İçeriğe Yönlendir

Golf 7 - Led Sinyalli Bi-led Far

Fatih Gökçınar

Recommended Posts

Fatih Gökçınar

Herkese Merhaba ;

Aranıza yeni katıldım. Emre Şimşek (eniştem) aracılığıyla foruma yeni üye oldum. Özel bir Otobüs-kamyon firmasında proje mühendesiliği yapıyorum. Aşağıdaki konu hakkında görüşlerinizi rica ediyorum.

Aracıma https://urun.n11.com/led-far/vw-golf-7-cift-u-bi-xenon-led-far-led-sinyal-P211957108 linkteki farı alıp takmayı düşünüyorum ama emin olamadım, dikkat etmem gereken nelerdir.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Oem bixenon farı tavsiye ederim. Bununla ancak görünüş olarak kazancınız olur. Aydınlatma olarak yüksek beklentileriniz olmasın bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
3 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bu far bi-xenon değil bi-halojen aslında. H7 mercek var üzerinde.

Sanırım bi-led

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Fatih bana konuyu danıştığında bu farı alsa taksa çalışır mı onu bilemedim açıkçası. Arabası 2014 Comfortline. Yani soketler vs uyar mı bilemedim. Bir de maliyet olarak sanırım oem olayına giremeyebilir.

2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bi-halojen merceğe led ampul takıp bi-led diye satıyorlar. :) 

:) Hımmm peki bu bildiğimiz xenon gibi perdeli mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Beklenti yüksek değilse alınabilir. Yani oem xenon far kadar beklenti yoksa alınır. Alayı çin malı zaten :) 

Ama kafadan görüntü harika oluyor. Çift U led çok yakışıyor.

Satıcıya danışmakta fayda var ama genelde tak çalıştır şeklinde oluyor. Herhangi bir tadilat değişiklik gerekmiyor bu farlarda. Oemlerde durum biraz farklı oluyor.

3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Fatih bana konuyu danıştığında bu farı alsa taksa çalışır mı onu bilemedim açıkçası. Arabası 2014 Comfortline. Yani soketler vs uyar mı bilemedim. Bir de maliyet olarak sanırım oem olayına giremeyebilir.

:) Hımmm peki bu bildiğimiz xenon gibi perdeli mi?

Bi-led dediği için perdeli diye düşünüyorum ben :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alıntı

u ledlerin homojenliği güzel. Tek mercek, bixenon özelliği (perde hareketi) var. İçeriden yükseklik ayarını yapabiliyorsunuz, motoru mevcut farda

Yorumlardan bir tanesi bu şekilde. Demekki perdeli. Ama xenon kaldıracak kadar da iyi değil anlaşılan. Olsun. Eğer led halojen kadar gösterebilecekse alınır demekki :)

Benim bir diğer korkum da acaba erkenden sararma yapar mı far. Satıcıya mesaj gönderip garanti vs oluyor mu sormak lazım..

Işık uzmanı @Servet Aydın ne der acep?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Farı alırsanız led ampulleri aliexpressten daha kaliteli bir ampul alın. Yanında verecekleri muhtemelen COB leddir.

Yorum bağlantısı
Fatih Gökçınar

Önereceğiniz Led ampul var mı ? Markası ya da bir link

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

@Erdem Dertsiz de gelsin hele :)

13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

en son bu tip farla uğraşırken kırmıştı

İnsanlar hata yapa yapa öğrenir. Servet abi de çook çook bilgili. Düşün artık ne kadar hata yaptığını 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hali hazırda 360 derece ışık yayan led kullanıyorum. Yağmur çamur vs fark etmedi. Gayet başarılı. Ömür olarak ne olacak bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ha şöyle, 360 derece olacak o led ampül, yoksa hep eksik kalır, mercek dağıtsa bile....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu fardan sahip bir arkadas mercek degisimi yaptirdi. Cunku aydinlatma yoktu. Aydinlatma adina birsey beklemeyin hangi ampulu takarsaniz takin. Led ampulle beraber satiliyorsa buyuk ihtimal bihalojendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet abinin dediği lambayla kotarılamaz mı sence üstad?
Takilir ustad kurtarir ama soket tutar mi sokete ihtiyac var mi bunlar da onemli.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu soruların cevabı satıcıda mı yani? Ne soracaz tam olarak?
Led ampul birebir uyumlu mu sokete gerek var mi vs.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

20 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

@Erdem Dertsiz de gelsin hele :)

ben 15 k xenon takılı kullanıyorum perdeli olduğundan far çizgisi çok net. Direk tak çalıştır bunlar. Kodlama ihtiyacı yok. Belki gündüz farı hata verebilir.

WD61z2.jpg

3z1Y52.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
5 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

O zaman alıp xenon takalım mis gibi olsun be ya. Harika görünüyor seninki..

Abi her xenon olmuyor haberiniz olsun canbus özellikli kaliteli birşey olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...