İçeriğe Yönlendir

Bir Gün Muayene Gecikmesine Ceza, Üstelik Hafta Sonu

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy
18 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Napalım? Yanlışlar var diye devam mı edelim?

Amerikada benzer bir durum yaşadım. Arabanın muayenesi vardı ama plakaya yapışmamıştı. Araç arkadaşındı. Stiker torpidodaymış ama ben bulamamıştım. Mahkemeye itiraz ettim kazandım. Polis de geldi. Bunda bir sıkıntı yok. Polis görevini yapmak zorunda. Robin Hoodluk yapamaz. yapmamalı. Sonra nerde duracağını yürüyeceğini kestiremezsin kuralların. Ben imamım camiye yetişecem dersin bırakır. Nolacak şimdi?

Sayın Hocam varsa yoksa ABD diyorsunuz da napalım yani onlar gibi soğuk, ruhsuz duygusuz insanlar mı olalım. Bizim kendi kültürümüz ve inanç sistemimiz var buradaki insanımız da ona göre şekillenecektir mutlaka. Kanunlarımız da bu doğrultuda şekillenir dolayısıyla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Almancada hayır hayırdır derler, kural kuraldır, bizim sorunumuz kuralsızlık değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
14 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Sayın Hocam varsa yoksa ABD diyorsunuz da napalım yani onlar gibi soğuk, ruhsuz duygusuz insanlar mı olalım. Bizim kendi kültürümüz ve inanç sistemimiz var buradaki insanımız da ona göre şekillenecektir mutlaka. Kanunlarımız da bu doğrultuda şekillenir dolayısıyla.

Olar soğuk duygusuz felan değildir. Uzaktan size öyle gelir. Aynıdır. 

Pensilvanyada yine bir tanıdığın benzin istasyonu var. Türkiyeden yeni gelen işçilerden biri benzin alan kızlardan birine elle ufak sarkıntılık ediyor. 

Olay kasabada duyuluyor.

1 ay boyunca bir kişi bile benzin almıyor istasyondan. Adam kovuluncaya kadar. 

İnsan her yerde insan. Onların da çocukları okumuyor, kız arkadaşı oluyor merak ediliyor, evlenecek diye yardım ediliyor üç aşağı beş yukarı aynı. En önemli fark benim gördüğüm düzgün çalışma, etik ve adalet. Bunlar bizde yok.

Yarına yaparım dendi mi orda yapıyorsun. Burda ise cenazen çıkıyor.. misal.

bir kapı menteşesinde 4 vida deliği varsa 4'ünü de takar onlar. Biz ikisini takar "çeker bu abi" deriz.

Aynı dili konuşup rahat sohbet edemeyince uzak gelirler. Oturup iki muhabbet edince çok fark olmadığını anlarsın. 

Batı kuralsızlıktan çok acı çektiği için acı reçete ile öğrenmişler. Biz geniş coğrafyada yer değiştirerek problemi çözmüşüz. 

Mesela apartmanda geçinemedin mi? Başka yere git. Batı medeniyetinde uzlaşma ve kurala bağlı yaşama kültürü var. Bunun geçmişinde çok karanlık deneyimler var. Coğrafyanın da etkisi var. Biz o deneyimleri yeni tadıyoruz. Mesela kilisenin tahakkümü meselesi bu aralar ancak çözülüyor (15 temmuz vs)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
22 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Evet anlaması zordur.

Amerikada polisi mahkemeye veriyorum Türk halimle kazanıyorum, Türkiyede kendi ülkemde böyle bir haksızlığa uğrasam mahkeme mi? Hm? Ne?

Yani Amerikada bir beyazla bir siyah veya bir Amerikalı ile bir Türk vatandaşı eşit diyorsunuz yani. Biz de televizyon seyrediyoruz hocam.

Daha geçenlerde Cumhurbaşkanının korumalarını mahkum edecek kadar ileri gittiler. Bir Amerikalı Türkiye'ye gelsin Türk polisini arabaya oturtmazlar. Koruma için. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Yani Amerikada bir beyazla bir siyah veya bir Amerikalı ile bir Türk vatandaşı eşit diyorsunuz yani. Biz de televizyon seyrediyoruz hocam.

Daha geçenlerde Cumhurbaşkanının korumalarını mahkum edecek kadar ileri gittiler. Bir Amerikalı Türkiye'ye gelsin Türk polisini arabaya oturtmazlar. Koruma için. 

Korumalar orda adam dövmeye kalktı burdaki gibi. Evet gösteri kötüydü ama korumalar da fiziksel temasta bulundu.

Ha yabancı polis, gitmezsin olur biter. Bu şartlarda gelirsin dersin gelirse gelir. adamın kuralı zaten anlamakta zorlandığımız o.

Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız mahkemeye verin polisi. Mekanizmayı bi görün.

eğer düşünmüyorsanız_ Peki olay ne?

not: samimiyete binaen konuşuyorum lütfen yanlış anlamayın. Her halukarda abimsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Bir saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Herkese yazdıklarından dolayı teşekkür ederim. Sadece öğrenmek istediğim şuydu. 2 saat için bir devlet kurumu vatandaşına insiyatif gösterebilir mi? Gösteremezmiş. öğrenmiş oldum. Ama bana göre gösterebilmeli. Zaten acil olmasa yola çıkmazdım. Bugüne kadar trafik kurallarına en ince ayrıntısına kadar uymuşumdur. Bu sebepten dolayı paranın miktarına değil basit bir olaydan ceza yemem dokundu. herkese saygılar, hayırlı ramazanlar.

Evet saygı ve terbiye çerçevesinde olursa sıkıntı yok. Ama birinin açtığı konuda türkü söyleyebilmeyi bile düşünen biri ne kadar saygılıdır, ne kadar saygı görür. Öyle bir niyetiniz varsa başka konu açarsınız türkü adı altında istediğiniz türküyü söylersiniz. Benim konumda değil.

Haksız oldugunuzu bile bile Polis memurlarina tepki gosteriyorsunuz, tartistim diyorsunuz sayin hocam... Birde bunu foruma yazarak dile getirmekten cekinmiyorsunuz... Siz egitimcisiniz... Kural, usül hatasinin kucugu buyugu olur mu... ? 

Bu durumu kabullenmeyi hala istemiyorsunuz hala insiyatif göstermeli diyorsunuz... 

Sizin basit diye tabir ettiginiz hataniza insiyatif gösterilse o Polis Memuru 3 ay mesleğinden uzaklaşicak, alacagı cezada cabası siciline işlenicek... Sizin basit hataniza insiyatif gosterilse o Polis memuruna ruşvetmi aldın diye sorulucak... Sizin basit hataniza insanları bu denli agır ithamlar altında bırakılmaya insiyatif istemeniz yersiz ve mantiksiz...

Biraz karşı tarafıda düşünun işinize geldigi gibi degil...

O ceza 108 TL degil 3800 TL olsa bırakın gün geciktirmeyi dakka geciktirilmezdi...

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
48 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

Yorumları titreyerek okudum.
Anlaşılan herkes İsviçre peyniri yemiş Amerika jambonu tatmış daha sonra ülkeye yerleşmiş.
Yahu kişinin 1 günlük geçmiş muayenesi 1 gün.yaptırmayan biri olsa aylardır muayene kaçağı olur basarsın cezayı yollarsın gıkını çıkarmaz.
Kaldı ki bu 1 günlük gecikme büyük bir Güvenlik sorunu da yaramayacak bir durum es geçilebilir.
Kuralları ezmek kanınimıza işlemiş lafına katılırım lakin ülkenin denetim seviyesi Norveçin de üstüne çıktı da bizim mi haberimizyok.
İl Milli Eğitim müdürünün ceza yememek için polisi açığa aldırdığı, sıradan bir vatandaşın polisi tokatladığı, abart egzoz ile sokaklarımız çınlarken polislerin ceza yazamayız denetimde değiliz dediği ülkede 1 günlük muayene geçmesi hadisenin bu kadar manifestoya dönüşmesine ciddi şaşırdım.

İsviçre peyniri Amerika jambonu yakıştırması pek hoş değil. Herkes düzeltmeye kendinden başlayacak. Ben de aynı durumda ceza yesem belki ben de üzülürdüm ama bu beni haklı yapmazdı. Ayrıca defalarca yazılmış, memur sorgulama yaptığı an kural ihlali varsa geri dönüşü, göz yumması, inisiyatif alması yokmuş. Nedir bu "kurallara uymayalım ve bunun yaptırımı olmasın" sevdası anlamadım ki. Bunun Evropayla Amerikayla ilgisi yok, biz onlardan aşşağı kalır insanlar mıyız?

Siz açık açık polis kuralları çiğnesin diyorsunuz, kendi mesleğinin kurallarını. Sebep?

• Beğen 1
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Fikret abi, keşke son güne kadar kalmasaydın. 3-5 gün öncesine randevu alıp halletseydin. Ben de mesela hep 2-4 gün öncesine alırım randevuyu.

Arkadaşlar açıklamış, teknik olarak mümkün değilmiş zaten ceza kesmemesi.

Önder Bey ben de genel olarak son işimi son güne bırakan biri değilim zaten. Diğer muayeneleri de hep 1 hafta falan öne çekerek yaptırdım. Burada syazmayacağım sebepten dolayı acele yola çıkmak zorunda kaldım. Muayenede bu sebepten gecikti. Zaten Ford servisinden de ekzos için randevu bile almıştım. Napalım umarım hayır olur.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
4 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Haksız oldugunuzu bile bile Polis memurlarina tepki gosteriyorsunuz, tartistim diyorsunuz sayin hocam... Birde bunu foruma yazarak dile getirmekten cekinmiyorsunuz... Siz egitimcisiniz... Kural, usül hatasinin kucugu buyugu olur mu... ? 

Bu durumu kabullenmeyi hala istemiyorsunuz hala insiyatif göstermeli diyorsunuz... 

Sizin basit diye tabir ettiginiz hataniza insiyatif gösterilse o Polis Memuru 3 ay mesleğinden uzaklaşicak, alacagı cezada cabası siciline işlenicek... Sizin basit hataniza insiyatif gosterilse o Polis memuruna ruşvetmi aldın diye sorulucak... Sizin basit hataniza insanları bu denli agır ithamlar altında bırakılmaya insiyatif istemeniz yersiz ve mantiksiz...

Biraz karşı tarafıda düşünun işinize geldigi gibi degil...

O ceza 108 TL degil 3800 TL olsa bırakın gün geciktirmeyi dakka geciktirilmezdi...

Ben haklı olduğumu iddia etmedim bu bir. Memurla tartışmam öyle hakaret falan değil di zaten öyle bir şey ne benim ne de başkasının haddine. Tartışma konusu aradan 2 saat geçmiş biraz insaf dedim Kendisi de yapamayacağını söyledi. Kimsenin kimseye hakaret ettiği falan yok. Eğer yapılabilirse yapmasını istedim. Ayrılırken oradaki diğer polis memurları da şahit biz tokalaşarak ayrıldık. Aksi bir şey olması da zaten düşünülemez. Bilip bilmeden benim mesleğime söz edemezsin.

Sormak ve öğrenmek istediğim insiyatif gösterilebilr miydi? Tamam öğrendim. Olmazmış 2 saatte olsa olmazmış anladık. Saygısızlığa ve türkü söylemeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Varsayalımki polis memurunda insiyatif hakkı vardı. Cezayı yazan polis memuru sizi tanımıyor bilmiyor. Belki hergün 10 kişi yakalıyor 9'u da aynı bahaneyi sunuyor. Sonuç olarak polis memuru görevini kötüye kullanmamış ve görevini yapmış. Ben de olsam yerinizde sıkardı canımı durduk yere 100 tl ceza ödemek.  Ama en azından kanunen haksız yere caza yemediniz. 

Yıllar önce benimde muaynem dolmuş ama randevu almıştım. Tüv ün ilk zamanlarıydı. Randevu bilgilerinin olduğu kağıt yanımdaydı. Muaynenin dolmasına 3 gün falan varken randevu almıştım ama 1 hafta sonraya gün vermişti. Son 10 yılda ilk girdiğim çevirme oydu. Polis evrakları istedi muayneniz dolmuş dedi. Bende biliyorum ama randevuyu ileri tarihe verdi sistem çıktısıda burada dedim. Baktı etti , ekip otosuna gitti geldi, ceza yazmadı, muayne gününe kadar kullanma arabanı dedi gönderdi. 

Ama bu olay yaşandığında demekki online sorgulama yoktuki bırakabildi. 

Polisin insiyatif hakkı olmadığı için üzmeyin kendinizi yapabileceği birşey yoktu. 

Bu arada aracınızın üstüne bağlama emri konduysa ( Bu konudan emin değilim araştırırsanız iyi olur ) onuda çözdürün muayneden sonra. Başka bir çevirmede uğraşmak zorunda kalmayın. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
6 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Ben haklı olduğumu iddia etmedim bu bir. Memurla tartışmam öyle hakaret falan değil di zaten öyle bir şey ne benim ne de başkasının haddine. Tartışma konusu aradan 2 saat geçmiş biraz insaf dedim Kendisi de yapamayacağını söyledi. Kimsenin kimseye hakaret ettiği falan yok. Eğer yapılabilirse yapmasını istedim. Ayrılırken oradaki diğer polis memurları da şahit biz tokalaşarak ayrıldık. Aksi bir şey olması da zaten düşünülemez. Bilip bilmeden benim mesleğime söz edemezsin.

Sormak ve öğrenmek istediğim insiyatif gösterilebilr miydi? Tamam öğrendim. Olmazmış 2 saatte olsa olmazmış anladık. Saygısızlığa ve türkü söylemeye gerek yok.

Hocam hala hatanizi ortulmesi icin teklifte bulundugunuzu dile getiriyosunuz... Ne kadar ayıp bi şey bu...

Ben sizin mesleginize soz etmedim egitimci birinin bunu talep etmesi bile ayıp bi sey ama bu bana gore tabi... 

Yasiniza ve mesleginize olan saygimdan daha fazla size cevap vermicem... Size karsi hic bir saygisiz lafimda olmadi... Ama beni daha fazla zorlamayın...

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
12 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Varsayalımki polis memurunda insiyatif hakkı vardı. Cezayı yazan polis memuru sizi tanımıyor bilmiyor. Belki hergün 10 kişi yakalıyor 9'u da aynı bahaneyi sunuyor. Sonuç olarak polis memuru görevini kötüye kullanmamış ve görevini yapmış. Ben de olsam yerinizde sıkardı canımı durduk yere 100 tl ceza ödemek.  Ama en azından kanunen haksız yere caza yemediniz. 

Yıllar önce benimde muaynem dolmuş ama randevu almıştım. Tüv ün ilk zamanlarıydı. Randevu bilgilerinin olduğu kağıt yanımdaydı. Muaynenin dolmasına 3 gün falan varken randevu almıştım ama 1 hafta sonraya gün vermişti. Son 10 yılda ilk girdiğim çevirme oydu. Polis evrakları istedi muayneniz dolmuş dedi. Bende biliyorum ama randevuyu ileri tarihe verdi sistem çıktısıda burada dedim. Baktı etti , ekip otosuna gitti geldi, ceza yazmadı, muayne gününe kadar kullanma arabanı dedi gönderdi. 

Polisin insiyatif hakkı olmadığı için üzmeyin kendinizi yapabileceği birşey yoktu. 

Bu arada aracınızın üstüne bağlama emri konduysa ( Bu konudan emin değilim araştırırsanız iyi olur ) onuda çözdürün muayneden sonra. Başka bir çevirmede uğraşmak zorunda kalmayın. 

Ersen Bey, hep söylüyorum. Kurallara uyan biri olarak radar cezam bile yoktur. Terslik oldu ve yola çıkmak zorunda kaldık. Pazar dönebilsem sorun yoktu. Pazartesiye kaldık. Saat 8 mesai başlangıcı olsun saat 10 gibi ceza yazıldı. Zaten 2 saatlik süre olduğu için biraz insaflı davranılmasını istedim. Cezayı yatırdım eksoz ve araç muayenesini yaptırdım zaten. Sorun aslında para bile değil. Söylemesi ayıp Ramazan olduğundan o paradan fazlasını mola yerlerindeki çocuklara bahşiş olarak verdim zaten helal hoş olsun. Öğrenmek istediğim 2 saat için biraz insiyatif var mıdır? kullanılamaz mıydı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
3 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

insiyatif var mıdır? kullanılamaz mıydı?

Bu insiyatif memurda değil işleyişde yokmuş malesef. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
17 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Hocam hala hatanizi ortulmesi icin teklifte bulundugunuzu dile getiriyosunuz... Ne kadar ayıp bi şey bu...

Ben sizin mesleginize soz etmedim egitimci birinin bunu talep etmesi bile ayıp bi sey ama bu bana gore tabi... 

Yasiniza ve mesleginize olan saygimdan daha fazla size cevap vermicem... Size karsi hic bir saygisiz lafimda olmadi... Ama beni daha fazla zorlamayın...

Yahu ne demek ayıp falan hata örtmek. Çok ayıp bu söyledikleriniz. Sanki yüz kızartıcı suç işlemişim gibi konuşuyorsunuz. 

Açıp tüm yorumları okuyun bakalım sizden başkasına kızgınlığım var mı? Ne demek istediğim yorumu yaparım türkü de söylerim. 

Bu karşıdaki kişiye saygısızlıktır. Fikrinizi tabi ki söyleyin. Forumun amacı bu zaten gerekirse içinden ders de alırız. Ama kimsenin konusunda türkü falan söylemeyin. 

Zorlamayın kısmını anlamadım. Ne ile tehdit ediyorsunuz.

5 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Bu insiyatif memurda değil işleyişde yokmuş malesef. 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Fikret hocam çaba gösterdiği halde derslerinde başarılı olamayan öğrencileri kanaat kullanmayıp, direkt sonuca bakıp sınıfta bırakırsınız :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Korumalar orda adam dövmeye kalktı burdaki gibi. Evet gösteri kötüydü ama korumalar da fiziksel temasta bulundu.

Ha yabancı polis, gitmezsin olur biter. Bu şartlarda gelirsin dersin gelirse gelir. adamın kuralı zaten anlamakta zorlandığımız o.

Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız mahkemeye verin polisi. Mekanizmayı bi görün.

eğer düşünmüyorsanız_ Peki olay ne?

not: samimiyete binaen konuşuyorum lütfen yanlış anlamayın. Her halukarda abimsiniz.

Sayın Hocam derdim para falan değil. Samimiyetinize inanıyorum sorun yok. Forumda kurucular da  dahil hiç kimseden saygısızlık görmedim. Herkese teşekkür ederim tabii ki. 108 tl yi gelince ödedim zaten 81 tl ye düştü. Sadece biraz insiyatif olsa iyi olurdu dedim. Yokmuş canları sağolsun. Yoksa ne memura falan hakaret olmadı olması da mümkün değil.

Şunu da eklemeliyim ki ABD kesinlikle adil değil. Öyle olsaydı şu an Ortadoğu kan gölü olmazdı. Doğrudur kendi memleketlerinde cinsel istismara müsamaha göstermiyor olabilirler. Ama Ortadoğuda cinsel istismara uğrayan çocuklar ve genç kızlar hakkında da aynı duyarlılığı gösterebilseler keşke.

Saygılarımla.

8 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Fikret hocam çaba gösterdiği halde derslerinde başarılı olamayan öğrencileri kanaat kullanmayıp, direkt sonuca bakıp sınıfta bırakırsınız :D

Yok yahu kıyamam çocuklara ben. Yeter ki çalışsınlar. Herkes matematiği öğrenebilecek diye bir kural yok zaten. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
16 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Yahu ne demek ayıp falan hata örtmek. Çok ayıp bu söyledikleriniz. Sanki yüz kızartıcı suç işlemişim gibi konuşuyorsunuz. 

Açıp tüm yorumları okuyun bakalım sizden başkasına kızgınlığım var mı? Ne demek istediğim yorumu yaparım türkü de söylerim. 

Bu karşıdaki kişiye saygısızlıktır. Fikrinizi tabi ki söyleyin. Forumun amacı bu zaten gerekirse içinden ders de alırız. Ama kimsenin konusunda türkü falan söylemeyin. 

Zorlamayın kısmını anlamadım. Ne ile tehdit ediyorsunuz.

Teşekkür ederim.

1. Si istersem yorum yaparim istersem turku soylerim demedim önce okudugunuzu anlayın lütfen...

2. Si hataniz yuz kizartici demedim konuyu kendi çapinizda baska yerlere cekmeye calismayin...

3. Sü hatanıza insiyatif istemek hataniza goz yumulmasını istemek bir egitimciye yakışmayan davranış... Egitimci bi aileden hatta sulaleden geliyorum eşimde bir eğitimci ve sizin icin kucuk bir hata diye nitelendirdiginiz olayın affedilme talebine malesef ben mantıklı bulmuyorum... Egitimci birine yakistiramiyorum Bunu sosyal bir mecrada dile getirmenizi ayıplıyorum...

4. Sü ben Polis memurundan böyle bi sey istesem yuzum kizarirdi... Utanirdim... Sizi bilemicem...

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Muayenesiz yakalandığında , polis ceza kesip araca 1 hafta trafiğe çıkabilir izni veriyor otomatikman. 1 hafta geçtikten sonra hala muayeneye gitmedi ise trafik çevirmesinde bağlarlar. Çekici ile gider muayeneye artık. Kural böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yavaş yavaş alışacağız, önceden sabah güneş doğmadan gidip sıraya girer, 40 metreden bakan , arabaya bile yaklaşmayan teknisyenin muayene onayı ile evrakları tamamlar vezneye parayı öder, çıkar gelirdik. :D 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
5 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Muayenesiz yakalandığında , polis ceza kesip araca 1 hafta trafiğe çıkabilir izni veriyor otomatikman. 1 hafta geçtikten sonra hala muayeneye gitmedi ise trafik çevirmesinde bağlarlar. Çekici ile gider muayeneye artık. Kural böyle

Yav ben bugüne kadar hiç bir aracımı muayenesiz kullanmadım. Şuanda da arcın muayenesi de emisyonu da yapıldı. Sorun yok.  Sorun bu sene aciliyet oldu ve apar topar yola çıktık. 2 saat için insiyatif olabilir mi dedik. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Fikret hocam siz nerede yanılıyorsunuz ben söyleyim affınıza sığınarak. Buraya yazılan mesajları doğrudan kendinize kabul etmeyin. Forumlara yazılan mesajlar aynı zamanda genelde yazılır. Mesela ben sorgu sonrası işlem yapma zorunluluğundan emin değildim şimdi eminim.. Her mesaj bu konuyu belki 2 sene sonra okuyacak birine de yol göstermeye aday örneğin, bence.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
14 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

1. Si istersem yorum yaparim istersem turku soylerim demedim önce okudugunuzu anlayın lütfen...

2. Si hataniz yuz kizartici demedim konuyu kendi çapinizda baska yerlere cekmeye calismayin...

3. Sü hatanıza insiyatif istemek hataniza goz yumulmasını istemek bir egitimciye yakışmayan davranış... Egitimci bi aileden hatta sulaleden geliyorum eşimde bir eğitimci ve sizin icin kucuk bir hata diye nitelendirdiginiz olayın affedilme talebine malesef ben mantıklı bulmuyorum... Egitimci birine yakistiramiyorum Bunu sosyal bir mecrada dile getirmenizi ayıplıyorum...

4. Sü ben Polis memurundan böyle bi sey istesem yuzum kizarirdi... Utanirdim... Sizi bilemicem...

2 sayfada yazdığın mesajı okursan ne yazdığını görürsün zaten. 

Diğer yazdıklarına da cevap verme zahmetinde bile bulunmayacağım.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Şimdi, Serkan Toker yazdı:

Fikret hocam siz nerede yanılıyorsunuz ben söyleyim affınıza sığınarak. Buraya yazılan mesajları doğrudan kendinize kabul etmeyin. Forumlara yazılan mesajlar aynı zamanda genelde yazılır. Mesela ben sorgu sonrası işlem yapma zorunluğunundan emin değildim şimdi eminim.. Her mesaj bu konuyu belki 2 sene sonra okuyacak birine de yol göstermeye aday örneğin, bence.

Serkan Bey affedecek bir şey yok. Estağfurullah. Her şeyden ders çıkarabiliriz. Sorun bu değil. Mesajlar saygı çerçevesinde bana da yazılabilir. Burada da sorun etmem zaten de. 

Ama ben istediğimi yazarım türkü de söylerim olayı yanlış.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
30 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Yavaş yavaş alışacağız, önceden sabah güneş doğmadan gidip sıraya girer, 40 metreden bakan , arabaya bile yaklaşmayan teknisyenin muayene onayı ile evrakları tamamlar vezneye parayı öder, çıkar gelirdik. :D 

alışması zor hala 500 e tamam o iş, ruhsat kafi arabayı garajdan bile çıkarmadan. ruhsatın da tek yaprağı lazım diğeri garajda kalaiblir

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

alışması zor hala 500 e tamam o iş, ruhsat kafi arabayı garajdan bile çıkarmadan. ruhsatın da tek yaprağı lazım diğeri garajda kalaiblir

İllegal kısmı bizi ilgilendirmiyor, legal olarak muayeneye giden milyonların adına konuştum ben. Yoksa benim kudretimin ulaştığı yere sizin hayalleriniz yetişemez. Burası Angara.. ;):D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...