İçeriğe Yönlendir

Ön Sağ Far Temizlenmesi

Mustafa Bahar

Recommended Posts

Mustafa Bahar

Merhaba Arkadaşlar,

2000 focus sol far daha önce değiştiğinden gayet temiz fakat sağ far orijinal fabrika çıkışlı olduğu ve sebebi nedir bilmiyorum aşırı bir sararma vardı far temizliği için sanayiye götürdüm usta tamponun sökülmesi gerektiğini ve sonrasında far sökülüp temizlik yapacağını söyledi ücret olarak tek far temizlik 75 tampon sökümü 50 toplamda 125 tl fakat temizlik içinde garanti vermiyorum sararmanın far camının dışında değilde genelinde sararma  olabileceğini o yüzden yaparız sonuç vermeye bilir dedi bilmediğim konu ustayı da tanımıyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış bu konuda bilgilerinizi düşüncelerinizi ve tavsiyelerinize ihtiyacım car

1- Tampon sökülmeden far çıkmaz mı ?

2- Far temizliği sonrasında ne kadar süre parlaklığı gider ?

Bilgilerini paylaşan her keze şimdiden teşekkür iyi pazarlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Bakacak

2006 focus on farların her 2sini 1ay önce temizletmistim. her hangi bir sökme işlemi olmadan üzerinde temizlik yapmisti usta. 3M in ürünleri kullanıldı ve Toplam 80tl ücret almisti. Şu an eskisine nazaran daha parlak oldu memnunum. fakat sonrası ne olur bilemiyorum. 2000model aracinizda tamponun sökülmesi gerekir mi bilemiyorum.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
(düzenlendi)

far sökmek için tampon mu sökülürmüş? 

O ustadan uzak durun :)

tarihinde Sezgin Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Bahar

Sezgin bey merhaba ,

usta ısrarla  mk1 bir üst modelinde tampon sökülmeden yapıldığını benim modellerde tampon sökülmeden olmuyacağını belirti

gönderdiğiniz videodaki araç ön dizaynı benimkinden farklı 

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Siz bilirsiniz. Araç aynı araç sadece amerikan versiyonu. Youtube de ingilizce aratarak bakabilirsiniz

Sezgin bey merhaba ,

usta ısrarla  mk1 bir üst modelinde tampon sökülmeden yapıldığını benim modellerde tampon sökülmeden olmuyacağını belirti

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lifte alınırsa alt vida sökülür, tampon çıkmadan. videodaki gibi.

genelde daha önce sökülmüşse alt vida takılmaz ki sonraki uğraşmasın diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
7 saat önce, Mustafa Bahar yazdı:

Sezgin bey merhaba ,

teşekkür ederim.

Buyrun size aradığınız cevap :) O ustadan uzak durun. Sizden tampon sökme parası koparmak için senaryo yazmış. Aracın altına yatıp alt vidayı siz bile sökersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tampon bağlantısı var doğru. Ama tampon sokmeden davlumbaz arasından çamurluklarda olan vida sökülür. Çok arabada söktüm. 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Merhaba Arkadaşlar,

2000 focus sol far daha önce değiştiğinden gayet temiz fakat sağ far orijinal fabrika çıkışlı olduğu ve sebebi nedir bilmiyorum aşırı bir sararma vardı far temizliği için sanayiye götürdüm usta tamponun sökülmesi gerektiğini ve sonrasında far sökülüp temizlik yapacağını söyledi ücret olarak tek far temizlik 75 tampon sökümü 50 toplamda 125 tl fakat temizlik içinde garanti vermiyorum sararmanın far camının dışında değilde genelinde sararma  olabileceğini o yüzden yaparız sonuç vermeye bilir dedi bilmediğim konu ustayı da tanımıyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış bu konuda bilgilerinizi düşüncelerinizi ve tavsiyelerinize ihtiyacım car
1- Tampon sökülmeden far çıkmaz mı ?
2- Far temizliği sonrasında ne kadar süre parlaklığı gider ?

Bilgilerini paylaşan her keze şimdiden teşekkür iyi pazarlar 

Merhaba mustafa bey 2.farı aldığınızda isterse ilk farınız hiç sararmamış olsun içindeki nikelaj da oluşan tozlanmalardan dolayı gözünüze hoş gelmeyecektir resim atmış olsanız daha iyi yardımcı olabilirdim ancak yinede hayal ettiğim kadarı ile anlatayım farınızı sökün videodaki gibi imkanınız varsa kendiniz temizleyin yoksa bi yerde temizliğini yaptırdıktan sonra far deliklerinden içine 1'er damla pril damlatın bulaşık makinesine atın elde varsa calgonun cam parlatıcıları var ondanda ekleyin hassas yıkamada yıkayın içindeki nikelaj ph çok yüksek ürünlere çok dayanmıyacaktır kesinlikle sünger vb ürünlerle silmeyin çabucak boyası kalkacak alta ki plastik siyah zemine ulaşcaksınız sadece anlattığım usul ile yapın ve bulaşık makinesnden çıktıktan sonra derhal kurutun çeşme suları yeterince kireçli olduğu için kendi halinde kurumaya bırakırsanız kireç lekeleri kalacak damla damla görünerek sizi fazlasıyla rahatsız edecektir bu işlemlerin bitmesinin ardından farınızı taktırın en azından ucuz da olsa bir wax alıp yıkama sonrası sürün tekrardan sararmasını geciktirecektir sonuçta fabrikasyon koruma tabakasını zımpara ile alacaklar saygılarımla
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...