İçeriğe Yönlendir

Rover 620 - 1996 Model Bir Araba İçin Tavsiye Sorun Çözümler

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 1996 model Rover 620si otomatik vites bir araba satın aldim aldıktan 15 dk sonra arabanın marş motoru arıza yaptı onu giderdik , sonra 30 dk sonra yola çıkarken 5 dk gitmedim araba yağ lambası yaktı , ve hareket ibresi tam kırmızı yere geldi, eyvah dedim , o ara usta geldi baktı silindir conta yanmıştır dedi , neyse sonra radyatörü açtı su yok, yağ çubuğunu çekti yağ yok denecek kadar az, su ekledi kontak yaptım çalıştı araba , fakat alttan bı yerden kaçak yaptı su geldi bırak dedi arabayı sabah gel, sabah gittim termostat da delik varmış kaynak yapmış, yağı değişmiş , yağ filtresini değişmiş, radyatör kaçak giderici koydu, yola çıktım Antalya'dan İzmir'e geldim fakat Antalya çıkışı 4 tane kişiyi yolda aldım arabaya tırmanırken sana yine hararet yaptı , çektik kenara bekledik su ekledikten sonra Denizli'de durduk , o ara bı baktım bir tane düğme var meğer fan düğmesi koymuşlar , o düğmeyi açtım fanlar sürekli çalışır halde İzmir'e geldim, yağa baktım yağda su yok, radyatör yedek depoya baktım tahin rengi bı durum yok, acaba conta yanık mi sizce, en önemlisi sizden tavsiye istiyorum , bu yaşta hiç araba binmedim hep 2013 ve üzeri bindim neler yapmam lazım arkadaşlar öncelikle neler olmalı bı arkadasim tum hortum plastik aksamları yenile dedi , başka neler yapayım 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Geçmiş olsun, keşke kaçak giderici koymasaymış radyatöre. Hararet, su ve yağı devamlı takip etmek lazım arabayı bıraktığınız yere bakın sonra binerken bakın alttan damlayan bişey var mı var ise nereden damlıyor konumu neresi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Geçmiş olsun Bosch servisleri nde yedek su deposu dan örnek alarak kaçak testi yapıp kesin teşhis koyuyorlar bir ara h.burada falan da satıyorlardı böyle binmek bence var olan masrafı artirir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

mgroverturk sitesinde servis listesi var. Oradan varsa ilinizdeki servise götürüp detaylı olarak inceletebilirsiniz. He bir de bu arabalarda accord motoru var. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...