İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Radyatör Su Kaçağı

Yasin Aydan

Recommended Posts

Yasin Aydan

Arkadaşlar üstadlar,

Radyatörün üst tarafında derme çatma yöntemlerle yapılmış bir hortum ve tıpa var ve oradan hortum eskidiği için kaçak yapıyor. Bunun orginalinde nasıl bir şey var ve benim ne yapmamı tavsiye edersiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

https://i.hizliresim.com/aYyRE7.jpg

X6Dp40.jpg

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Otomatik şanzımanın yağ soğutucu bölümü gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
7 saat önce, Cemal Demirezen yazdı:

Otomatik şanzımanın yağ soğutucu bölümü gibi geldi bana.

Araba manuel Cemal bey. Orijinalde nasıl bir parça var onu merak ediyorum. Bulabilirsem onu alıp takacam.

Yorum bağlantısı
Kağan Eroğlu

Benim aracın orijinal su deposu tek çıkış radyatör iki girişti su deposundaki tıkama yüzünden conta yaktım sonradan tek çıkışlı depo bulamadığım için de çift çıkışlı depo taktırıp ikinci çıkışı oraya bağlattım şu an orası da aktif sıcak su akışı mevcut elle kontrol ettiğimde. Bu olaydan sonra radyatörde çatlak vardı onarıcı ilaç attılar sanayide senin işini görür bu diyerek radyatörü değiştirme zahmetinde bulunmadılar değiştirin dediğim halde ve motor su yerine bu delikten giren havayı devirdaim yaptığı için motor yandı. Anlayacağınız işin ehli bir ustaya gidin ve radyatör su devirdaim işlerini şansa bırakmayın. Benim deneyimlerim bu yönde, 9 ayda sadece sudan sebeplerden çıkardığı masraf 6 bin tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
8 saat önce, Kağan Eroğlu yazdı:

Benim aracın orijinal su deposu tek çıkış radyatör iki girişti su deposundaki tıkama yüzünden conta yaktım sonradan tek çıkışlı depo bulamadığım için de çift çıkışlı depo taktırıp ikinci çıkışı oraya bağlattım şu an orası da aktif sıcak su akışı mevcut elle kontrol ettiğimde. Bu olaydan sonra radyatörde çatlak vardı onarıcı ilaç attılar sanayide senin işini görür bu diyerek radyatörü değiştirme zahmetinde bulunmadılar değiştirin dediğim halde ve motor su yerine bu delikten giren havayı devirdaim yaptığı için motor yandı. Anlayacağınız işin ehli bir ustaya gidin ve radyatör su devirdaim işlerini şansa bırakmayın. Benim deneyimlerim bu yönde, 9 ayda sadece sudan sebeplerden çıkardığı masraf 6 bin tl.

Kağan bey konuya bay hakim olduğunuz belli. Peki benim aracımda bu delik kapalıydı. Yine kapalı olsa bir sakıncası var mı? Çünkü benim aracımın su ve devirdaim ile ilgili şuan bir sıkıntısı yok. Bende eskisinde olduğu gibi geçici bir şekilde orayı kapalı tutuyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...