıkıntı yok satmakta var..

Baksanıza bu forumda bile arkadaşlar misal, TV alıyor yerli tercih etmiyor. Otomobil çıkarsak nasıl olur düşünün...üstelik maliyet de daha ucuz olmayacak..Niye olsun ki?

Tek çıkış yolu başka bir konsept ile ulaşım aracı çıkartmak olabilir. Bu, 7 kişilik minivan olabilir, eski usul steyşın vagon-suv arası bişey olabilir, 3 kişilik ucube bişey olabilir, yahut fiberglas olabilir. gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
17 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Baksanıza bu forumda bile arkadaşlar misal, TV alıyor yerli tercih etmiyor. Otomobil çıkarsak nasıl olur düşünün...üstelik maliyet de daha ucuz olmayacak..Niye olsun ki?

Tek çıkış yolu başka bir konsept ile ulaşım aracı çıkartmak olabilir. Bu, 7 kişilik minivan olabilir, eski usul steyşın vagon-suv arası bişey olabilir, 3 kişilik ucube bişey olabilir, yahut fiberglas olabilir. gibi...

darçelik led tv ler nasıl acep,  ne dersin? arabayı geç o zor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
20 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

O bakan değil şuanda. O sebeple çıkamadı yollara yerli aracımız. 

Yenisiyle eskisiyle bir düzen içinde devam ediyor devlet işleri ama o kadar arapsaçı olmuş ki geçtiğimiz yıllarda herşey, temizlemek çok çok zor hele belli zihniyetleri düzeltmek. Bununla beraber iyi niyetli insanların da bakanlıklarda çeşitli kademelerde olduğunu görüyor zaman içinde bu arkadaşların neslinin çoğalmasını diliyorum. Cemaatle tarikatla yahut hemşehrilikle akrabalıkla artık bir yere ülkenin varamayacağını yavaş yavaş herkes anlıyor. Ama daha çok yolumuz var.

1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

darçelik led tv ler nasıl acep,  ne dersin? arabayı geç o zor...

Onları da biliyorum. Birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama "plaza bebeleri" Ar-Ge bölümünün önünü kesiyor onlarda da. Herşey para ve üçüncü çeyrek gelirleri ve ikramiyeler olunca kimse uzun vadeli şeyleri iplemiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

O zaman yok, mecburen yabancı alıyoruz, bizde herşey yarım yamalak...

Olabildiğince "hiçbişey almamak" herhalde en doğrusu.

Biraz paramız vaktimiz olduğunda gelişmeye eğitime ve çevreye ayırmak lazım çok parası olan ise ihracatı düşünmeli.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Olabildiğince "hiçbişey almamak" herhalde en doğrusu.

Biraz paramız vaktimiz olduğunda gelişmeye eğitime ve çevreye ayırmak lazım çok parası olan ise ihracatı düşünmeli.

Tüm yatırım çocuğa şuan, gerisi zorunlu ihtiyaçlara, zevk ve lüks ise minimumda şuan, hatta yok bile...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
36 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu siz düşünürken, 

O açıklamayı yapan bakan düşünemiyor mu ? Ki 2016 da 30-40 tane filo üretiyor 2018 de satışa arz ediyor.. ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu siz düşünürken, 

O açıklamayı yapan bakan düşünemiyor mu ? Ki 2016 da 30-40 tane filo üretiyor 2018 de satışa arz ediyor.. ?

24 saat çok uzun bir zamandır, sakla samanı gelir zamanı, ak koyunun kara kuzusu da olur....

2123 te çıkar elbet...

On 01.06.2018 at 18:49, Çağlar Bayur yazdı:

profesyonel gözle , elde mendil bu tip haberleri izliyorum. magazin olarak normal rutin, cmylmz evinde basılan mersolularla aynı kalibrede

vesile olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...