İçeriğe Yönlendir

Tiguan - Deri Direksiyon Kaplama

Cemil Çınar

Recommended Posts

Cemil Çınar

Henüz 30bin km' deyken 2,5 yaşındaki kızımın torpidodan aldığı ıslak mendille yaptığı temizlik sonrası deri direksiyon pırıl pırıl olmuştu.

Bu sıkıntıyı çözmenin yollarını aradım arap sabunu ya da kalıp sabun bir yere kadar işimi çözdü ancak kesin çözüm olmadı.

Aliexpresste dolaşırken bulduğum bu ürünü aldım.

Uygulamayı da yapamazsın, zor, diyenlere inat yaptım; sonuçlarıda aşağıda var tavsiye ederim.

Hatta yapamazsın diyen arkadaşlardan biri için dün sipariş verdik. Bir uygulama daha yapacağız.

https://www.aliexpress.com/item/Black-Leather-Hand-stitched-Car-Steering-Wheel-Cover-for-Volkswagen-VW-Gol-Tiguan-Passat-B7-Passat/32294275453.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3eee4c4d1edR13

cedbbe7ae8d3e660841468c43580311a.jpgeb8f04537e0af60790ae657d67bad672.jpg493a5ca142b521e6e8c4d69a547cac62.jpgcb849eb08ee0b414a27cbda38e6e8091.jpg7b4aaab9cf285d93e92efbd52f7f6124.jpgdf0b5665697b44a2202feaac6089bcca.jpgebe11be5881251bf60e6fefc33e73d24.jpgd7a8a8291e967977b8e531829cc2428d.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eski deriyi soydunuz değil mi ?

Hayır soymadan üstüne kapladım. Paket içerisinde bir karekod vardı (uygulama videosu) oradaki uygulama şeklinde deri soyma yapmıyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence soymalıydınız..  Bu şekilde çok kaba durmuş. 

Sorun sadece parlama ise, Eski deriniz de onarılabilirdi. Profesyonel destek aradınız mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cemil bey, yapamazsın diyenlere kulak vermeliymişsiniz :)

Maalesef başarısız bir işçilik olmuş. Deri direksiyonların yeniden kaplanmasında mutlaka eskisinin sökülmesi gerekiyor.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence soymalıydınız..  Bu şekilde çok kaba durmuş. 

Sorun sadece parlama ise, Eski deriniz de onarılabilirdi. Profesyonel destek aradınız mı ?

Mehmet bey bence, şimdi daha iyi oldu, daha iyi oturuyor. Eski deri için araştırma yaptım ancak tatmin edici bir sonuç çıkmadı.

1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Cemil bey, yapamazsın diyenlere kulak vermeliymişsiniz :)

Maalesef başarısız bir işçilik olmuş. Deri direksiyonların yeniden kaplanmasında mutlaka eskisinin sökülmesi gerekiyor.

Yapamazsın diyen için bir sipariş daha verdik :); onların yapamazsını dikemezsindi.

İlk deneme için oldukça iyi gözüktü bana.  Sıfır arabalarda alttaki deriyi korumak için kaplayan bile gördüm.Deri soyma olayını da araştıracağım.

1 saat önce, Kani Kaya yazdı:

http://deriklinik.com/urunler/

ben olsam bu ürünlere bakardım...

Güzel ürünler varmış, ancak bir kere parladımı bir daha iflah olmuyor.

tarihinde Cemil Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cemil Bey bence fena olmamış. En azından göze batmıyor sırıtmıyor. Elinize sağlık. Yalnız ben şu parlama olayını merak ettim. O nasıl bir şey. Islak mendil değince ne olmuştu tam olarak da bu kadar rahatsız edici bir görüntü oldu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Cemil Bey bence fena olmamış. En azından göze batmıyor sırıtmıyor. Elinize sağlık. Yalnız ben şu parlama olayını merak ettim. O nasıl bir şey. Islak mendil değince ne olmuştu tam olarak da bu kadar rahatsız edici bir görüntü oldu ?

Teşekkür ederim, ikinci daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Islak mendil ya da deterjan sürüldüğünde direksiyon parlak plastik gibi görünmeye başlıyor deri ile ilgisi kalmıyor.

İnternetten bulduğum bir resmi paylaşayım, benim bu kadar olmamıştı parça parçaydı.

9123c4bac3d1bb245e2344d7219f6219.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu parlaklığı gidermenin bir yolu var.. Öğreneceğim. Benimki de parlak. 

d95719dad7ee2b00a89b008ee6b8a481.png

5a2cde200e8eb3b81ec200a2f0f913d7.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Elinize sağlık, birdahakine daha güzel olur, dikişleri gevşek kalmış sanki...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim aracın kitapçığında deri olan kısımlara sabunlu su ile yıkayın başka bir şey sürmeyin diyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

benimkide dikme deri, periyodik olarak deri bakım sütü kullanıyorum, tam tersi bende parlak ve yumuşak olsun istiyorum, tabii sizinki gibi ayna mod parlaklıkta değil....

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Deri temizlik ürünleri var onlarla temizlik yaparsanız eski matlığına ulaşır. Derideki yağı temizlemek zordur her temizleyici ile olmaz. Profesyonel ürünler gerekiyor. 

Ayrıca bende ara ara direksiyonu ıslak mendil ile silerim. Parlaklık yerine tam aksi matlaşır :) 

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
15 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Potluklar halledilse gayet güzel olacak bence. Elinize sağlık. 

Dikerken yaptğığım hataları biliyorum artık ikinci sefer daha iyi olacak.

15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

d95719dad7ee2b00a89b008ee6b8a481.png

5a2cde200e8eb3b81ec200a2f0f913d7.png

Böyle bir video var ama bilemyorum, çok uğraştım. Focusta deriyi tekrar kaplatmak zorunda kalmıştım o da kısa süre sonra soyulmaya başladı.

Kullanılan kimyasallar önce tamam bu iş halloldu hissi verse de sonradan eskisinden daha kötü olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
23 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Benim aracın kitapçığında deri olan kısımlara sabunlu su ile yıkayın başka bir şey sürmeyin diyor.

Emin olmak için yine baktım, aşağıdaki temizlik uyarıları var.

DERİ KAPLI DİREKSİYON SİMİDİ/VİTES KOLU TOPUZU
(öngörülen bazı pazarlarda/versiyonlarda)
Bu elemanlar su ve nötr sabun ile temizlenmelidir. Kesinlikle ispirto veya alkol bazlı ürünler kullanmayınız. İç mekanı temizlemek için herhangi bir özel ürün kullanmadan önce, etiket talimatlarını ve bilgilerini, bunların ispirto ve/veya alkol bazlı maddeler içermediklerinden emin olmak için dikkatlice okuyunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...