İçeriğe Yönlendir

Fusion - Marş Basmıyor

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

2004  1.4 tdc 150 binde fusion sahibiyim 3 gün önce; triger , v kayışı, devirdaim, antifriz,  sıvı conta,  ex keçe, şarj dinamosu revizyonu, ve enjektör revizyonu yaptırdım. 3 yıldır araba bende yağ bakımı hariç sanayiye gitmedim. Bugün arabayı dalgınlıkla viteste calıştirdim stop etti bir dahada marş yemedi , ancak vurdurarak çalıştırabiliyor um sorun marş motorundamı yoksa bu yapılan işlemlerle alakalı mı  lütfen yardım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Marş basıyor da çalışmıyorsa marş motoru dişlisi veya volan zarar görmüş olabilir..

Vurdurunca düzgün çalışıyorsa diğer parçalar temize çıkar::

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Cevaplar için teşekkürler burdurun aynı çalışıyor sorun yok yüksek devirlerde kullandım sonra stop ediyom motor sıcakken gene marş basmıyor , marş dinamosu arzalıysa maliyet ne kadar çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
50 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Marş basıyor da çalışmıyorsa marş motoru dişlisi veya volan zarar görmüş olabilir..

Vurdurunca düzgün çalışıyorsa diğer parçalar temize çıkar::

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum, evet vurdurunca düzgün çalışıyor . Maliyet ne kadar çıkar abi.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
10 dakika önce, Fatih Eroglu yazdı:

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum, evet vurdurunca düzgün çalışıyor . Maliyet ne kadar çıkar abi.

Ayrıca kontağı yarım çeviriyorum bütün ışıklar yanıyor sonra tam çevirince akü ve yağ ışıkları yanık kalıyor sorun yok gibi yalnız marş almıyor tık diye ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Volan değildir büyük ihtimalle, marş motoru onarımı fazla tutmaz. Otomatiği bile sıkışmış olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
2 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Volan değildir büyük ihtimalle, marş motoru onarımı fazla tutmaz. Otomatiği bile sıkışmış olabilir..

Teşekkürler abi , diğer değişen parça lar sonrası İlk iki gün sorunsuz bindim motor sesinde bariz azalma oldu sonra motor sesi artmaya başladı , Ford özel servisinde yaptırdım neden olur acaba trigerdenmi yoksa enjektör tenmi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Marş dişlisi bir bobin vasıtası ile hareket eder ve o anda marş kontağı harekete geçerek marş motorunu çalıştırır. Sizin araçta marş kontağı çalışmıyor, veya marş dişlisi kilidi kırılmış olmalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 dakika önce, Fatih Eroglu yazdı:

Teşekkürler abi , diğer değişen parça lar sonrası İlk iki gün sorunsuz bindim motor sesinde bariz azalma oldu sonra motor sesi artmaya başladı , Ford özel servisinde yaptırdım neden olur acaba trigerdenmi yoksa enjektör tenmi

Nasıl bir ses artması oldu?

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
2 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Nasıl bir ses artması oldu?

İçeri motor sesi fazla gelmeye başladı , rölanti de ses yok ama gaza basmaya başlayınca bariz traktör sesi ne yakın ses geliyor çok gürültülü  enjektör bakımı yaptırdım , triger değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
10 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Marş dişlisi bir bobin vasıtası ile hareket eder ve o anda marş kontağı harekete geçerek marş motorunu çalıştırır. Sizin araçta marş kontağı çalışmıyor, veya marş dişlisi kilidi kırılmış olmalı 

Arabayı dalgınlık la viteste unutmuşum marşa basınca stop etti bir dahada çalışma dı vurdurmayla çalışıyor dişliyi mi kırdık acaba viteste calıştırınca

4 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Senin arabanın marş motoru takılı kalmış olmasın..

Onu nasıl anlarız abi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
16 dakika önce, Fatih Eroglu yazdı:

Onu nasıl anlarız abi

Sökmeden zor, bir ihtimal motor çalışmıyorken vitesteki arabayı ileri geri sallayınca kurtulma ihtimali olurdu eski arabalarda..

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Akşam kontağı yarım çevirdim farları yaktım bütün gösterge ışıkları yandı, tam çevirince akü ve yağ göstergesi dönmedi diğerleri söndü farlarda kontağı tam çevirince söndü hemen geri yandı ayrıca kontağı tam çevirince tık diye ses geliyor başka bir hareket yok .

10 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Sökmeden zor, bir ihtimal motor çalışmıyorken vitesteki arabayı ileri geri sallayınca kurtulma ihtimali olurdu eski arabalarda..

Yok Abi onu denedim vitesle oynadım değişen yok aynı

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

akü zayıflamış olabilir? ölçüm yapıldı mı aküye?

Akü ye takviye kablosu bagladık komşunun arabadan birde öyle denedik olmadı sorun akü de gözükmüyor

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
On 03.06.2018 at 02:00, Gökhan Albayrak yazdı:

Marş motorunu kısa devre yapmayı hiç denediniz mi?

Evet arkadaşlar sorun çözüldü marş dinamosundanmış , revizyon+ işçilik 200tl ödedim Ford özel servisinde fiyat normalmi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Fatih Eroglu yazdı:

Evet arkadaşlar sorun çözüldü marş dinamosundanmış , revizyon+ işçilik 200tl ödedim Ford özel servisinde fiyat normalmi?

Tam ne yapıldı ? Motor sesindeki artış düzeldi mi ?

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Geçmiş olsun :)

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
4 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Tam ne yapıldı ? Motor sesindeki artış düzeldi mi ?

Valla usta test etti normal dedi saat gibi dedi . İki aydır şarj dinamasundan uğultu geliyordu geçen hafta onu yaptırdım birde enjektörleri temizlettim . Usta sen önceki uğultu sesine alışmıssın onu yapınca enjektörleride temizleyince motor kendine geldi dedi ses normal dedi test etti .

Abi bugün dinamoyu söktü zor yerdeymis bağa uğraştı kömürleri değiştirdim dedi birde sarma felan lafı etti bende tamam dedi yapılan işlem 1 yıl garantili dedi 200tl verdik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...